Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.6.0.SKHCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.6.0.SKHCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem i zauważyłem, że zmienił się nieco układ menu (przyciski BT, pasek jasności itp.). W załączniku wygląd w wersji 13.0.6.0. Według mnie poprzedni układ było ładniejszy, ale to pewnie kwestia gustu.

P.S Dalej występuje bug - problem z powiadomieniem Spotify. Nie da się go usunąć ruchem w prawo. Ciągle jest obecny, aż coś go wyczyści z pamięci RAM. 

Screenshot_2022-06-13-14-40-40-496_com_miui_home.jpg

Screenshot_2022-06-13-20-22-52-991_com.miui.home.jpg

Edytowane przez dzeryae
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, QbaPL napisał:

a jak bateria, płatności itd.? może zmieniło się co z czujnikiem przy uchu?

 

Bateria na razie podobnie, po pełnym cyklu dam znać. Płatności nie używam. A czujnik przy uchu to w recenzji chyba na Gsmarena pisali, że to jedna z najbardziej dokuczliwych wad bardzo dobrego telefonu, ale to raczej kwestia hardware i Xiaomi ma zmienić dostawcę tego czujnika. Więc chyba dużo lepiej nie będzie.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten update totalna lipa, robiłem oczywiście przez fastboot.

Po pierwsze, bateria trzyma znacznie krócej.

Po drugie, telefon działa wolniej, a aplikacja Instagram uruchamia się i od razu wykracza.

Jakieś zacięcia na aplikacji Facebook przy tych parametrach są dla mnie nie do przyjęcia.

Jeśli chodzi o płatności nie miałem i nie mam z nimi problemu. Mam podpięta kartę do GPay, bez problemu płacę zbliżeniowo oraz za zakupy w aplikacjach w Sklepie Play.

Nie chce mi się wgrywać softu na nowo, więc czekam na jakąś poprawkę.

Edytowane przez pikejkruuul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałęm wasze tutoriale, to zrozumiałęm że MIUI EU ma wszystkie języki europejskie a CN tylko chiński i Angielski.  A wkładacie jedynie pewne elementy z innych wersji gdzie jest dialer od Xiaomia nie Googlowy by można było nagrywać. 

To teraz mam mały mętlik, czym zatem różnić się będzie Wersja SKHEUXM od SKHCNXM ? 

Sorki za pytania laika, ale tutoriale  odnośnie wersji czytałem,  a może powinieniem jeszcze coś doczytać to bym prosił...

Ps. czy funnkcja nagrywania w oparciu o aplikację od Xiaomi pozwala poza rozmowami nagrywać z głosem np. Teamsy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja typowo chińska ma angielski i chiński, tak. Ale my dodajemy m.in. polski w ramach xiaomi.eu. 

Global ma większość aplikacji Google'a, my zastępujemy je aplikacjami Xiaomi.

Nagrywanie działa tylko w rozmowach w dialerze, nie w innych aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 01:20, pikejkruuul napisał:

U mnie ten update totalna lipa, robiłem oczywiście przez fastboot.

Po pierwsze, bateria trzyma znacznie krócej.

Po drugie, telefon działa wolniej, a aplikacja Instagram uruchamia się i od razu wykracza.

Jakieś zacięcia na aplikacji Facebook przy tych parametrach są dla mnie nie do przyjęcia.

Jeśli chodzi o płatności nie miałem i nie mam z nimi problemu. Mam podpięta kartę do GPay, bez problemu płacę zbliżeniowo oraz za zakupy w aplikacjach w Sklepie Play.

Nie chce mi się wgrywać softu na nowo, więc czekam na jakąś poprawkę.

Jak dla mnie nowy układ menu jest zły i znowu mam problemy z baterią. To znaczy przez noc zwykle zjadał 0% (bateria ustawiona na profilu oszczędzanie baterii) a teraz znowu 3-4%. Czas SOT też trochę krótszy niż na 13.0.5.0. Spróbuję wgrać jeszcze raz. Może pomoże :-).

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 21:31, pikejkruuul napisał:

I jak, coś pomogło? Mi się nie chce już w to bawić, mam nadzieję, że kolejna wersja będzie poprawiona. Mi również nowy układ menu nie odpowiada.

