Skocz do zawartości

Oryginał czy podróbka?


Iwan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem telefon Xiaomi Mi3 na Aliexpress. Jednak po obejrzeniu wideo poradników mam wątpliwości co do jego oryginalności.

 

 

W moim przypadku:

- pudełko jest jak w podróbce (napis www.tenaa.com.cn, wieczko podklejane osobnym kawałkiem papieru)

- na ekranie była matowa folia z opisem przycisków jak w podróbce

- na tylnej części była naklejka z SN jak w podróbce

 

ale:

- CPU-Z zgłasza Snapdragona

- klapka jest czarna, matowa

- wgrałem bez problemu MIUI Polska

- telefon przeszedł pozytywnie weryfikację aplikacją MIUI

 

Oryginał czy podróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem telefon Xiaomi Mi3 na Aliexpress. Jednak po obejrzeniu wideo poradników mam wątpliwości co do jego oryginalności.

 

 

W moim przypadku:

- pudełko jest jak w podróbce (napis www.tenaa.com.cn, wieczko podklejane osobnym kawałkiem papieru)

- na ekranie była matowa folia z opisem przycisków jak w podróbce

- na tylnej części była naklejka z SN jak w podróbce

 

ale:

- CPU-Z zgłasza Snapdragona

- klapka jest czarna, matowa

- wgrałem bez problemu MIUI Polska

- telefon przeszedł pozytywnie weryfikację aplikacją MIUI

 

Oryginał czy podróbka?

 

To jak masz na tylnej klapce S/N to już podróba? W takim razie każdy telefon, który kupiłem w XFS jest podróbką. ;)

A poważnie. Zauważ, że Xiaomi nawet już nie nadrukowuje kodów pod zdrapką na opakowaniu, więc trzeba być ostrożnym w ferowaniu wyroków.

Tak jak napisał kulig. Skoro wgrałeś MIUI Polska, musisz mieć tryb Fastboot, a to oznacza, że telefon jest oryginalny. Koniec tematu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo pomyślnej instalacji MIUI Polska jestem trochę zaniepokojony. Widziałem już różne chińskie telefony (Lenovo, Jiayu), spodziewałem się lepszej jakości po flagowcu Xiaomi. Obudowa jest kiepsko spasowana w kilku miejscach. Po wpisaniu kodu ze zdrapki (pudełko) okazało się że był sprawdzany 1080 razy... SN i IMEI nie jestem w stanie sprawdzić, bo strona wymaga przepisania chińskiego captcha.

 

Odnoszę wrażenie jakby była to podróbka (obudowa) z wstawioną oryginalną płytą główną (np. po naprawie). Zamówiłem też etui Nillkin (oryginalne, sprawdzone kodem) i nie pasuje ono do telefonu (jest minimalnie za krótkie, telefon nie wskakuje).

 

Pudełko jest identyczne jak podróbka na tym filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 1 do zielonyBB

 

Tak się kończą nieprzemyślane zakupy, wynikające z reguły z chęci zaoszczędzenia kilku złotych. Jak znam życie, na XFS było drożej o przesyłkę...

Popieram przedmówcę. Trafiłeś na telefon po dupowatej naprawie, pewnie jeszcze z jakiegoś zwrotu, skoro był tyle razy sprawdzany i tak kiepsko poskładany.

Masz nauczkę na przyszłość. Przed wydaniem takich kwot powinno się dokładnie wybadać temat.

Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Kiedy kupowałeś telefon? Jeśli kupiłeś poprzez PayPal wytocz spór - masz szansę na zwrot kasy. Jeśli płaciłeś kartą, zwróć się do banku. Podobnie, transakcje kartami są ubezpieczane, a za bezpieczeństo transakcji odpowiada bank - wystawca karty.

No chyba, że byłeś tak... hmmm.., że w panelu Aliexpress potwierdziłeś odbiór towaru. Wówczas..., cóż...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdziłem jeszcze odbioru na Aliexpress, będę wyjaśniał sytuację ze sprzedawcą.

Zakupiony na tej aukcji, sprzedane prawie 400 sztuk, bardzo pozytywny feedback:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-MI3-xiaomi-M3-xiaomi-3-cell-phone-WCDMA-3G-MSM8274AB-Quad-Core-5-FHD/2041390551.html

Miałem kupon zniżkowy o wartości 25$, więc cena była atrakcyjna.

 

Co ciekawe, aplikacja Xiaomi pokazała, że telefon został zweryfikowany pierwszy raz i numer IMEI jest zgodny z tym na naklejkce na pudełku.

mi3_verification2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdziłem jeszcze odbioru na Aliexpress, będę wyjaśniał sytuację ze sprzedawcą.

Zakupiony na tej aukcji, sprzedane prawie 400 sztuk, bardzo pozytywny feedback:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-MI3-xiaomi-M3-xiaomi-3-cell-phone-WCDMA-3G-MSM8274AB-Quad-Core-5-FHD/2041390551.html

Miałem kupon zniżkowy o wartości 25$, więc cena była atrakcyjna.

