Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.8.0.SKFMIXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 10 Pro (nazwa kodowa: sweet).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote10Pro_V13.0.8.0.SKFMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowa o MIUI 13 słabo idzie :-) więc trochę go rozwinę. Czy ktoś w ogóle widzi różnice między kolejnymi kompilacjami? Szczerze, to ja nawet nie widzę różnicy między MIUI 12.5 a 13

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kanio napisał:

Na miu 13 jest opcja olways on display od godziny do godziny włączony?

 

Co prawda ja mam MIUI 13 na indonesia rom, ale u mnie AOD działa tak jak działał, czyli 10 sekund i dobranoc bez możliwości zmiany. Dodam że wyłączenie optymalizacji miui wnosi więcej szkód niz pożytku (problemy z powiadomieniami różnych aplikacji, oraz problemy z wyświetlaniem grafiki w belce powiadomień, a AOD i tak działał jak chciał) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gorus napisał:

Co prawda ja mam MIUI 13 na indonesia rom, ale u mnie AOD działa tak jak działał, czyli 10 sekund i dobranoc bez możliwości zmiany. Dodam że wyłączenie optymalizacji miui wnosi więcej szkód niz pożytku (problemy z powiadomieniami różnych aplikacji, oraz problemy z wyświetlaniem grafiki w belce powiadomień, a AOD i tak działał jak chciał) 

Jak kupowałem telefon w salonie powiedzieli mi żebym nie zmieniał regionu bo każdy Kraj jest innaczej  co do optymalizacji miu ja uważam że soft jest źle zrobiony bo go laguje wysłalem na serwis w ramach gwarancji to odesłali że telefon działa sprawnie i że wgrali na nowo softa ale problem taki dalej jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 19:28, pitt_99 napisał:

Czy ktoś wie dlaczego niektóre apki/gry nie działają na RN10Pro? Na pewnie nie chodzi o wydajność bo na LG G2 da się zainstalować, który nawet 30% wydajności RN10PRO nie ma. To jakiś bojkot chińczyków?
75415b9436ae0bf272b1583f314049cf.jpg

Szczerzę mówiąc u mnie na RN10PRO nie mam również diablo (nie gram, chciałem tylko sprawdzić.) Z ciekawości ostatnio musiałem na poprzedniku (RN9PRO) zainstalować netflixa, to w sklepie play go po prostu nie było. Musiałem instalować ręcznie .apk aby wszystko działało. Podejrzewam, że z diablo będzie to samo, lecz kompletnie nie rozumiem certyfikowania aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie nie można na tym sofcie uruchomić facebooka bo odrazu go wywala i piszę żeby zgłosić błąd, mam problem też z tym że niektórzy nie mogą się do mnie dodzwonić mają sygnał ale u mnie nic nie ma i dostaje tylko powiadomienia że ktoś dzwonił. Macie takie problemy? jak to rozwiązać? Powiem szczerze że jeden z najgorszych telefonów jakie miałem ciągle problemy. Na Oryginalnym sofcie błędnie działał czujnik zbliżeniowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, yeya napisał:

Panowie u mnie nie można na tym sofcie uruchomić facebooka bo odrazu go wywala i piszę żeby zgłosić błąd, mam problem też z tym że niektórzy nie mogą się do mnie dodzwonić mają sygnał ale u mnie nic nie ma i dostaje tylko powiadomienia że ktoś dzwonił. Macie takie problemy? jak to rozwiązać? Powiem szczerze że jeden z najgorszych telefonów jakie miałem ciągle problemy. Na Oryginalnym sofcie błędnie działał czujnik zbliżeniowy itp.

Gdzieś w ustawieniach aplikacji musisz zezwolić na uprawnienia "UZYSKANIE IFNROMACJI O ID I STATUSIE URZADZENIA", miałem z tym samym problem, znajomy również. Na pewno znajdziesz. W razie czego pisz, pomogę wrzucić screenshoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie udało mi się odblokować BL (czekałem tydzień) na moim RN10Pro India (aparat ma 64 MP). Niestety nie mogę wykonać precyzyjnie procedury wgrania waszego softu bo nie mam logo fastboota z "logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika" tylko napis na środku ekranu FASTBOOT.

Ja coś źle robie czy niektóre telefony tak mają??

 

Pzdr

TheDyzma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Właśnie udało mi się odblokować BL (czekałem tydzień) na moim RN10Pro India (aparat ma 64 MP). Niestety nie mogę wykonać precyzyjnie procedury wgrania waszego softu bo nie mam logo fastboota z "logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika" tylko napis na środku ekranu FASTBOOT.
Ja coś źle robie czy niektóre telefony tak mają??
 
Pzdr
TheDyzma

Tak ma być, na moim RN 10 Pro też tak było, tylko napis fastboot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam odblokowany ekran, albo korzystam z jakiejś apki przy połączeniu przychodzącym najpierw mam dźwięk dzwonka, a dopiero po dwóch, trzech sekundach pokazuje sie apka telefonu.

Bywa że w ogóle się nie pokazuje i słysząc dzwonek muszę wejść ręcznie w dialer żeby móc odebrać połączenie. 

Telefon odblokowalem i wgrałem  fastbootem jak przykazano, z opcją wipe.

Na globalu tak nie było, dialer startował błyskawicznie. 

Można to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 20:23, Kacper Skrzypek napisał:

Nie, nie ma. Możesz spróbować po prostu zedytować skrypt w taki sposób, by sprawdzało sweetin, ale nie obiecuję, że aparat będzie działać.

Dla urządzeń o kodowej nazwie "sweetin" jest możliwość wgrania softu xiaomiEU pod tym linkiem:

page-2

....wersja przedostatnia ale jakby ktoś potrzebował...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny problem - nie działa Chromecast. 

Telefon nie widzi miboxa. W ustawieniach jak uruchomię  "prześlij ekran" to szuka i szuka i nic. 

Na zewnętrznej apce cast działa, ale dużo wygodniejszy był ten systemowy - można było bezpośrednio z galerii przerzucać na miboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, ziomek1993 napisał:

U mnie z kolei aplikacje facebook oraz instagram wykraczają sie zaraz po uruchomieniu ... Jakieś rozwiązanie macie ?

Pacjent Redmi Note 10 Pro z wyżej wgranym softem z poziomu PC

Musisz nadać uprawnienia aplikacji do ID telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...