Jeszcze raz wgrałem ROM i jednak wydaje mi się, że z baterią jest minimalnie gorzej niż na 13.0.5.0. Czas SOT około 30 minut mniej niż na poprzednim. Nowy bug, dziwnie spłaszcza ikony aplikacji (np. WhatsApp) lub zmniejsza je (np. Millenium) - coś jakby ROM miał problemy z proporcjami ikonek. Dziwne, wcześnie nigdy takiego problemu nie miałem. W załączniku przykłady. Kolejny problem to przestał płynnie chodzić Asphalt 8 (inna sprawa, że wydali update, który ew. mógł spowodować takie problemy), laguje nie ważne czy tryb zrównoważony, oszczędzanie baterii czy 60Hz czy 120Hz. Praktycznie nie da się grać. Jak dla mnie to nieudany ROM, niecierpliwie czekam na następny. Na tym w nocy ubywa ok.4% baterii. Najgorsza zmiana to ten nowy układ graficzny. 

Ikony_1.jpg

Ikony_2.jpg

Edytowane przez dzeryae
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne laikowate pytanie: 

Czy ja dobrze rozumiem, że w przy instalacji Fastboot nie będzie mi aktualizowało systemu automatycznie, tylko trzeba będzie wgrywać kolejne wersje samemu  ?  a dopiero poprawnie działająca wersja z TWRP będzie to robiła automatycznie  ? 

Na deser ... : rozumiem, że instalacja tej "chińskiej" wersji na słuchawce oryginalnie będącej globalną nie ma wpływu na stabilność  działania wszystkich częstotliwości 4G i 5G, czyli przede wszystkim B20 (800 hz)  których nie ma w chińskich telefonach ?

Edytowane przez KrzysiekKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji poprawiającej płynność działania systemu? 

Na Snapie 870 i szybkiej pamięci 8GB RAM, do tego 256GB, również szybkiej, pamięci wbudowanej, czekanie prawie dwóch sekund na otworzenie każdej aplikacji to ZA DŁUGO. 

Do tego przewijanie, np. na allegro czy YouTube, na 120Hz, nie jest płynne i po prostu są widoczne zacięcia. 

Obojętnie, czy na trybie normalnym, czy super wydajność czy oszczędzanie energii. 

33 minuty temu, KrzysiekKo napisał:

Kolejne laikowate pytanie: 

Czy ja dobrze rozumiem, że w przy instalacji Fastboot nie będzie mi aktualizowało systemu automatycznie, tylko trzeba będzie wgrywać kolejne wersje samemu  ?  a dopiero poprawnie działająca wersja z TWRP będzie to robiła automatycznie  ? 

Tak. 

Dlatego ostatni raz kupuję jakikolwiek telefon od xiaomi. Syf i koniec. 

Jak się wypuszcza pierdyliard telefonów rocznie, to nic dziwnego, że oprogramowanie to gówno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 12:37, Kacper Skrzypek napisał:

Nagrywanie działa tylko w rozmowach w dialerze, nie w innych aplikacjach

Nadal SMSy nie działają poprawnie. Część nie dochodzi od nadawców. Zupełnie losowo, już kilka osób pytało się, czemu nie odpisuję albo czy dostałem jakiegoś smsa. 

Zamierzacie coś z tym zrobić, czy tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie cichutko siedzę na 12.5.6.0.RKHCNXM - Android 11, którą to zainstalowałem przez TWRP jak zawsze i póki co nie korci mnie, żeby sobie strzelić w stopę jakimiś brakami lub problemami w nowszym sofcie, ale muszę przyznać, że po 12 miesiącach użytkowania telefonu od czerwca 2021, właśnie zauważyłem znaczny spadek parametrów baterii. Zawsze jak ładowałem przed snem, to do rana było 100% i tak do 8 rano. Przez cały dzień normalnego użytkowania, wieczorem było koło 65% i spokojnie drugi dzień można było objechać. Niestety teraz rzez noc potrafi uciec 3%, a całym dniu jest około 45%. Musze sprawdzić czy u żony jest tak samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, też uważam, że wersja Xiaomi.eu stabilne - 13.0.6.0 to jedna z gorszych od kilku miesięcy. Zmiana układu menu i słabsza bateria. Hehe tak akurat się składa, że właśnie przed chwilą wyszła 13.0.7.0 xiaomi.eu. Ktoś już instalował?
Widzę, że jest już wątek dedykowany 13.0.7.0, więc tam się przenoszę,

Edytowane przez dzeryae
Dodanie pytania
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...