Skocz do zawartości

MIUI 22.5.25


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22526.png

  • Poprawki bezpieczeństwa Androida z czerwca 2022 roku
  • Póki co brak aktualizacji (czekamy na odnośniki) dla: Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi Civi, Xiaomi MIX 4
  • Brak aktualizacji w tym tygodniu dla Mi 10 Pro – problemy z restartami, Redmi Note 9 4G/Redmi 9T – testy Androida 12
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia). Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trza będzie sprawdzić przy okazji - u mnie był jakiś problem z galerią którego wcześniej nigdy nie było - a jako że coś w tej wersji z tym zmieniali to może i z tego to wyszło - zrobiłem zdjęcie i chciałem wysłać przez GG - pojawił się czarny ekran a przyciski funkcyjne nie działały - nie można też było dołączyć zdjęcia przez GG jako dodaj plik - a zawsze to działało - zrobiłem restart fona i to pomogło - teraz chyba jest ok .... w każdym razie nie miałem jeszcze takiej sytuacji na żadnej wcześniejszej wersji ....

ps. ok google chyba działa na tyle na ile sprawdziłem - w sumie nie wiem po co to komu potrzebne ale działa :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poprzednich wersji wspominałem o tym, że po odłączeniu słuchawek BT dźwięk nie jest odtwarzany przez głośnik i pomaga tylko restart telefonu.
Chyba znalazłem przyczynę takiego zachowania. Winnym okazała się końcówka kabla magnetycznego, którą najwidoczniej się skończyła i będą w porcie telefon myślał, że miał podłączone słuchawki. Po wymianie końcówki na nową problem póki co się nie powtórzył.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Lite 11 5G NE, jest problem z aparatem, czasami nie chce się włączyć APK kamery, a w FB/Meta Messenger nie chce się w ogóle załaczyć i jest cały czarny ekran. Czy ktoś miał podobny problem? Podejrzewam, że może chodzić o uprawnienia które są przydzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości sprawdziłem kalendarz u siebie i wydaje się że wszystko jest ok - wrzuciłem te dwa które są w widzetach i z datą nie ma problemu - aparat też jest w porządku z tego co widzę - ogólnie poza problemem który miałem z tą galeria - która poza tym działa bardzo przyzwoicie - to specjalnie nie ma jakichś problemów powiadomienia chyba też są w miarę ok - przynajmniej na tych aplikacjach z których korzystam .... zobaczymy niedługo co tam się pojawi w nowej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 15:09, Kacper Skrzypek napisał:

A jak mam pomóc, skoro nie mogę tego zrekonstruować...? Mam wyciągnąć magiczną kulę i wróżyć, co tym razem jest popsute?

Zaobserwowałem, że jest to z niedzieli na poniedziałek. Wystarczy wyciągnąć widget i codziennie sprawdzać. Na nowym romie (nawet na 22.06.01) są te puste powiadomienia z Zdrowie). Ją jakieś działania, aby one w końcu zniknęły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, qwerty01 napisał:

Zaobserwowałem, że jest to z niedzieli na poniedziałek. Wystarczy wyciągnąć widget i codziennie sprawdzać. Na nowym romie (nawet na 22.06.01) są te puste powiadomienia z Zdrowie). Ją jakieś działania, aby one w końcu zniknęły?

powiadomienia wyłącz po prostu w menadżerze powiadomień - i problem z głowy :)

ps. kolejna wersja rozwojowa do pobrania - wrzucona bezproblemowo - zobaczymy w praktyce co tam będzie ... a i jest jeszcze nowa aktualizacja systemowa Google Play to też można zapodac przy okazji ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...