Skocz do zawartości

Brak dźwięku - Poco x3 Pro


Krusell

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent poco x3 pro - MIUI GLOBAL 12.5.5 Stabilna 1.5.5.0 RJUEUXM.
Telefon zaczął dzisiaj trochę zamulać więc postanowiłem go włączyć i wyłączyć. Po próbie włączenia nie idzie dalej niż logo MIUI i tyle. Czekałem godzinę, robiłem kilka prób i lipa dalej.
Zrobiłem więc wipe data reset i przywróciłem ustawienia fabryczne przez volume + przycisk włączania.
Odżył ale jest jeden problem, gdy znów go wyłączę to dalej zawiesza się na logo MIUI, znów twardy reset i wstaje.
Przecież nie będę za każdym razem konfigurował całego telefonu gdy padnie mi bateria.
Druga sprawa:
Jak wstał to nie ma dźwięku. Ani przy odtwarzaniu muzyki, ani przy budziku, ani przy dźwięku klawiszy. Przy rozmowach również nie działa ani głośnik ani mikrofon. Przez słuchawki na kablu czy bluetooth też brak dźwięku.
Telefon mi nie upadł, ani nic z tych rzeczy, wczoraj wszystko działało.
Nie wyszła przypadkiem jakaś nowa aktualizacja systemowa? Bo krew mnie zaraz zaleje, a nie mam gwarancji na niego już.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łukasz1982 napisał:

Zmień region na Szwajcarię i zaktualizuje go do Androida 12 miui 13 jak zainstalujesz to przywróć ustawienia fabryczne może zadziała powodzenia

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
 

wszedlem w "o telefonie" -> wersja miui i pobierz najnowszy pakiet. Coś pobrało, zainstalowałem, dalej mam MIUI GLOBAL 12.5.5 Stabilna 1.5.5.0 RJUEUXM. Głośniki działają, jest dźwięk ale mikrofon nie działa i rozmówca mnie nie słyszy.

Spróbuję twoją metodę.

22 minuty temu, Łukasz1982 napisał:

Zmień region na Szwajcarię i zaktualizuje go do Androida 12 miui 13 jak zainstalujesz to przywróć ustawienia fabryczne może zadziała powodzenia

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
 

Zmieniłem region na szwajcaria i nie znajduje mi aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Antek Szprycha napisał:

Dla UEScreenshot_2022-06-30-01-34-10-431_com.android.settings.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam pojęcia co się dzieje. Włączyłem opcje programistyczne, a zniknęła mi opcja aktualizacji z pakietu. Za każdym razem jak wyłączę telefon to nie wstaje, pobrałem kilka romow stable i żadnego nie da się zainstalować. Mikrofon w telefonie nie dziala w ogóle, czy to rozmowa czy nagrywanie w Messenger, pokazuje błąd. 

Rozumiem, że ostatnia możliwość to odblokowanie botlandera i instalacja przez fastboot np. V13.0.2.0.SJUEUXM stable?

Screenshot_2022-06-30-07-41-46-868_com.android.updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Netoper napisał:

Puknij w te kolorowe logo Miui (obrazek z 12) tylko nie pamiętam ile razy 5? 10? Wtedy się pojawi opcja instalacji z pakietu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka




 

Tak zrobiłem i pojawiło się. Od rana pobralem już chyba wszystkie możliwe Romy na mój telefon i żaden nie chce się zainstalować w ten sposób. Wrócę z pracy to spróbuję ściągnąć bootloadera i wgrać przez flashboot. Czy uda mi się go odblokować od razu czy dalej trzeba czekać tydzień na zgodę od xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Netoper napisał:

Jak pierwszy raz na nim otwierasz BL to standardowo 168 godzin czekania, ale są pojedyncze wpisy że komuś od ręki poszło.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie dostałem info, ze 168h czekania. Czytałem gdzieś, że mam się z konta na telefonie nie wylogowywać, ale jak przeszedłem w tryb flashbot to telefon już nie chciał wstać i musiałem znowu robić twardy format. Czy ma to wpływ na czas jak nie jestem zalogowany na telefonie?

