Jump to content

Redmi K40S / POCO F4 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.10.0.SLMCNXM - Android 12

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi K40S / POCO F4 (nazwa kodowa: munch).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MUNCH_V13.0.10.0.SLMCNXM_v13-12.zip/download

Recovery: https://dl.akr-developers.com/?file=skkk/TWRP/A12/v3.7_A12/3.6.2_12-RedmiK40S-RedmiPOCOF4_v3.7_A12-munch-skkk_12f5d392.img

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

• Thanks 1

Witam, wieloletni użytkownik OnePlus-a przeszedł właśnie na poco f4. Nie za bardzo wiem z czym się te miui je, ale pytanie czy mogę to zainstalować to na obecną wersję którą mam, "zdjęcie w załączniku"? 

Screenshot_2022-07-06-15-44-40-673_com.android.settings.jpg

• Like 1

18 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Możesz (po odblokowaniu bootloadera).

Się wie szefie! Normalnie instaluję twrp poprzez fastboot boot twrp.img i potem robię factory reset przed instalowaniem tego systemu?

• Thanks 1

Podaną komendą uruchamiasz TWRP, nie je instalujesz ;) Ale reszta się mniej więcej zgadza (z tym że robisz format data (Wipe > na dole Format Data); często wiele osób myli to z wipe data, a to nie to samo).

Posted (edited)

fastboot flash twrp.img i tyle tak? Czy trzeba dodać _A _B?

Niestety moja niewiedza wzięła się z tego że brak działającego twrp na op8 na a12 które miałem wcześniej. Trzeba było wgrywać półśrodki i poprzez fastboota wgrywać systemy. 😂

Edited by zelos156

Nie, nie wgrywasz TWRP. Tylko je uruchamiasz. Jakbyś je wgrał na partycję boot (bo oddzielnej partycji recovery nie ma) to byś systemu nie odpalił. fastboot boot twrp.img, potem robisz format data, ewentualnie advanced > Flash Current TWRP i wgrywasz system (po przeniesieniu go na pamięć wewnętrzną, może być w międzyczasie potrzebny restart TWRP)

• Thanks 1

• 1 month later...

Witam zainstalowałem twrp według poradnika na stronie, następnie wrzuciłem oprogramowanie na telefon zainstalowałem po czym po kliknięciu w reboot wyskoczyło mi current slot A i do wyboru A lub B i wybrałem A telefon się zresetował i wrócił do twrp a w zajkładce install-select storage-internal storage mam 0MB jak to naprawić by z powrotem był system?

Nie próbowałem, nie chcę nic bardziej namieszać, nie robiłem Format Data, po zainstalowaniu ROMU dałem REBOOT wyskoczyło mi current slot A i wybrałem A telefon się zresetował i powrócił do TWRP, teraz przy próbie włączenia telefonu wchodzi od razu do TWRP.

Dzięki za pomoc Format Data pomógł system chodzi nagrywanie rozmów działa, teraz żeby ustawienia fabryczne przywrócić to w systemie czy przez twrp telefon nie mój ja tylko ROM miałem zmienić.

Przez TWRP. System i tak uruchomi TWRP, tam wchodzisz w menu Wipe/Wyczyść i przesuwasz suwak (ten standardowy wystarczy, jeśli chcesz wyczyścić też pamięć wewnętrzną to wybierasz Zaawansowane i tam zaznaczasz pamięć)