Skocz do zawartości

Światła i kierunkowskazy 12v do Xiaomi m365 1s


Cukson_7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam pytanie, a mianowicie chciałbym dodać do mojej 1S mocniejsze światła oraz kierunkowskazy 12v, lecz totalnie nie wiem, w jaki sposób je podłączyć.

Miałem kilka pomysłów, lecz nie wiem, który z nich jest najlepszy.

1: Koszyk z bateriami 12v pod to przełącznik i światła

2: Akumulator 12v żelowy bądź jakiś RC i tak samo przełącznik oraz światła

3: Konwerter napięć z 42v na 12v (Z AliExpress) pod to przełącznik i światła

Która z tych opcji jest najlepsza nie ufam elektronice z chin ale z tego co słyszałem opcja nr.3 jest najlepsza robił ktoś bądź wie jak zrobić taką modyfikację i chciałby pomóc z góry dziękuje.

Edytowane przez Cukson_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje dodać tylko 2 lampy 10w oraz 4 kierunkowskazy wędrujące. Mam też dodatkową baterię 10.4ah więc pytanie, jak duże będą to spadki? Jeżeli na poziomie do 5% to nie tak dużo, ale znacznie ważniejsze jest to, jak może potencjalnie wpływać na kondycje baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma ile dokładnie pobiera jedyne co jest napisane to:

2>. Napięcie robocze: DC 16V-90V, DC16-120V, DC9-90V, DC9-120V (utrzymać wejście jest co najmniej 4.0V wysokie niż wyjście)

A samą przetwornice wynalazłem z filmu na YouTube jak ktoś inny robił coś podobnego i własnie jej używał przy m365

Tutaj daje link do tej przetwornicy

https://pl.aliexpress.com/item/33014367277.html?gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli decydujesz się podpinać pod baterię w pojeździe, musisz w obwód wrzucić odpowiedni bezpiecznik. Bez tego nie zaczynaj zabawy. Bezpiecznik należy dobrać zgodnie z tym, jaki max pobór ma układ który będziesz używać. Jeśli max pobór przy normalnym działaniu to 1A, bezpiecznik najlepiej dać 1,5A max 2A nie więcej. Musisz mieć wiedzę jaki peak w normalnym osiągnie układ i pod to dobrać bezpiecznik. Bezpiecznik musisz dokładnie dobrać pod Twój układ. Źle dobrany bezpiecznik będzie problematyczny. Zbyt słaby = spali się i układ nie będzie działać. Zbyt mocny - nie uchroni baterii i układu w razie awarii/zwarcia/przeciążenia itp.

Opcja 3 nie jest najlepsza, ale może być, jeśli użyjesz jakiegoś przekaźnika, który będzie załączał przetwornicę dopiero gdy włączysz hulajnogę. Bez tego, przetwornica cały czas będzie pobierać energię z baterii i może od razu jej nie rozładuje, ale na pewno taki ciągły pobór przyczyni się do szybszego zużycia baterii, czego pewnie byś nie chciał, bo koszt wymiany jest dość spory. Minus takiego układu byłby takie, że nie użyjesz świateł bez włączenia pojazdu oraz nie użyjesz świateł jak masz rozładowaną baterię.

I tu pojawia się opcja zewnętrznego zasilania oświetlenia, która ma i wady i zalety, bo gdzieś to trzeba upchać, dodatkowy aku do ładowania, nie naładujesz - nie świeci itd itp.

Nie ma jednego najlepszego rozwiązania. Każde ma wady i zalety. Dlatego musisz dobrać coś pod siebie, swoje możliwości, swój fundusz i swoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wziąść pod uwagę 1 i 2 pomysł to pytanie jest następujące 

1. Czy taki koszyk na 6 baterii 1.5v to dobry pomysł czy na zasadzie podziała 10 minut i lipa baterie wyłądowane?

2. Uwzględniając pomysł nr. 2 to jakiej użyć baterii? Z żelową był by znowu problem z ładowaniem bo takową najlepiej by było ładowac prostownikiem lub łądowarką modelarską co zbytnio mi się nie podoba (Zastosowanie np. takiej)

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/akumulatory-agm/green-cell-battery-agm-12v-1-2-ah-agm17?gclid=Cj0KCQjw8uOWBhDXARIsAOxKJ2FXkBa27MGSqT4nYuMAKxqT_jsDPeeBJzqiq7HCbgJNTT4iwwNzatwaAp-bEALw_wcB

Najwygodniejszą opcją było by dla mnie zrobić wszystko pod 5v z powerbankiem ale tu powstaje problem że lampki znajdę ale kierunkowskazów 5v już nie.

Sam już nie wiem co było by najlepszą opcją....

 

Wracając do odpowiedziu u góry z tego co rozumiem to głównie chodzi o to aby konwerter nie pobierał prądu gdy hulajnoga jest nie używana a co w momencie gdyby dać między bezpiecznikiem a konwerterem przycisk/włącznik do odłączania zasilania to chyba zadziała tak samo jak przekaźnik nie było by dużym problemem wsadzić taki przycisk do torby z dodatkową bateria i wraz z uruchomieniem hulajnogi włączać światła przyciskiem w torbie a sterować nimi przez przyciski na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Przetwornica 15 A na wyjściu,ale przy mniejszym obciążeniu nie będzie się męczyć a zasilanie przetwornicy na przewodzie zasilającym przetwornicę czyli na 42v a nie za nią na 12v są włączniki kierunków, klaksonu i załączanie zasilania  od kugo na kierownicę ale musiałem pociągnąć dodatkowy przewód do przełącznika klaksonu a orginalny usunąłem i do niego dałem dwa przewody plus12v wejściowy i drugi wyjściowy do światła tylko u mnie w lampie jest przycisk chwilowy i mi to zagrało i jak tak zasilisz to napewno nie będzie ci siorbało prądu z baterii jak nie włączysz przełącznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...