Zrobiłem downgrade do niżej części oprogramowania i dalej bez zmian - kompletny brak dźwięku jakby głośniki i mikrofon padły tylko nie wiem jak to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2022 o 20:24, Netoper napisał:

Tak, trzeba cały czas być zalogowanym, więc po resecie musisz ponownie zalogować się do konta i ponownie odpalić miunlock, czas będzie znowu startował od 168.
W jaki sposób udało Ci się zrobić downgrade romu?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 W takim razie jak mam odblokować bootlandera skoro muszę wyłączyć telefon, podłączyć go, zrobić unlock, a później nie mogę go włączyć bo sie zawiesza na logu MIUI. Muszę zrobić twardy reset i dopiero wstaje, więc jak mam się nie wylogować z konta miui skoro inaczej się nie da? Przecież to niemożliwe w moim wypadku. Dźwiek wrócił, mikrofon dalej nie działa w ogóle w żadnej aplikacji. Jestem pewny, że to wina softu, tylko jak wgrać wszystko od nowa całkowicie?

 

Downgrade sposobem opisanym tutaj:

 
Edytowane przez Krusell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez ten downgrad coś się rypło że fon się wiesza na fastboocie. Albo może jest jednak jakąś fizyczna usterka powiązana z klęknięciem mikrofonu.
Jak jesteś na tym starszym romie to zobacz czy może aktualizacja wskoczy i wtedy próbuj odblokowanie BL robić.
Może jeszcze popróbować innej wersji miflasha, bo może ta ma jakiś błąd że cuda odwala fastboot.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Netoper napisał:

Może przez ten downgrad coś się rypło że fon się wiesza na fastboocie. Albo może jest jednak jakąś fizyczna usterka powiązana z klęknięciem mikrofonu.
Jak jesteś na tym starszym romie to zobacz czy może aktualizacja wskoczy i wtedy próbuj odblokowanie BL robić.
Może jeszcze popróbować innej wersji miflasha, bo może ta ma jakiś błąd że cuda odwala fastboot.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Po opisaniu usterki odpisali mi z serwisu Xiaomi MiCenter, że to usterka płyty głównej i nie naprawią tego. Czyli całkiem dobry telefon idzie na śmietnik xD 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, jasnowidze albo może nie pierwsza taka przypadłość im się trafiła. Wiadomo to tylko elektronika i wszystko może się zdarzyć, ale nie do końca mnie przekonuje że płyta klekła.
A nie masz go na gwarancji może?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 14:33, Netoper napisał:

Zaiste, jasnowidze albo może nie pierwsza taka przypadłość im się trafiła. Wiadomo to tylko elektronika i wszystko może się zdarzyć, ale nie do końca mnie przekonuje że płyta klekła.
A nie masz go na gwarancji może?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Serwis z Piaseczna sprawdził po imei że jest na gwarancji ale nie mam dowodu zakupu niestety. Przejdzie czy jest wymagany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na gwarancji pisz bezpośrednio do serwisu Xiaomi do Wałbrzycha paragonu nie trzeba też tak miałem z Poco X3 Pro rozłączał LTE przyjechał kurier umówiony przez Xiaomi i stwierdził wadę i kasę mi zwrócili

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Łukasz1982 napisał:

Jeśli jest na gwarancji pisz bezpośrednio do serwisu Xiaomi do Wałbrzycha paragonu nie trzeba też tak miałem z Poco X3 Pro rozłączał LTE przyjechał kurier umówiony przez Xiaomi i stwierdził wadę i kasę mi zwróciliemoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
 

To na podstawie czego Ci kasę zwrócili jak nie miałeś dowodu zakupu? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancji Xiaomi nie musiałem korzystać, ale jak mi się na Samsungu badpixel zapalił, to bezpośrednio do serwisu Samsunga podjechałem, sprawdzili w systemie telefon i normalnie przyjęli bez dowodu zakupu

Co ciekawe wymienili też sami z siebie baterię. Ponoć tak postępują przy modelach S

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...