Skocz do zawartości

MIUI 22.7.13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22714.png

  • Poprawki pewnych problemów, np. niedziałającej kopii w Chmurze czy nieinstalowania się automatycznie paczki po jej wyborze w aplikacji Aktualizacje
  • Przywróciliśmy wydania pod recovery dla Redmi K40 Pro/+/Mi 11i – działające recovery tutaj
  • To ostatnia wersja rozwojowa MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Zbiór TWRP od skkk, które działają z Androidem 12, znajduje się pod tym adresem.

Procedura wgrywania tej aktualizacji różni się w zależności od posiadanego urządzenia (a konkretniej – układu partycji).

Dla urządzeń nieposiadających układu partycji A/B, na przykład Mi 10, konieczne jest:

  • wgranie nowego, działającego recovery w trybie fastboot (komenda fastboot flash recovery nazwa_recovery.img),
  • następnie uruchomienie urządzenia w trybie recovery za pomocą komendy fastboot reboot-recovery
  • wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. TWRP nie zostanie podmienione automatycznie podczas aktualizacji – trzeba je wgrać ręcznie tak jak powyżej, deszyfrowanie na starszych wersjach TWRP najpewniej nie będzie działać. Po zainstalowaniu nowego TWRP kolejne aktualizacje będzie już można wykonywać bez powtarzania ww. czynności, prosto przez TWRP.

Dla urządzeń posiadających układ partycji A/B, czyli niemal wszystkich telefonów począwszy od premiery Mi 11, konieczne jest jedynie:

  • uruchomienie nowego recovery z poziomu trybu Fastboot (komenda fastboot boot nazwa_nowego_recovery.img),
  • a następnie wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. W tym przypadku TWRP będzie automatycznie wbudowane w system podczas wgrywania ROM-u i kolejne aktualizacje będzie można już instalować bezproblemowo, z nowym TWRP, bez powtarzania omawianych czynności.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale u mnie , niespodziewanie przestał po aktualizacji działać Fon. Tj wszystkie aplikacje nie działały bo telefon się ciągle uruchamiał co pokazywał po każdej próbie uruchomienia czegokolwiek . Powrót do 7.7 i znów to samo , dopiero format i wszystko od nowa.

Telefon mi 11 lite lisa



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii nie działa opcja "Nie pokazuj w zakładce zdjęcia". Pomimo włączenia tej opcji np. w zakładce "zrzuty ekranu" wszystkie zrzuty dalej widzę na głównej. 

Edit:

Wchodząc w zakładkę "zdjęcia" na dole jest jeszcze opcja "wszystko" albo "z aparatu" i wybierając "z aparatu" nie widać innych albumów, więc wtedy działa, ale wydaje mi się, że nie powinno być widać tutaj zakładek, którym nie udzieliłem zgody. 

Xiaomi 12X

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tartary napisał:

W galerii nie działa opcja "Nie pokazuj w zakładce zdjęcia". Pomimo włączenia tej opcji np. w zakładce "zrzuty ekranu" wszystkie zrzuty dalej widzę na głównej. 

Edit:

Wchodząc w zakładkę "zdjęcia" na dole jest jeszcze opcja "wszystko" albo "z aparatu" i wybierając "z aparatu" nie widać innych albumów, więc wtedy działa, ale wydaje mi się, że nie powinno być widać tutaj zakładek, którym nie udzieliłem zgody. 

Xiaomi 12X

Istotnie, też sądzę, że tak nie powinno być. Zgłosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Na innych kartach SIM masz inną sieć niż Orange?

Mam tylko 2 inne karty A2MOBILE i Three. Więc nie mogę wykluczyć problemów z Orange. Aczkolwiek stało się to po aktualizacji. Wrócę do starszej wersji i zobaczę.

