Skocz do zawartości

MIUI 22.6.29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22630.png

  • Naprawiono problem z niedziałającymi dymkami w niektórych aplikacjach
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Zbiór TWRP od skkk, które działają z Androidem 12, znajduje się pod tym adresem.

Procedura wgrywania tej aktualizacji różni się w zależności od posiadanego urządzenia (a konkretniej – układu partycji).

Dla urządzeń nieposiadających układu partycji A/B, na przykład Mi 10, konieczne jest:

  • wgranie nowego, działającego recovery w trybie fastboot (komenda fastboot flash recovery nazwa_recovery.img),
  • następnie uruchomienie urządzenia w trybie recovery za pomocą komendy fastboot reboot-recovery
  • wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. TWRP nie zostanie podmienione automatycznie podczas aktualizacji – trzeba je wgrać ręcznie tak jak powyżej, deszyfrowanie na starszych wersjach TWRP najpewniej nie będzie działać. Po zainstalowaniu nowego TWRP kolejne aktualizacje będzie już można wykonywać bez powtarzania ww. czynności, prosto przez TWRP.

Dla urządzeń posiadających układ partycji A/B, czyli niemal wszystkich telefonów począwszy od premiery Mi 11, konieczne jest jedynie:

  • uruchomienie nowego recovery z poziomu trybu Fastboot (komenda fastboot boot nazwa_nowego_recovery.img),
  • a następnie wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. W tym przypadku TWRP będzie automatycznie wbudowane w system podczas wgrywania ROM-u i kolejne aktualizacje będzie można już instalować bezproblemowo, z nowym TWRP, bez powtarzania omawianych czynności.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mateo912 napisał:

ta wersja poszła bezproblemowo, możliwe że poprzednia wersja miała jakieś błędy :)

no u mnie na mi11 poprzednia wersja też poszła bezproblemowo za pierwszym razem .... ja już się miałem z błędami przy podłączaniu przez USB .... a jak pamiętam poprzednio jeszcze na starym andku przez twrp zawsze było ok .... tak więc zobaczymy :) ogolnie w tej wersji za dużo zmian i poprawek to chyba nie ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 19:52, Master napisał:

ps. czytnik działa dobrze - nie widzę z nim żadnych problemów

Na zablokowanym ekranie(ekran jest czarny/uśpiony) jest okej. Ale jak jest podświetlony, albo widoczny zegar, to czytnik nie reaguję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly napisał:

Na zablokowanym ekranie(ekran jest czarny/uśpiony) jest okej. Ale jak jest podświetlony, albo widoczny zegar, to czytnik nie reaguję 

sprawdziłem - działa dobrze też przy widocznym zegarze i wygaszonym ekranie - na tyle na ile dałem radę sprawdzić w różnych warunkach to jest ok - ciekawa sprawa .... ogólnie na czytnik nikt od dawna się nie skarżył a faktycznie kiedyś działał kiepsko - jeszcze na poprzednim andku może tak z rok temu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcinmi11 napisał:

Podobno nie ma głupich pytań ... wytłumaczy mi ktoś jak zainstalować to na Mi11 ultra? 

tak samo jak na mi11 - pobierasz twrp odpowiedni dla swojego modelu, ściągasz ROM systemu przez update, podłączasz fona do kompa, oczywiście w trybie fastboot, ściągasz instalke adb - tam jest plik fastboot, wrzucasz plik twrp do tego katalogu gdzie zainstalowałeś adb - odpalasz polecenie załadowania pliku twrp do fona czyli fastboot boot nazwaplikutwrp.img fon powinien się zrestartować już z odpalonym twrp - potem tylko trza tam zmienić język na angielski (prawa kolumna druga ikona od dołu - potem klikasz na kule ziemska po prawej i wybierasz język angielski) potem wchodzisz w install i wskazujesz ściągnięty plik z romem i leci .... no a po restarcie masz nową wersję do tego twrp jest już w fonie więc nie musisz przy kolejnej instalacji podłączać fona do kompa tylko pobierasz obraz dajesz restart w recovery to odpali twrp i dalej jedziesz standardowo - czyli install i wskazujesz paczkę z romem .... to chyba tak po kolei wszystko by było ....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z synchronizacją kalendarzy z oryginalnej apki od Miui, a kalendarzem Google. 

Tzn. co dodam na telefonie, jest tylko na telefonie, a to co dodam przez stronę kalendarza Google zostaje na stronie, nie synchronizuje w dwie strony. 

Ma tak ktoś też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę off topic - nowa rozwojowa pobrana i wrzucona - bezproblemowo - coś nie chciało się pobierać przez update ale szybko poszło przez alternatywny serwer - tak więc w razie co można tak pobrać - oczywiście po uruchomieniu w recovery wskazujemy paczkę z romem w katalogu download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2022 o 00:51, Master napisał:

tak samo jak na mi11 - pobierasz twrp odpowiedni dla swojego modelu, ściągasz ROM systemu przez update, podłączasz fona do kompa, oczywiście w trybie fastboot, ściągasz instalke adb - tam jest plik fastboot, wrzucasz plik twrp do tego katalogu gdzie zainstalowałeś adb - odpalasz polecenie załadowania pliku twrp do fona czyli fastboot boot nazwaplikutwrp.img fon powinien się zrestartować już z odpalonym twrp - potem tylko trza tam zmienić język na angielski (prawa kolumna druga ikona od dołu - potem klikasz na kule ziemska po prawej i wybierasz język angielski) potem wchodzisz w install i wskazujesz ściągnięty plik z romem i leci .... no a po restarcie masz nową wersję do tego twrp jest już w fonie więc nie musisz przy kolejnej instalacji podłączać fona do kompa tylko pobierasz obraz dajesz restart w recovery to odpali twrp i dalej jedziesz standardowo - czyli install i wskazujesz paczkę z romem .... to chyba tak po kolei wszystko by było ....

 Dzięki wielkie . udało się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcinmi11 napisał:

 Dzięki wielkie . udało się 

fajnie że się udało - możesz sprawdzić czy wszystko jest ok i wrzucić sobie już kolejną wersję - jest na pewno w porządku i nie powinno być żadnych problemów z updatem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...