Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - zmiana ROMu bez odblokowania bootloadera


Gorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

nie znalazłem na forum takiego tematu, ale może komuś się przyda. Jeżeli nie  chcesz czekać na odblokowanie bootloadera, a tak jak mi zależy Ci na dialerze, smsach i kontaktach od Xiaomi to polecam poniższy tutorial. U mnie zadziałało prawie jak na filmie. Prawie, ponieważ  telefon ledwo dostał WiFi, a już krzyczał o aktualizacji do 12.5.5 i nie chciał przyjąć zewnętrznej paczki. Ale po przeprowadzeniu proponowanej przez MIUI aktualizacji, łyknął bez problemu ROM indonezyjski do mniej więcej tej samej wersji (prawdopodobnie można od razu ładować najnowszy MIUI 13 z Androidem 12, ale nie chciałem ryzykować i wybrałem najbardziej zbliżony numeracją). Potem jeszcze jedna aktualizacja automatyczna i na sam koniec kolejna do Andka 12 z pliku z tej samej strony, oczywiście już bez kombinowania z podmienianiem nazw. Trochę tych aktualizacji po drodze pobierał, więc na końcu wszedłem w tryb recovery i zrobiłem wipe all.
Metoda prawdopodobnie zadziała także na innych modelach. Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność, podejrzewam że zabawy z romem na zablokowanym bootloaderze w przypadku niepowodzenia, mogą uceglić telefon.

Jakby co, ten telefon w wariancie 8/128 GB jest dostępny w ofercie hiszpańskiego dystrybutora xiaomi goboo.com za 224 euro z kodem rabatowym "GOBOO995". Paczka zamówiona w sobotę, dotarła w piątek. Z kartą mBanku w EUR telefon wyszedł mnie 1043 PLN, ale złotówka się umacnia i wczoraj zamówiłem dla kumpla za 1030 PLN ;-)  Na chwilę obecną, opcja chyba bezkonkurencyjna.

 

Edytowane przez Gorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przebiegała za każdym razem tak jak standardowa i aplikacje oraz ustawienia zostawały. Dopiero jak na końcu wszedłem w recovery i wyczyściłem dane, na nowo trzeba było wszystko konfigurować (ustawiać język itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję z globalem pobierz najświeższą, ewentualnie jak sam proponuje Ci zrobić jakąś aktualizację to ją wcześniej zrób. Mi nie chciało puścić globala z pliku jak w kolejce czekały aktualizacje OTA. 

 

Screenshot_2022-05-30-22-07-10-770_com.android.settings.jpg

Edytowane przez Gorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem to samo z kolejnym RN10 Pro. Tym razem najpierw wskoczyła aktualizacja do MIUI 13 z Androidem 12, a potem robiłem manewr z podmianą plików. Teelfon świeżo wyjęty z pudełka, bootloader zablokowany. 

A dla Ciebie mam jeszcze inną radę - zrób wszystko jak na filmiku, ale zamiast romu global (oznaczenie IM) , pobierz rom europejski (oznaczenie EU), gdyż taki masz aktualnie w telefonie. Prawdopodobnie dlatego nie chciało Ci wpuścić tego pakietu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie tej metody. Na moim Note postawiona Indonezja. Ważne jest żeby pobrać wersję taką jak obecnie posiadamy. Obeszło się bez formatu co mnie cieszy bo nie chce mi się od nowa wszystkiego robić, chodź mam świadomość że lepiej byłoby wyczyść wszystko. Mam Xiaomi od pierwszego Redmi cały czas Miui polska i teraz po zakupie Note 10 pro postanowiłem zostać na oryginale ale kontakty,dialer i wiadomości od Google normalnie mnie irytowały, do dzisiaj. Jeszcze nie mogę znieść przeglądarki systemowej której też cały czas używam. Ma ktoś jakiś sposób na pozbycie się tych sugerowanych stron?

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...