Skocz do zawartości

Mi Mix 2 nie może w żaden sposób zaktualizować MIUI (Recovery/Updater)


hunter3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dość nietypowy problem z telefonem. Od razu piszę że wolałbym uniknąć odblokowania BL gdyż telefon jest do sprzedaży.

Telefon posiada MIUI Global 9.1.2.0 ndemiei. Za żadne skarby nie mogę go zaktualizować do nowszej wersji. W aktualizatorze pokazuje że nie może zweryfikować pliku aktualizacji a w przypadku używania miflash pro po podaniu wersji najnowszej na ten model pisze że "not allowed".

Albo mam wersję nie Global, albo jakiś dziwny soft który nie przepuszcza nic dalej.

Czy da się cokolwiek na niego wgrać nie używając EDLu (nie mam kabla) lub odblokowania BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle jest coś dalej dla tego modelu?
Po za tym w czym masz problem skoro telefon udzie do sprzedaży, przywróć ustawienia fabryczne i sprzedaj. Tylko najpierw depnij, wyloguj z z konta Xiaomi.
Zmienić softu się nie da bez odblokowania BL, jedynie aktualizacje są możliwe z zablokowanym, o ile w ogóle są aktualizacje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem są, przecież oficjalne miui na ten model Mi Mix 2 jest MIUI12 na Android 9, a mój ma 7.1.2. 

O tu na przykład link: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/chiron/stable/V12.0.1.0.PDEMIXM/

Nawet na oficjalnej stronie Xiaomi jest miui12 do pobrania przez plik update.

Oczywiście ten też nie wleci i żadna inna wersja nawet na Android 7.1.2 powyżej tej kompilacji. 

Są gdzieś dobre poradniki jak kabel typu-c przerobić na edl, bo nie wiem czy ten z micro ma taki sam układ żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś dłubać przez tryb edl trzeba mieć autoryzowane konto w Xiaomi do zabawy przez edl.
Dużo prościej jest odblokować BL i normalnie miflash-em wgrywać rom.
BL bez problemu można zablokować podczas wgrywania romu, lub później przez konsole adb.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale przez EDL Mi Max Prime udało mi się wgrać recovery i wrzucić custom ROM. To jak teraz to wygląda w nowszych? Nie mogę przez EDL wgrać mu najnowszego miui przez fastboot? Druga sytuacja z Mi 9T mam też go na sprzedaż i jest to wersja EEA (pierwsze słyszę) oficjalny miui na android 11, ten oczywiscie zostaje na android 10 i na starym sofcie miui (12.0.5) mimo iż na oficjalnej stronie jest również do pobrania najnowsza wersja i też aktualizacje nie wchodzą żadne. Tak jak wspomniałem z BL to nie chcę sie bawic przy sprzedazy telefonów (pracuję w pewnym punkcie) a chcę żeby telefony miały najnowsze aktualizacje. Tylko Xiaomi coś bajzel ma z nimi. Jedynie czytałem że w trybie EDL można wgrywać w Xiaomi nowsze oficjalne MIUI. Z BL też jest różnie mam konto xiaomi juz od dawna, kiedys odblokowywalem swoj xiaomi jak uzywalem, gdy chcialem inny model odblokowac pomimo wszystkiego zrobienia poprawinie mi flash rowniez za zadne skarby nie mogl mi bl odblokowac mimo zadnych bledow powiazanych z moim kontem. Teraz jakbym chcial na kazdym BL odblokowac zeby tylko mu wgrać nowszą wersję miui mija się z celem.

Mam dwa modele (5s Plus i Mi Mix 2) które działają na archaicznych Androidach 6.0/7.1, które nie chciałbym klientowi sprzedać i mówić że telefon jest nowy i w pełni sprawny :P 

Tak teraz patrzę na przykładzie Mi 9T EEA że nie przepuści mi aktualizacji z android 10 na android 11. WTF?

Tak więc niech mi ktoś wyjaśni na jakich zasadach te aktualizacje są kompatybilne mimo spełnionych wszystkich wymagań i czemu nie mogę ich zaktualizować?

Edytowane przez hunter3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni fon który robiłem przez edl to był Rn4Pro i przez flashera nie szło bo nie miałem autoryzowanego konta dla EDL, a
ale był w tym modelu myk, że przez zwarcie testpointów fon wchodził w tryb edl .
Nowsze modele już nie mają takiego obejścia i jak pisałem potrzebne jest autoryzowane przez Xiaomi konto do EDL,
A co do aktualizacji, robiłeś przywrócenie do ustawień fabrycznych, i potem spróbować na innym regionie?
Po za tym czy fon nie jest na brandowanym sofcie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kablem deep flash? Był format był wipe w recovery xiaomi, próbowałem wszystkiego, inne regiony też (china/global) z dev nie próbowałem. Bety też mi nie wgra. W Xiaomi Mi5s Plus wgrał mi się miui china, wiec mam chiński język i brak sklepy play ... Coś musi nie tak być albo z regionem albo z faktycznym sprzętem wewnątrz. Bo dziwne by było żeby nie przepuszczał nowszego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te ten mix 2 wygląda na ok, próbowałeś pobrać ręcznie aktualizację, zapisać ja w pamięci fona i potem zaktualizować ręcznie?
Tylko nie pobieraj ostatniego wydania , tylko jakiś niewiele wyższy, bo może potrzeba pośredniej aktualizacji żeby dopiero kolejne ruszyły.
2 ) region próbowałeś ustawić na Szwajcarię czy Indonezję? Bo z China to na pewno nie pociągnie

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem, nawet numerek wyższy nieco i tez nie może zweryfikować aktualizacji i stoi. Co da zmiana regionu? Ja ci powiem że używałem programu Xiaomi Mi Flash Pro żeby próbować przez recovery rom wgrać i też wywala że ta wersja jest niedozwolona na to urządzenie. Nawet pisze że miui to co teraz mam na telefonie to maks jakie mogę wgrać i faktycznie jak dokładnie tą wersję mu podam przez recovery to tą wgra bez problemu.