Co ciekawe, aplikacja Xiaomi pokazała, że telefon został zweryfikowany pierwszy raz i numer IMEI jest zgodny z tym na naklejkce na pudełku.

mi3_verification2.jpg

Moze wklej jakieś foto tego telefonu.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyk też. Oryginał sam nie odchodzi w ten sposób. To wymaga wysokiej temperatury. 

Można rozebrać telefon i sprawdzić pod baterią. Jest tam taki pad z taśmy dotyku. Powinien mieć srebrną naklejkę uziemiającą do obudowy. Jak jest przesunięta lub jej brak to dotyk mógł być wymieniany. 

Albo sprawdzić jak łatwo odchodzi bateria. W Mi3 jest klejona mocną taśmą fabrycznie więc aby odkleić baterię trzeba chwycić np. kleszczami pasek folii i mocno pociągnąć lub podważyć narzędziami. 

Ponowne włożenie baterii najczęściej odbywa się bez wymiany taśmy (ja tego nie robię bo po co...) ale to jednocześnie znak, że bateria była wyjmowana. A musiała być bo aby wymienić szkło trzeba pozbyć się większości podzespołów - tym bardziej baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Opiszę jak zakończyła się sprawa. Sprzedawca zaproponował zwrot rzędu 40$, co mnie nie satysfakcjonowało (nie wystarczyłoby nawet na wymianę rozklejającego się wyświetlacza i straciłbym gwarancję), więc odżałowałem VAT i odesłałem telefon do sprzedawcy. Teraz czekam na zwrot pieniędzy.

 

W międzyczasie zamówiłem telefon u Burizy i jest zdecydowanie lepszy. Obudowa, wyświetlacz są perfekcyjnie wykonane, jak na flagowca przystało. Nawet pudełko i akcesoria są nieco inne (np. kabel bez logo MI). To co otrzymałem z Aliexpress to jakiś refurbished na zamiennikach + opakowanie z podróbki.

 

Nie polecam Xiaomi z Aliexpress, polecam Xiaomi od XON24 http://allegro.pl/show_user.php?uid=40078868

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję zakupów na Aliexpress. Jednak z tego co przeczytałem szukając informacji o podróbkach, to Xiaomi jest najbardziej podrabianym chińskim producentem telefonów (ze względu na popularność). Więc jeżeli w tej samej (lub ciut wyższej) cenie mogę mieć pewny telefon od rodaka (XON24), to nie warto ryzykować; przekonałem się o tym na własnej skórze.

 

Sprawdzone sklepy typu XFS czy IBuyGou niestety windują ceny, dlatego pewnie większość osób szuka tańszych alternatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Na aliexpress można kupić najtaniej tylko trzeba kupowac z głową. Ja ostatnio kupilem xiaomi mipada za 180 dollarow - 660 zł, xiaomi mini boxa za niecałe 35 dolarów - 135 zł. W tej chwili pewnie będę kupowal xiaomi mi4i i może uda mi się go dorwać za 180 dolarów bo mam kupon rabatowy na aliexpress. Teraz powiedz mi gdzie za takie pieniądze mogę kupić sprzęt xiaomi, wliczając w to xon24?

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdziłem jeszcze odbioru na Aliexpress, będę wyjaśniał sytuację ze sprzedawcą.

Zakupiony na tej aukcji, sprzedane prawie 400 sztuk, bardzo pozytywny feedback:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-MI3-xiaomi-M3-xiaomi-3-cell-phone-WCDMA-3G-MSM8274AB-Quad-Core-5-FHD/2041390551.html

Miałem kupon zniżkowy o wartości 25$, więc cena była atrakcyjna.

 

Co ciekawe, aplikacja Xiaomi pokazała, że telefon został zweryfikowany pierwszy raz i numer IMEI jest zgodny z tym na naklejkce na pudełku.

mi3_verification2.jpg

Na tego sprzedawcę trzeba uważać - COMWINGO ELECTRONIC ... Ja kupowałem w tym sklepie pod koniec 2014 roku. Kupiłem Mi 3. Telefon był oryginalny, bez żadnych wad, śladów demontażu, wymiany obudowy itp., ale ładowarka którą dostałem w komplecie na pewno nie była oryginalna. Otworzyłem spór i Chińczyk zwrócił 10 USD, a ja do dziś używam ładowarki od starego Samsunga, natomiast telefon do dziś jest bez zarzutu.

Na ten wątek natrafiłem niedawno, więc z ciekawości sprawdziłem zdrapkę na pudełku. Kod sprawdzany ponad 1000 razy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego sprzedawcę trzeba uważać - COMWINGO ELECTRONIC ... Ja kupowałem w tym sklepie pod koniec 2014 roku. Kupiłem Mi 3. Telefon był oryginalny, bez żadnych wad, śladów demontażu, wymiany obudowy itp., ale ładowarka którą dostałem w komplecie na pewno nie była oryginalna. Otworzyłem spór i Chińczyk zwrócił 10 USD, a ja do dziś używam ładowarki od starego Samsunga, natomiast telefon do dziś jest bez zarzutu.