 

Pytanie czy na tą wersję można aktualizować do starszej, czy trzeba wgrać od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest problem z migotaniem /przygasaniem ekranu na mi 11 lite 5g po zmianie motywu , w youtube , filmy na facebook lite , pomaga opcja wyłączenia nakładek HW w opcjach deweloperskich. Problem z nagrywaniem Slow Motion 960 , obraz pixeluje przy odtwarzaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wgrywania starego na nowego to poszło bez problemów, lecz nie rozwiązał problemu z kartą SIM.
Teraz wiem, że nie jest to problem z kartami, lecz komórka widzi karty SIM, ale nic się nei dzieje, nie ma zasięgu. Wgrałem starą wersję stabilną i problem nie znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z poco f3 że co jakiś czas ekran na białym tle żółknie odrazu dodam że tryb czytania mam wyłączony oraz że to wina ekranu ponieważ jak przełączyłem w schemat koloru na rozszerzony i pozmieniałem parę ustawień to na chwilę był biały kolor lecz to co jakiś czas się zwiększa, zmniejsza albo wogole znika

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem byl z tik tokiem i filmami, rozwiazaniem bylo dezaktywowanie opcji "pasek boczny".
U mnie jest on wyłączony a problem najbardziej widać w ustawieniach na reddicie pisali że to problem z nightsift z Androida które gdzieś tam w tle działa lecz w programie activity gdy próbuję aktywować tą aktywność to nie włącza się tryb czytania z Androida tylko z miui..

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Netoper napisał:

do póki nie zostanie uregulowane to z Orange nie skorzystasz :(

 

@kozseb nie skorzysta z zadnej sieci w europie, do momentu splacenia rat przez poprzedniego wlasciciela.

Ban dostaje numer IMEI,  ten ban obowiazuje w calej UE, dlatego najszczesciej takie telefony sprzedawane sa pozniej na Ukraine.

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co mają inne sieci do zaległości w Orange? Nie mają żadnego interesu w tym.
Co innego jak fon zgłoszony jako skradziony.
Zresztą można się przekonać sprawdzając na stronach u innych operatorów jaki jest status.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Netoper napisał:

Hmm, a co mają inne sieci do zaległości w Orange? Nie mają żadnego interesu w tym.

 

Odpowiedz w poprzednim poscie + odpowiedz na Twoje domysly masz w tym dlaczego siec 3 UK tez nie ma zasiegu...

 

"Operatorzy próbują się przed tym procederem bronić i znaleźli na to sposób — blokują niespłacone urządzenia po numerze IMEI, podobnie jak robią to klienci, którym urządzenia ukradziono"

Edytowane przez fk4mil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą pewnie tel. będzie działał, gdyż nie komunikują się z polskimi sieciami. Zagraniczne sieci korzystają z roamingu więc jest od razu blokowane w Polsce. Jeśli chodzi o tel. to mam dowód zakupu i jestem ciekaw co na to powie Orange.
Napisałem również do sprzedawcy na Allegro, jest to lombard więc nie żadna firma krzak, dam wam znać jaka będzie reakcja obu stron.
Śmieszne jest to, że wszystko wydarzyło się przy aktualizacji.
@fk4mil dziękuje za znalezienie problemu, a reszcie również dziękuję za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kozseb napisał:

Za granicą pewnie tel. będzie działał, gdyż nie komunikują się z polskimi sieciami. Zagraniczne sieci korzystają z roamingu więc jest od razu blokowane w Polsce. Jeśli chodzi o tel. to mam dowód zakupu i jestem ciekaw co na to powie Orange.
Napisałem również do sprzedawcy na Allegro, jest to lombard więc nie żadna firma krzak, dam wam znać jaka będzie reakcja obu stron.
Śmieszne jest to, że wszystko wydarzyło się przy aktualizacji.
 

zbieg okoliczności. W zeszłym roku miałem podobnie gdy kupilem mi10t na olx niestety... i wyglądało to tak, że albo spłacę dług za telefon albo pogodzę się ze straconą kasą bo pofatygowałem się do orange. Innej opcji nie ma. Dziwi mnie tylko to, że lombard władował sie w takie coś. Teraz bardzo uważnie sprawdzam co kupuję - wogóle nie biorę opcji z przedłużeń umów u operatorów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć proszę o wsparcie, nie mogę zainstalować najnowszej wersji romu na Mi 11 . Po wejściu do Twrp nie widzi sdcard danych . Wersja twrp 3.2_12-Mi11_v3.8.3_A12 informacja" Failed to decrypt user 0  Nie można odszyfrować z domyślnym hasłem. Może  trzeba będzie wykonać format Data. "

Zrobiłem Wipe data ale w dalszym ciągu taki sam błąd. a co za tym idzie nie mogę w zainstalować. Ma ktoś jakiś pomysł Z góry bardzo dziękuje dodam ze moja aktualna wersja 22.6.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...