Skocz do zawartości

WiFi Calling w Play


VAC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na romie China Stable działało bez problemu VoWiFi, teraz mam wgrany xiaomi.eu rom i VoWiFi przestało działać. Wszystkie opcje mam włączone tak jak należy. Poradzi ktoś czy da się to naprawić nie wracając do chińskiego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zoltan78 napisał:

Nie trzeba zmieniać telefonu, wystarczy zmienić modem. Wcześniej miałem telefony nie wspierane w Pały a jednak usługi działały. 

Dokładnie, informacje podawane przez Play mają się nijak do rzeczywistości. Mój telefon też niby nie wspierany a działa. I nic nie musiałem robić. Działa VoLte i WiFi calling.

Edytowane przez marciniozo
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, linuxozaurus napisał:

Mogłeś sprawdzić na stronie Play.

Ja za Ciebie sprawdziłam Play po prostu nie wspiera tego telefonu. Kup coś nowszego. A po za tym oni złą informacje mają na temat telefonu.

 

 

Przecież to nie jest stary telefon :)

Ogólnie gdy telefon do mnie przyjechał był na chińskim romie stabilnym i vowifu działało od razu, po zmianie systemu na xiaomi eu działa tylko volte. Zmiana modemu u mnie nic nie daje, ale nie mam zrootowanego telefonu.

Na zdjęciu w załączniku jest pokazane jaki modem mam wybrany. Może trzeba wybrać jakiś inny?

Zauważyłem też że po zmianie systemu telefon zaczął być widziany przez usługi Google jako "pixel 2".

Screenshot_2022-06-27-19-04-04-881_com.xiaomi.mtb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VAC napisał:

Zauważyłem też że po zmianie systemu telefon zaczął być widziany przez usługi Google jako "pixel 2".

Tak, bo to jest pod safetynet.

Być może problem z VoWiFi to pokłosie ostatnich problemów z powiadomieniami na betach na Mixie 4 właśnie po Wi-Fi. Nie wiem, czy gdybyś nie wgrał wersji stable, to by nie zaczął działać. Mi o ile kojarzę działał bez problemu na becie, ale miałem go dawno temu jeszcze zanim problemy z powiadomieniami zaczęły się pojawiać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, wgrałem wersję stable i po ustawieniu modemu na play poland commercial, zaczęło działać vowifi.

Szkoda trochę że na wersji beta jest z tym problem, będę musiał zostać na stabilnej.

Dziękuję za rady, problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...