Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii


wlodeka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Xiaomi 12 od tygodnia i jestem prawie że zbulwersowany tym jak ten telefon pożera baterię. Wyłączam zbędne usługi i kombinuję, ale efekty marne. Dziś wgram Xiaomi.eu i zobaczę wtedy co będzie.

Jak wy sobie radzicie z prądożernością tego telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brawo ! drążysz zamiast pomóc. Nie wiem jak powinno być. Miałem przed tem Xiaomi Mi 11i (dałem żonie) było lepiej, a jeszcze przed tem miałem Mi 11 lite i było o niebo lepiej.

Pytam jak Wy macie też tak szybko schodzi bateria, czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlodeka napisał:

Pytam jak Wy macie też tak szybko schodzi bateria, czy to normalne ?

Nie. Nie o to zapytałeś.

 

3 godziny temu, wlodeka napisał:

jestem prawie że zbulwersowany tym jak ten telefon pożera baterię

Ty to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Czas pracy na baterii
  • 2 miesiące temu...

Mam 12X dwa tygodnie i osobiście jestem bardzo zadowolony z baterii. Trzyma mi dwa pełne dni gdy nie siedzę cały czas na telefonie, lub pełny dzień, ale ponad 6h SoT. Poprzednio miałem Mi 11 lite 5g i tam max to było półtora dnia. Oczywiście bateria szybciej leci, gdy aktywny jest wyświetlacz zawsze włączony i to jedyna u mnie funkcja, która znacząco zmniejsza czas działania urządzenia.

Wysłane z mojego 2112123AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Podpinam się pod wątek. Moje Xiaomi 12 też doprowadza mnie do szału pod względem baterii. AoD wyłączony, lokalizacja i BT włączone tylko kiedy korzystam (bardzo rzadko),  w godzinach 7 -21 włączone oszczędzanie baterii.

Nieużywany telefon przez noc potrafi skonsumować ok 10% baterii. Poprzedni Mi 9 bił go na głowę pod tym względem. Dokładnie te same warunki pracy, dwa te same SIMy, a różnica kolosalna na niekorzyść 12ki.

Uważam, że związek z opisanym stanem rzeczy moze mieć fakt sprzedano mi leżaka magazynowego - zakup w salonie w listopadzie 2022. Nowy telefon po wyjęciu z pudełka był rozładowany do zera. Po pierwszym pełnym ładowaniu, pojemność baterii odczytana z konsoli już wykazywała degradację kilku %. Serwis i obsługa klienta to mówiąc delikatnie jakiś żart w zakresie prowadzonej wymiany zdań nt. warunków magazynowania sprzetu z bateriami LiPo.

Czy inni użytkownicy 12ki też mają podobne wrażenia z czasu pracy na baterii? Czy ten typ tak ma, czy zwyczajnie sprzedano mi bubla? 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie accubattery, po około 5 naladowaniach od 20 do 100% będzie orientacyjna pojemność baterii. Tylko jak dojdzie do 100% to i tak minimum z pół godziny niech ładowarka będzie jeszcze podpięta.
Druga sprawa, czy sprawdzałeś w statystykach baterii czy coś nie ciągnie nadprogramowo prądu?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
f522c125ae6cbfed37bc673e506ac7cb.jpg14ba0b96722567a8dffafdb9014bc179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność baterii była sprawdzana z poziomu konsoli ADB. Jak pisałem, już po wyjęciu z pudełka nowego telefonu była niższa od znamionowej.
Dobrze, sprawdziłeś zapewne raz, dlatego porzuciłem pomysł żeby sprawdzić dokładniej.
Kolejna sprawa, czy zwróciłeś uwagę co pisze producent o pojemności akumulatora? Nie pamiętam czy pisze że odchyłka +/- 10% czy +/-20% jest to odchyłka fabryczna.
Po za tym nie odpowiedziałeś na zapytanie czy sprawdziłeś czy coś nie sysa nadprogramowo prądu. Czy telefon wchodzi w stan uśpienia, czy jest wybudzony.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem żadnej informacji odnośnie tolerancji dla pojemności nominalnej. Markowe akumulatory mają podaną pojemność znamionową, a niejednokrotnie "nie mniej niż xxx mAh". 10% czy co gorsze 20% tolerancji to absurdanie dużo.

Patrząc na statystyki zużycia nie widać aby cokolwiek ponadnormatywnie wysyłało energię. W stanie uśpienia (z dodatkowo włączonym oszczędzaniem energii) widać zużycie wyłącznie połączenie z siecią komórkową i system operacyjny. Zrobię kilka cykli rozładowania/ ładowania i looknę raz jeszcze.

5 hours ago, brawo said:

Mi 9 nie miał 5G, a 12 ma. Nie korzystasz przypadkiem z 5G?