Masz może jakiś sprawdzony link z archiwalnymi miui do telefonu bo nie wiem może korzystam ze złych.

Przy 9T (mam K20 jak patrzyłem) podobnie, tylko tam sytuacja że z androida 10 na 11 nie może mi wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hunter3000 napisał:

MIUI Global 9.1.2.0 ndemiei

Według OTA powinieneś otrzymać aktualizację z tej wersji do wersji V10.3.5.0.ODEMIXM: https://bigota.d.miui.com/V10.3.5.0.ODEMIXM/miui_MIMIX2Global_V10.3.5.0.ODEMIXM_f99efbaa3a_8.0.zip

Spróbuj może tę najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Według OTA powinieneś otrzymać aktualizację z tej wersji do wersji V10.3.5.0.ODEMIXM: https://bigota.d.miui.com/V10.3.5.0.ODEMIXM/miui_MIMIX2Global_V10.3.5.0.ODEMIXM_f99efbaa3a_8.0.zip

Spróbuj może tę najpierw.

Widzę że aktualizacja weszła bez problemu ale przez tryb recovery i musiałem wgrywać xiaomi flasherem.

Gdzie mogę sprawdzić z jakiej do jakiej wersji OTA mogę oprogramowanie ściągnąć? Bo mam jeszcze kilka telefonów Xiaomi na starym sofcie i nie wiem czy chcę każdy po kolei rom ściągać i sprawdzać.

Do zamknięcia. Dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez hunter3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie ma takiej ogólnodostępnej strony. Możesz podać wersje MIUI, na których się znajdują, to sprawdzę.

Mi 10T Lite - 12.5.7.0 (rjseuxm) MIUI GLOBAL  12.5.7, z tego co patrzyłem chyba jest już na Android 12 i miui 13, a mam andorid 11 

Mi 9T EEA - 12.0.5.0 (qfjeuxm) MIUI GLOBAL 12.0.5.0, podobnie jak z Mix 2, żadna aktualka nie wchodzi, jest Android 10 a powinien być 11 (davinci platforma)

Z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, hunter3000 napisał:

Mi 10T Lite - 12.5.7.0 (rjseuxm)

Powinno być OTA do https://bigota.d.miui.com/V12.5.10.0.RJSEUXM/miui_GAUGUINEEAGlobal_V12.5.10.0.RJSEUXM_fd3b8a88e6_11.0.zip, a stąd już Android 12: https://bigota.d.miui.com/V13.0.5.0.SJSEUXM/miui_GAUGUINEEAGlobal_V13.0.5.0.SJSEUXM_d5e03a8f3c_12.0.zip

56 minut temu, hunter3000 napisał:

Mi 9T EEA - 12.0.5.0

OTA nic nie widzi, także musisz próbować tego, co jest dostępne w sieci: https://bigota.d.miui.com/V12.1.1.0.RFJEUXM/miui_DAVINCIEEAGlobal_V12.1.1.0.RFJEUXM_2acd940e23_11.0.zip (nie ma żadnej nowszej paczki pod EEA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

10T Lite wskoczyło na 12, natomiast do 9T ten co podałeś nie wchodzi bo już próbowałem kiedyś. Rozumiem że wersję EEA na normalną nie da się w łatwy sposób przekonwertować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Możesz spróbować tak jak tutaj, Mi 9T to na tyle stary telefon że może jeszcze przejść:

https://miuipolska.pl/forum/topic/58574-redmi-note-10-pro-zmiana-romu-bez-odblokowania-bootloadera/#comment-622068

Próbowałem tym sposobem, podmiana nazwy pliku przeszła po weryfikacji telefon nawet się uruchomi po deszyfracji ale przejdzie pasek aktualizacji jakieś 5% i się restartuje telefon i potem informacja o błędnej aktualizacji MIUI. (próbowałem aktualizację EEA->EEA bo jest przecież) Jest to dziwne bo na oficjalnej stronie miui jest nowszy soft do niego:

Author: MIUI Official Team

Version: V12.1.1.0.RFJEUXM (MIUI12)

moja to 12.0.5.0 (QFJEUXM) Mi 9T (davinci_eea)

Edytowane przez hunter3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Xiaomi zablokowało aktualizację przez OTA z Androida 10 do 11. Możliwe, że u Ciebie jest ten właśnie problem. Możesz jeszcze próbować XiaomiADB: https://miuipolska.pl/forum/topic/40620-instalacja-softu-poprzez-xiaomiadb-tylko-globalchina/#comment-482004

Jeśli i to nie pójdzie, to odblokowanie bootloadera i wgranie Androida 11 przez MiFlash.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Swego czasu Xiaomi zablokowało aktualizację przez OTA z Androida 10 do 11. Możliwe, że u Ciebie jest ten właśnie problem. Możesz jeszcze próbować XiaomiADB: https://miuipolska.pl/forum/topic/40620-instalacja-softu-poprzez-xiaomiadb-tylko-globalchina/#comment-482004

Jeśli i to nie pójdzie, to odblokowanie bootloadera i wgranie Androida 11 przez MiFlash.

Tak jak podejrzewałem...

Xiaomi w moich oczach coraz bardziej utrudnia życie ;)

Wczoraj na swoim koncie odblokowałem już jeden telefon (Mi 5s Plus z China Global) więc obstawiam że musiałbym odczekać.. miesiąc?

Zrzut ekranu 2022-06-24 123432.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...