Skocz do zawartości

MIUI 22.7.6/7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2277.png

  • Poprawki pewnych błędów
  • Przywróciliśmy wydania fastboot dla Redmi K40 Pro/+/Mi 11i ze względu na problemy ze wgrywaniem aktualizacji przez TWRP
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Zbiór TWRP od skkk, które działają z Androidem 12, znajduje się pod tym adresem.

Procedura wgrywania tej aktualizacji różni się w zależności od posiadanego urządzenia (a konkretniej – układu partycji).

Dla urządzeń nieposiadających układu partycji A/B, na przykład Mi 10, konieczne jest:

  • wgranie nowego, działającego recovery w trybie fastboot (komenda fastboot flash recovery nazwa_recovery.img),
  • następnie uruchomienie urządzenia w trybie recovery za pomocą komendy fastboot reboot-recovery
  • wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. TWRP nie zostanie podmienione automatycznie podczas aktualizacji – trzeba je wgrać ręcznie tak jak powyżej, deszyfrowanie na starszych wersjach TWRP najpewniej nie będzie działać. Po zainstalowaniu nowego TWRP kolejne aktualizacje będzie już można wykonywać bez powtarzania ww. czynności, prosto przez TWRP.

Dla urządzeń posiadających układ partycji A/B, czyli niemal wszystkich telefonów począwszy od premiery Mi 11, konieczne jest jedynie:

  • uruchomienie nowego recovery z poziomu trybu Fastboot (komenda fastboot boot nazwa_nowego_recovery.img),
  • a następnie wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. W tym przypadku TWRP będzie automatycznie wbudowane w system podczas wgrywania ROM-u i kolejne aktualizacje będzie można już instalować bezproblemowo, z nowym TWRP, bez powtarzania omawianych czynności.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne, że obraz romu pobrany przez aplikację aktualizacje nie chce się zainstalować? Po sprawdzeniu wywala wszystko na czerwono i nie instaluje się. Natomiast jak pobiorę obraz ręcznie i wskażę go w recovery to instaluje się normalnie. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale ciekaw jestem czy to tylko u mnie czy to tak ma być.

Sendnięte z Mi 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jaki błąd na czerwono?
Nie zrobiłem niestety screena. Po uruchomieniu instalacji następuje rozpakowanie elementów i po tym z pięć linii na czerwono (niestety nie czytałem ) i kończy instalacje niepowodzeniem. Jak pobrałem plik z downloadu to wszystko poszło jak powinno. Poprzednim razem też tak było, ale myślałem że może coś się nie do końca pobrało. Za tydzień zrobię screen.

Sendnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie pobrało do końca to nie puściło by Cię do TWRP, przed restartem telefonu apka Aktualizacje sprawdza czy suma MD5 pobranego ROMU = sumie zbudowanego przez nas. Dlatego taki błąd jest ciekawy i ważny.

Bardzo prawdopodobne, ze TWRP w tych portach pod A12 ma zmienione domyślne ścieżki (odczytu binarek/plików) i dlatego mogło wypluć błąd, ale tego już się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Jakby nie pobrało do końca to nie puściło by Cię do TWRP, przed restartem telefonu apka Aktualizacje sprawdza czy suma MD5 pobranego ROMU = sumie zbudowanego przez nas. Dlatego taki błąd jest ciekawy i ważny.

Bardzo prawdopodobne, ze TWRP w tych portach pod A12 ma zmienione domyślne ścieżki (odczytu binarek/plików) i dlatego mogło wypluć błąd, ale tego już się nie dowiemy.

ja miałem taki błąd 2 wersje temu. pobierane wprost z telefonu, serwera głównego i alternatywnego, cały czas to samo. następna wersja (z zeszłego tygodnia) poszła już bezproblemowo. 

Screenshot_2022-06-29-15-33-07.png.1362a41d56d45c3d5f7baf73a91bb131.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Jakby nie pobrało do końca to nie puściło by Cię do TWRP, przed restartem telefonu apka Aktualizacje sprawdza czy suma MD5 pobranego ROMU = sumie zbudowanego przez nas. Dlatego taki błąd jest ciekawy i ważny.

Bardzo prawdopodobne, ze TWRP w tych portach pod A12 ma zmienione domyślne ścieżki (odczytu binarek/plików) i dlatego mogło wypluć błąd, ale tego już się nie dowiemy.

Mam to za każdym razem od kąd wróciło TWRP. Niestety nie mogę pobrać po zaktualizowaniu bo mam najnowszą wersję. Chyba że wróciłbym do poprzedniej wersji, ale obawiam się problemów po powrocie, a wolałbym nie robić pełnego czyszczenia bo nie mam teraz za bardzo czasu na to. Co ciekawe (tylko nie wiedziałem czy to nie jest normalne) po kliknięciu "sprawdź MD5 i zainstaluj" przełącza się do TWRP ale nie zazyna samo instalować jak było wcześniej, tylko musiałem ręcznie wskazywać plik z obrazem ROM-u. i wtedy po rozpoczęciu wywalało te błędy. Myślę że przy kolejnej instalacji też tak będzie i wtedy zrobię screen i opiszę problem.