Nie, celowo preferowany typ sieci to LTE na pierwszym SIM, a na drugim 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na noc wyczyścić pamięć (kwadrat i X) i wówczas zobaczyć ile % zeszło przez noc (6-8h). Ja mam 5G i zawsze włączone wifi, dane i lokalizację i spada mi kilka %, powiedzmy, że 5. Acha. Czy masz jakieś aplikacje w autostarcie i zasilanie bez ograniczeń? Tyle mi zeszło przez 10 godzin od 22 do 8.

Screenshot_2023-01-22-20-31-34-495_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że używasz dwóch kart powoduje większe zużycie prądu. To chyba oczywiste. 7% to bardzo dobry wynik. W dodatku na jednej karcie widać, że zasięg jest słaby (pierwszy zrzut). No chyba, że w miejscu zamieszkania masz po 5 kresek, a zrzut robiłeś gdzie indziej. Im słabszy zasięg, tym większa moc leci do anten.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, brawo said:

Sam fakt, że używasz dwóch kart powoduje większe zużycie prądu. To chyba oczywiste. 7% to bardzo dobry wynik. W dodatku na jednej karcie widać, że zasięg jest słaby (pierwszy zrzut). No chyba, że w miejscu zamieszkania masz po 5 kresek, a zrzut robiłeś gdzie indziej. Im słabszy zasięg, tym większa moc leci do anten.

Fakt wzrostu konsumpcji energi ze wzgledu na posadanie dwóch SIM jest mi znany. Nie tłumaczy to jednak:

1. dziwnego wykresu 'jakości sygnalu', jeden wykres versus dwa SIMy? Do tego nie mam absolutnie problemów z zasięgiem. W ciągu dnia kiedy używam telefonu mam praktycznie "wszystkie kreski". Fakt, można deliberować odnośnie poziomu RSSI i mocy z jaką nadaje telefon ( IMHO to jest kluczowe) ale patrz pkt.2.

2. te same karty SIM miałem w Mi9, użytkowane dokładnie w tych samych warunkach, w tej samej lokalizacji. Na noc telefony leżą na tej samej szafce nocnej. Jak zatem wytłumaczyć różnice w na niekorzyść Xiaomi 12? Nie przychodzi mi do głowy żadne rozsądne wyjaśnienie poza tym, że Xiaomi dało ciała pod tym względem w serii 12.

3. moim zdaniem kiepskiego wyniku ze względu na fakt włączonego na noc oszczędzania energii. Albo 12ka w trybie standby ssie tyle prądu albo coś jest spartolone na poziomie systemu operacyjnego albo właśnie sprzedali mi leżaka magazynowego ze zmęczoną baterią.

Z każdym dniem coraz bardziej zaczynam postrzegać zakup 12ki w kategorii pomyłki, niestety 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, brawo said:

Mocniejszy procesor, modem 5G ( nie używana, ale prąd bierze)  i inne mocniejsze podzespoły potrzebują prądu. Ja też tęsknię za Nokią 6310. Ona trzymała ponad tydzień. 

Chyba trochę za bardzo się rozpędziłeś. Ja nie porównuje 12ki z telefonami z poprzedniej epoki tylko z Mi9 który nie jest jakimś archaikiem. Serio, brzmisz trochę jak adwokat xiaomi 🤣

A propos mocniejszego procesora, pomimo nowoczesniejszej technologii wykonania m.in. w trosce o konsumpcję energii (albo jak wolisz wyższą wydajność przy podobnym zapotrzebowaniu na prąd) potrzebuje więcej prądu w uśpieniu. Przecież to nawet brzmi śmiesznie. Modem 5G może i ssie więcej energii ale przy pracy pełną parą i zapiętej transmisji, a nie w trybie uśpienia / czuwania.

Nie przemawia to do mnie kompletnie, zresztą komentarze innych użytkowników zdają się potwierdzać  obserwacje, że xiaomi dało ciała z nowymi smartphonami pod względem drenażu baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to płacz dalej. Ja niczego dziwnego nie widzę w zużyciu prądu. Płaczą z reguły ci sami i jest to garstka osób. I te teksty "Xiaomi coś zepsuło w nowych telefonach/oprogramowaniach" to czytam od zawsze :) Jak trzeba być nie kumatym, żeby liczyć na to, że mocniejszy sprzęt będzie zużywał mniej energii, to nie wiem. Kończę. U mnie działa wszystko okej i od zawsze. Ale faktycznie. Każdy nowy, mocniejszy telefon zużywa więcej energii ;)  Dodam. Poszukujesz jakichś pojedynczych %, które w sumie wydłużą lub skrócą czas pracy telefonu w minutach. Zrozumiałbym gdybyś poszukiwać prądu na np. 10 godzin dodatkowej pracy.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim wypadku 12X i jednej karcie SIM, po nocy, gdzie wyłączam Wi-Fi i dane, ubywa 1%, góra 2%. W pracy, gdzie mam słaby zasięg, bateria leci trochę szybciej, ale bez przesady. Ogólnie ładuje sobie spokojnie co 2 dni. Osobiście jestem bardzo zadowolony z czasów pracy baterii w X. Konkretny SoT ciężko mi podać, gdyż licznik ekranu mi się cofa o jakieś dziwne czasy wstecz. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...