Skocz do zawartości

Xiaomi 12 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.36.0.SLCCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 12 (nazwa kodowa: cupid).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_XM12_V13.0.36.0.SLCCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muzyk z tego co widzę to nie da rady, z resztą ogólnie jest całkiem sporo małych pierdół i niedociągnięć. Przeglądarka nadal nie ma uprawnień dostępu do pamięci wewnętrznej itd. Frustrujące ciut.

 

Na przykład zaimplementowe w MIUI rozwiązanie Mi Smart Hub, z którego np. w Polsce korzystają tylko kierownicy sklepów Mi Store :D

 

W dodatku nie przetłumaczone najlepiej.

 

Screenshot_2022-06-26-11-45-40-593_com.milink.service.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muzyk napisał:

Da się jakoś zmienić domyślną przeglądarkę na Chrome?

Tak jak zawsze... Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > 3 kropki > Domyślne aplikacje > Przeglądarka.

3 godziny temu, QBAQ napisał:

Na przykład zaimplementowe w MIUI rozwiązanie Mi Smart Hub, z którego np. w Polsce korzystają tylko kierownicy sklepów Mi Store :D

 

W dodatku nie przetłumaczone najlepiej.

Wygląda na treść online...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek
Dziękuję, pomogło połowicznie; mianowicie po w/w komendach mogłem już np. zapisać obraz z przeglądarki w pamięci urządzenia, ale np. nie mogłem nadal dodać przykładowo screenshota [brak dostępu Przeglądarki do Aparatu].

Dla potomnych: należy jeszcze dopisać jedną komendę przez ADB:
 

Cytat
adb shell pm grant com.mi.globalbrowser android.permission.CAMERA

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Mam nowego X12 i mam system 13.0.14 global stabile. Telefon pochodzi z T-Mobile. Widzę że ogólnie dostępna jest nowsza wersja. Tylko dlaczego ja jej nie mam ? Dodam że nie znam się w ogóle na systemach i tego co tu aktualizujecie ,nie ogarnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne brandowany soft/rom operatora, i z updatami jesteś od niego uzależniony, a operatorzy zdecydowanie rzadziej wypuszczają aktualizacje. Nie masz możliwości zrobić aktualizacji na inny rom. Więc albo zostajesz na tym co masz, albo odblokowywujesz bootloadera i wgrywasz sobie np tutejszy ROM, czy któryś fabryczny bezpośrednio od Xiaomi i wtedy masz na bieżąco aktualizacje.
Odblokowywanie bootloadera i wgrywanie romu są opisane na forum w dziale poradników.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fełtek napisał:

Witajcie. Mam nowego X12 i mam system 13.0.14 global stabile.

Dodam że nie znam się w ogóle na systemach i tego co tu aktualizujecie ,nie ogarnę. 

W wątku jest rozmowa o MIUI Xiaomi.eu bazowanych na chińskich wersjach softu.

Ty telefon zakupiłeś z polskiej dystrybucji i masz wersję global - będą inne numerki wersji softu niż omawiane w tym wątku i w innych terminach aktualizowane.

Jeżeli nie za bardzo wiesz co aktualizujemy to zostań na wersji global dopasowanej do rynku europejskiego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Netoper napisał:

Masz zapewne brandowany soft/rom operatora, i z updatami jesteś od niego uzależniony, a operatorzy zdecydowanie rzadziej wypuszczają aktualizacje. Nie masz możliwości zrobić aktualizacji na inny rom. Więc albo zostajesz na tym co masz, albo odblokowywujesz bootloadera i wgrywasz sobie np tutejszy ROM, czy któryś fabryczny bezpośrednio od Xiaomi i wtedy masz na bieżąco aktualizacje.
Odblokowywanie bootloadera i wgrywanie romu są opisane na forum w dziale poradników.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Czy odblokowanie bootloadera wiąże się z utratą gwarancji Producenta? 