Na ten wątek natrafiłem niedawno, więc z ciekawości sprawdziłem zdrapkę na pudełku. Kod sprawdzany ponad 1000 razy!

Pewnie to byl refubrished, czyli odnowiony. Chinczycy czesto sprzedaja takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Zakupiłem właśnie Mi3 w wersji WCDMA na ibuygou.com zgodnie z zaleceniami że tam wszystko jes okej. I przesyłka bardzo fajnie bo dotarła do mnie w przciągu tygodnia DHL'em. Telefon też bardzo fajnie, wszystko w pudełku było, nawet dołożyli adapter na kontakty EU.

Po uruchomieniu od razu przeszedłem do aplikacji update i miałem tam opcję pobrania Romu MIUI Polska, który pobrał się i zainstalował poprawnie.

W aplikacji CPU-Z pokazuje mi wszystkie dane dobrze, jest snapdragon i prędkości się zgadzają.

Niepojoją mnie natomiast dwie rzeczy:

- Z tyłu obudowa po pierwsze 2 dnia użytkowania jest już porysowana(kupiłem białą wersję), a nic z tym telefonem nie robiłem. Normalne użytkowanie, leży na stole lub w kieszeni. Ponadto z tyłu telefonu widać wyraźne wubrzuszenie ?! obudowa nie jest równa jak w normalnych telefonach tylko wygląda jakby coś od spodu ją wybijało. Wiadomo nie jest to wielkie, ale jednak zauważalne. Znajduje się ono z lewej strony poniżej środka telefonu.

- Bateria nie działa tak jak u Was, czyli mam włączone wifi, pare smsów i messenger i bateria bardzo szybko spada. Przez noc na przykład sprawdziłem że spadło ponad 10 %, a ktoś wspominał że powinno to być około 2%..

 

Moje pytanie czy to możliwe żeby z ibuygou wysłali mi podróbkę bądź jakiś trefny egzemplarz ? 

Dodam że na opakowaniu nie miałem tej białej karteczki że z ibuygou.com + na telefonie z tyłu była nalepka z numerem seryjnym i imei.

Nie wiem co mam teraz myśleć i czy zgłaszać się do ibuygou z jakimś zalażeniem..

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zakupiłem właśnie Mi3 w wersji WCDMA na ibuygou.com zgodnie z zaleceniami że tam wszystko jes okej. I przesyłka bardzo fajnie bo dotarła do mnie w przciągu tygodnia DHL'em. Telefon też bardzo fajnie, wszystko w pudełku było, nawet dołożyli adapter na kontakty EU.

Po uruchomieniu od razu przeszedłem do aplikacji update i miałem tam opcję pobrania Romu MIUI Polska, który pobrał się i zainstalował poprawnie.

W aplikacji CPU-Z pokazuje mi wszystkie dane dobrze, jest snapdragon i prędkości się zgadzają.

Niepojoją mnie natomiast dwie rzeczy:

- Z tyłu obudowa po pierwsze 2 dnia użytkowania jest już porysowana(kupiłem białą wersję), a nic z tym telefonem nie robiłem. Normalne użytkowanie, leży na stole lub w kieszeni. Ponadto z tyłu telefonu widać wyraźne wubrzuszenie ?! obudowa nie jest równa jak w normalnych telefonach tylko wygląda jakby coś od spodu ją wybijało. Wiadomo nie jest to wielkie, ale jednak zauważalne. Znajduje się ono z lewej strony poniżej środka telefonu.

- Bateria nie działa tak jak u Was, czyli mam włączone wifi, pare smsów i messenger i bateria bardzo szybko spada. Przez noc na przykład sprawdziłem że spadło ponad 10 %, a ktoś wspominał że powinno to być około 2%..

Moje pytanie czy to możliwe żeby z ibuygou wysłali mi podróbkę bądź jakiś trefny egzemplarz ?

Dodam że na opakowaniu nie miałem tej białej karteczki że z ibuygou.com + na telefonie z tyłu była nalepka z numerem seryjnym i imei.

Nie wiem co mam teraz myśleć i czy zgłaszać się do ibuygou z jakimś zalażeniem..

Z góry dzięki za info

Jeśli wgrałes miui Polska to na pewno masz oryginalny. Zrób jakieś foto telefonu i zobaczymy to wybrzuszenie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bullsblood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-6941-0-07922000-1442163616_thumb.jp

post-6941-0-13900400-1442163617_thumb.jp

post-6941-0-33558000-1442163618_thumb.jp

 

Nie wiem czy cokolwiek będzie widać na tych zdjęciach, ale nie uroiłem sobie tego wybrzuszenia.. 

Jest wyraźnie wyczuwalne palcem, ale nie na tyle żeby od razu rzuciło się w oczy. Dopiero 2 dnia zauważyłem jak pod innym kątem chwyciłem telefon..

Powiedzcie co sądzicie please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...