Skocz do zawartości

Autostart — jakie aplikacje go wymagają?


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory, czyli przez prawie 5 lat, byłem przekonany, że do tego, by otrzymywać powiadomienia z różnego rodzaju aplikacji, potrzebne jest włączenie w ich ustawieniach opcji Autostart — okazało się jednak, że nie jest to prawda i otrzymywanie powiadomień w aplikacjach działa i bez tej opcji.

Wobec tego chciałbym zapytać, do czego właściwie służy opcja Autostart? Co powoduje włączenie jej w ustawieniach danej aplikacji? Jakiego rodzaju aplikacje potrzebują jej bezwzględnie do poprawnego działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od firmy, romu.
U mnie np na Samsungu nie muszę ustawiać autostartów, blokować kłódką, dawać na bez ograniczeń i wszelkie powiadomienia czy synchronizację z zegarkiem działają.

W Xiaomi w tych apkach z których chcę mieć powiadomienia na pewno muszę dawać bateria bez ograniczeń, kłódkę i w większości przypadków autostarty. Yaata, Msg, Zepp, do audiobooków (Simple ABP) bo inaczej po zapauzowaniu odtwarzania nie wznawia .
A np Realme stoi pomiędzy Samsungiem a Xiaomi, mniej apek muszę blokować niż w Xiaomi, ale do Samsunga brakuje.
Ale są pojedyńcze wyjątki (w Xiaomi) np apka CA24 musi mieć wszystkie powyższe zezwolenia a Santandera wystarczy tylko ustawienie oszczędzania baterii Miui. ING właściwie nic nie ustawiane i wsWlkie powiadomienia przychodzą.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że są takie aplikacje (m.in. Instagram czy Telegram), które wymagają Autostartu, by działały powiadomienia, ale gdy w ich ustawieniach włączy się Autostart, to po wyłączeniu i włączeniu telefonu trzeba te aplikacje raz samemu uruchomić i dopiero wtedy zaczną przychodzić powiadomienia. Wie ktoś może, z czego to wynika i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to wynika z restrykcyjnego Miui próbującego zabić wszystko co się rusza default_smile.png Xiaomi robi to w celu optymalizacji zużycia baterii bo łatwiej im zaprogramować ubijanie apek niż się przyłożyć do porządnej optymalizacji systemu.
Ale jak widać są co niektóre apki których Miui nie ubija, ciężko wyczuć czy to zasługa deva danej apki, czy przeoczenie Xiaomi w zabijaniu bo np dana apka nie jest na tyle u nich popularna żeby Xiaomi brało ją pod uwage

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wątpię :) Jako użytkownicy jedynie możemy : autostart, bateria bez ograniczeń, kłódka w ostatnich aplikacjach na daną apkę.
Bo w kodzie to raczej mało kto by potrafił to poprawić, tym bardzie że Xiaomi wbrew obietnicom z przed paru lat nie udostępniło kodu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzeniach z 4 GB RAM-u i mniej tak jest. Jedyną możliwością żeby na nich zablokować apkę w RAM-ie jest przejście do Panelu sterowania > ikona ustawień > Zarządzanie pamięcią > Blokada aplikacji w pamięci, tłumaczenie może się różnić w zależności od ROM-u i pewnie na Globalu jest inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek u mnie to jest "Panel Sterowania > Koło zębate > Przyspieszenie prędkości > Zablokuj aplikacje". Głupi pomysł, żeby tak to ukryć. Swoją drogą, czy to nie równa się wyłączeniu oszczędzania baterii dla danej aplikacji?

Generalnie nie zmienia to faktu, że nawet z założoną kłódką i włączonym Autostartem, po restarcie telefonu aplikację trzeba choć raz uruchomić manualnie, żeby działały powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...