 

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mnkowalski napisał:

A czy komus tez zaczyna zacinać się wideo , znaczy się odtwarzany obraz ? Mi 11 lite 5 g w youtube są zacięcia jakby z czarnym obrazem co 2 sekundy , takie mikro zacięcia , w facebook lite także . Zaobserwował ktoś to ? 

na mi 11 z jutubem nie widzę żadnych problemów - a w szczególności tych opisanych przez Kolegę .... z facebokow nie korzystam i korzystać nie będę więc tu nie zweryfikuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Master napisał:

na mi 11 z jutubem nie widzę żadnych problemów - a w szczególności tych opisanych przez Kolegę .... z facebokow nie korzystam i korzystać nie będę więc tu nie zweryfikuje ....

Dzięki za info , sprawdziłem na 2 sztuce mi 11 Lite 5g i jest to samo , poprosiłem jeszcze 2 osoby o sprawdzenie i jedna napisała że też to zauważyła a druga nie .... Dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaciek napisał:

po kliknięciu "sprawdź MD5 i zainstaluj" przełącza się do TWRP ale nie zazyna samo instalować jak było wcześniej, tylko musiałem ręcznie wskazywać plik z obrazem ROM-u

Tak to urok tych portów TWRP, większość (jak nie każdy) pochodzi od jednego użytkownika, więc na każdym telefonie działa to tak samo.

EDIT: @kaciek @mateo912 tak te errory to też błąd TWRP, nie musicie pobierać od nowa, wystarczy zrestartować telefon ponownie do TWRP i wtedy przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mnkowalski napisał:

Dzięki za info , sprawdziłem na 2 sztuce mi 11 Lite 5g i jest to samo , poprosiłem jeszcze 2 osoby o sprawdzenie i jedna napisała że też to zauważyła a druga nie .... Dziwne 

no ja sprawdziłem zarówno jutuba przez aplikację jak i odpaliłem go bezpośrednio w przeglądarce - akurat z jutuba dość często korzystam i nie miałem z nim tego typu problemów też na poprzednich wersjach - te osoby co sprawdzały to też na 11lite? ogólnie co do płynności działania specjalnie nie ma co się przyczepiać - działa wszystko jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na mi 11 lite 5g renoir i na jednym bylmprobkem.a na 2 sztuce już nie. Nie wiem z czego to wynika. Pobiore ROM jeszcze raz i sprawdzę na spokojnie. Wróciłem do wersji stabilnej , tu jest ok. W pracy sprawdziłem na Mi 11 , problem występuje na stronie xiaomi.eu jest zgłaszany i jest nawet jego rozwiązanie . w opcjach deweloperskich trzeba wyłączyć nakładki hw . 

Edytowane przez mnkowalski
Uzupełnienie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mnkowalski napisał:

Sprawdzane na mi 11 lite 5g renoir i na jednym bylmprobkem.a na 2 sztuce już nie. Nie wiem z czego to wynika. Pobiore ROM jeszcze raz i sprawdzę na spokojnie. Wróciłem do wersji stabilnej , tu jest ok. W pracy sprawdziłem na Mi 11 , problem występuje na stronie xiaomi.eu jest zgłaszany i jest nawet jego rozwiązanie . w opcjach deweloperskich trzeba wyłączyć nakładki hw . 

u mnie opcja "wyłącz nakładki hw" jest na pozycji lewej czyli off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także tak była , na innych urządzeniach też . Obawiam się że to problem aplikacji nie samego andka , niektóre wersje aplikacji działają dobrze np facebook , z youtube jest cyrk każdą wersją zwykłą, vanced , revanced .....

Tak czy inaczej został rom stable .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to przepraszam. Myślałem, że chodziło o te skróty na górze (nie używam tej przeglądarki na co dzień, a akurat o tych ikonach rozmawialiśmy na grupie xiaomi.eu w zeszłym tygodniu). Być może Xiaomi celowo to blokuje (na co wskazuje komunikat przy próbie usunięcia ostatniego kanału). W takim przypadku musisz pisac do Xiaomi, nie mamy na to wpływu.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 17:55, Kacper Skrzypek napisał:

A, to przepraszam. Myślałem, że chodziło o te skróty na górze (nie używam tej przeglądarki na co dzień, a akurat o tych ikonach rozmawialiśmy na grupie xiaomi.eu w zeszłym tygodniu).

W ulubionych mam google i też nie mogę skasować. :| Chyba następny tel to będzie iphone, bo google coraz bardziej wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...