Coś muszę zrobić,bo mi często telefon zrywa połączenia,i czujnik zbliżeniowy zaczął nagle odwalać cyrki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale trochę odgrzebie temat. Mam zainstalowany rom właśnie w takiej wersji jak w temacie ale nie mogę go zaktualizować. Telefon wykrywa aktualizacje i pobiera ale wyskakuje jakiś błąd tak było z 6 miesięcy temu a teraz pobiera się strasznie wolno (jakieś 2% na 30 minut) albo wcale

Nie wgrywałem TWRP a system MIUI wgrałem przez fastboot. Może ktoś powiedziec jak mam wgrać aktualizacje, pewnie trzeba bedzie TWRP ale ja nie wiem w jakiej kolejności co wgrywać no i czy zachowam wszystkie dane ? Jestem na android 12 a wersja MIUI to 13.0.36.0.SLCCNXM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SanSalwero napisał(a):

Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale trochę odgrzebie temat. Mam zainstalowany rom właśnie w takiej wersji jak w temacie ale nie mogę go zaktualizować. Telefon wykrywa aktualizacje i pobiera ale wyskakuje jakiś błąd tak było z 6 miesięcy temu a teraz pobiera się strasznie wolno (jakieś 2% na 30 minut) albo wcale

Nie wgrywałem TWRP a system MIUI wgrałem przez fastboot. Może ktoś powiedziec jak mam wgrać aktualizacje, pewnie trzeba bedzie TWRP ale ja nie wiem w jakiej kolejności co wgrywać no i czy zachowam wszystkie dane ? Jestem na android 12 a wersja MIUI to 13.0.36.0.SLCCNXM

czasami bywa że przez updater idzie tragicznie wolno ... ja polecam pobrać z mirrora - i tam wybrać nasz lokalny serwer - szybko i bezproblemowo ... twrp nie jest Ci koniecznie potrzebne - możesz wrzucać aktualizację przez kompa w trybie fastboot - twrp nie usuwa Ci żadnych danych - to po prostu inne recovery niż te systemowe ... jest to wygodne szczególnie jak korzystasz z wersji dev beta - które są dużo częściej niż wersje stable ... ale jak pisałem - nie musisz wcale tego wrzucać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FromWP napisał(a):

Jak nie masz twrp to przez update sam się nie zainstaluje. Musisz to zrobic w trybie fastboot jak poprzednio. Jedynie uzyć innego skryptu, update nie install first.

Tylko z tego co kojaże to wersja 13.0.37.0.SLCCNXM jest tylko pod TWRP a Ja teraz właśnie zainstalowałem TWRP i działa.

Teraz takie pytanie jak mam wersje 13.0.36.0.SLCCNXM teraz wgraną przez fastboot (bo wtedy tylko taka była)  i wgrałem TWRPteraz  to mogę z jego poziomu wgrać wersje 13.0.37.0.SLCCNXM bez utraty danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SanSalwero napisał(a):

Tylko z tego co kojaże to wersja 13.0.37.0.SLCCNXM jest tylko pod TWRP a Ja teraz właśnie zainstalowałem TWRP i działa.

Teraz takie pytanie jak mam wersje 13.0.36.0.SLCCNXM teraz wgraną przez fastboot (bo wtedy tylko taka była)  i wgrałem TWRPteraz  to mogę z jego poziomu wgrać wersje 13.0.37.0.SLCCNXM bez utraty danych ?

tak ... przez twrp wchodzisz w install i wskazujesz zipa z romem a przez fastboota wybierasz skrypt update - nie tracisz żadnych danych czy zrobisz przez twrp czy przez kompa ... tak więc bez obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wsparcie tylko że link do 13.0.37.0.SLCCNXM nie działa Upraszczając chce mieć najnowszą wersje stabilną czy musze wgrywać te pliki jeden za drugim aż do najnowszej wersji czy mogę wgrać od razu najnowszą wersje na Androida 12 w wersji 13.0.36.0.SLCCNXM bo takiego posiadam

Bo jeśli trzeba wgrywać jeden po drugim do najnowszej wersji to niestety linki nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...