Skocz do zawartości

MIUI 22.6.15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2269.png

  • Poprawki błędów i tłumaczeń
  • Reupload dla Mi 10T Pro - poprawka na niedziałający aparat. Wgrywamy ją przez TWRP (dla tego modelu RedmiK30SUltra)
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia). Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić log i mi go wysłać?

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Do nocy raczej się nie wyrobimy, możesz spróbować wrócić na poprzednią? Może się uda bez formatu...

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ja też mam taką nadzieję, ale kiedyś też tak było... Nie spodziewam się cudów.

Co ciekawe OpenCamer, HedgeCam2,  działają, ale łączą się chyba tylko z kamerą do macro, bo maksymalna rozdzielczość jaką da się ustawić to 5 Mpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, tez najpierw zaktualizowałem a potem przeczytałem. Czekam na poprawkę na mi10t pro

9 godzin temu, szamanek napisał:

Udało się, aparat znowu działa. Dzięki. :)

dało się wgrać wersję z przed tygodnia bez formatu?

 

 

edit

ten moduł https://xiaomi.eu/community/threads/22-6-15.66132/page-2#post-661497 fakycznie dziala? ktos testował?

Edytowane przez patrikos23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie działał bo podmienia bardzo dużo plików, jak w xeu nie działał aparat to ten autor tego modułu go robił. Miał on jednak wtedy duży problem, wsparcie dla OIS nie było poprawnie rozpoznawane i nagrywanie wideo odbywało się nawet bez EIS

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrikos23 napisał:

heh, tez najpierw zaktualizowałem a potem przeczytałem. Czekam na poprawkę na mi10t pro

Raczej jej nie będzie, dopóki nie dostaniemy nowych bibliotek z globala. Zmienili coś w nich.

Wygląda na to, że znowu aparat na Pro nie będzie działać...

 

Jeśli ktoś może zrobić log, to poproszę. Ale musicie go zacząć od chwili uruchomienia telefonu i trzymać przez około 2-3 minuty (w międzyczasie możecie też odpalić apkę aparatu). Wygląda na to, że log powyżej niezbyt się przyda...

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że podczas połączenia nie można wygasić ekranu przyciskiem zasilania? Wygasza się na sekundę i ponownie ekran się włącza tak jakby został odsunięty od ucha podczas rozmowy. Kiedyś dało się go normalnie wygasić przyciskiem i prowadzić rozmowę na głośniku przy wygaszonym ekranie. Xiaomi 12x

@Kacper Skrzypek tak ma być, czy to błąd? 

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest najnowsza wersja globala eea na mi10t V13.0.7.0.SJDEUXM z czerwca. Może będą działać biblioteki
 
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/apollo/
a i powtórze pytanie - ktoś się cofał do wersji z przed tygodnia bez formata?
Tak, można cofnąć bez obaw, wszystko śmiga.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrikos23 napisał:

jest najnowsza wersja globala eea na mi10t V13.0.7.0.SJDEUXM z czerwca. Może będą działać biblioteki

Sprawdzaliśmy, są takie same.

5 godzin temu, Tartary napisał:

Czy to normalne, że podczas połączenia nie można wygasić ekranu przyciskiem zasilania? Wygasza się na sekundę i ponownie ekran się włącza tak jakby został odsunięty od ucha podczas rozmowy. Kiedyś dało się go normalnie wygasić przyciskiem i prowadzić rozmowę na głośniku przy wygaszonym ekranie. Xiaomi 12x

Trudno mi powiedzieć, czy to błąd... Dzisiaj normalnie rozmawiałem przy wyłączonym ekranie, ale to było na głośniku.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

 

Trudno mi powiedzieć, czy to błąd... Dzisiaj normalnie rozmawiałem przy wyłączonym ekranie, ale to było na głośniku.

Na głośniku to samo. Od poprzedniej wersji to zauważyłem. Naciskam przycisk, wygasza się na sekundę i ekran podświetla tak jakbyś odsunął od ucha. Jak rozmawiam przez WhatsApp jest to samo. Jak wyjdę z dialera w trakcie połączenia to gaśnie normalnie. 

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, reupload działa już normalnie z TWRP nowym które jest tutaj: https://dl.akr-developers.com/?dir=skkk/TWRP/A12/v3.6.1_A12

Wgrywasz TWRP, przez niego aktualizację. Aparat już śmiga. Blokad usuwać nie trzeba.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, reupload działa już normalnie z TWRP nowym które jest tutaj: https://dl.akr-developers.com/?dir=skkk/TWRP/A12/v3.6.1_A12

Wgrywasz TWRP, przez niego aktualizację. Aparat już śmiga. Blokad usuwać nie trzeba.

Cześć,

Zauważyłem że wyszedł nowy twrp pod andka 12 na mi 10 będzie już można od następnej wersji wrzucać przez twrp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z baterią pożeraną przez bluetooth. 

Czasami zjada około 75% i nie starcza baterii nawet do godziny 16-17

Nie dzieje się to ciągle. Z reguły do 2 razy w tygodniu. 

"Na stałe" połączony z telefonem jest tylko xiaomi watch s1. Z poprzednim amazifitem działo się podobnie więc raczej wykluczam jako winnego zegarki. 

Czy ktoś miał podobny problem? Czy znacie jakieś aplikacje sprawdzające rozładowywanie baterii w tak dogłębny sposób? 

W załączniku stan rozładowywania baterii na dzisiaj. Bluetooth znowu wysuwa się prowadzenie, chodź nie są to jeszcze az takie wartości 

Screenshot_2022-06-23-17-10-09-369-edit_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...