Skocz do zawartości

MI 10 w 2022 czy warto?


polozu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad sensownością zakupu tego modelu w 2022r. Na papierze wszystko wygląda super, ale czy to aby nie koniec wsparcia dla tego telefonu, czy są jakieś wady, które po czasie wyszły? Telefon można kupić za 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca przemyślałem swojej poprzedniej wypowiedzi.
Jak patrzę teraz na konkurencję to w tej cenie jest jeszcze gorzej.
Jedynie bym się zastanowił jeszcze nad Samsung 20FE się ze snapdragon (szybszy i 5G).
A poza nim to do 2k jednak Mi10 jest kozak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam jednocześnie Mi10 i A52s i między tymi telefonami jest przepaść na korzyść Mi10. Xiaomi jest płynniejsze, szybsze, ma duuuużo lepszy aparat, lepszy czytnik linii papilarnych. Flagowiec sprzed 2 lat jest jednak lepszy niż średniak sprzed roku. Z tym, że oczywiście Mi10 teraz na 2k to już nie bardzo. Wsparcia zaraz w ogóle nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.06.2022 o 20:58, adamski.ab napisał:

Albo custom albo oryginalny. Stabilne wersję będą jeszcze aktualizowane. Koniec wsparcia tyczy się tylko chińskiej bety.

Witam mam pytanie czy moge jeszcze liczyć na androida 13 w xiaomi mi 10 i wgl ile on jeszcze czasu będzie wspierany z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma obiecuje 3 lata głównych aktualizacji Androida i 4 lata aktualizacji zabezpieczeń dla smartfonów Xiaomi. Natomiast łatki bezpieczeństwa maja być dostarczane w systemie kwartalnym. Jest to jednak najnowsza polityka aktualizacji ogłoszona na rynkach chińskim i globalnym.  Może się różnić w zależności od regionu i urządzenia.  Smartfony Xiaomi wprowadzone na rynek przed trzecim kwartałem 2021 r. mogą otrzymać tylko 2 duże aktualizacje Androida i 3 lata poprawek zabezpieczeń.

Tylko czas pokarze jak to tak na prawdę będzie. Lecz można się spodziewać, iż Android 12 to ostatnia wersja systemu jaka została udostępniona dla tego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamski.ab napisał:

Firma obiecuje 3 lata głównych aktualizacji Androida i 4 lata aktualizacji zabezpieczeń dla smartfonów Xiaomi. Natomiast łatki bezpieczeństwa maja być dostarczane w systemie kwartalnym. Jest to jednak najnowsza polityka aktualizacji ogłoszona na rynkach chińskim i globalnym.  Może się różnić w zależności od regionu i urządzenia.  Smartfony Xiaomi wprowadzone na rynek przed trzecim kwartałem 2021 r. mogą otrzymać tylko 2 duże aktualizacje Androida i 3 lata poprawek zabezpieczeń.

Tylko czas pokarze jak to tak na prawdę będzie. Lecz można się spodziewać, iż Android 12 to ostatnia wersja systemu jaka została udostępniona dla tego modelu. 

Szkoda tak drogi telefon był a tylko 2 duże aktualizacje ale i tak dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, brawo napisał:

A do czego potrzeby ci ten android 13?  Żeby mieć? ;)

Fajnie by było dostać jak nie dostanie to daje max pół roku i już wsparcia nie bedzie miał xiaomi nie ma podjazu do samsunga jeśli chodzi o wsparcie a to mój pierwszy telefon od tej firmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym 13ym takiego fajnego, czego po nim oczekujesz?
Telefon będzie szybciej się włączał? Na benchmarkach punktów przybędzie? Zasięg wifi się zwiększy? Aparat będzie bardziej kolorowe zdjęcia robił?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Netoper napisał:

Ale co w tym 13ym takiego fajnego, czego po nim oczekujesz?
Telefon będzie szybciej się włączał? Na benchmarkach punktów przybędzie? Zasięg wifi się zwiększy? Aparat będzie bardziej kolorowe zdjęcia robił?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

niczego nie oczekuje a czego miał bym oczekiwać ale fajnie by było mieć 13 i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że niczego nie oczekujesz, ale jednocześnie piszesz że by było fajnie, no to dlatego pytam co widzisz fajnego w 13, jakie funkcje są w tym 13tym fajne?
Bo dla mnie fajnie to jest wtedy jak telefon jest stabilny, bateria nie jest drenowana, ewentualne bugi nie są upierdliwe.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Netoper napisał:

Piszesz że niczego nie oczekujesz, ale jednocześnie piszesz że by było fajnie, no to dlatego pytam co widzisz fajnego w 13, jakie funkcje są w tym 13tym fajne?
Bo dla mnie fajnie to jest wtedy jak telefon jest stabilny, bateria nie jest drenowana, ewentualne bugi nie są upierdliwe.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Emisiekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa że jak dostaniesz 13 to będziesz bezpieczniejszy. Żadne zabezpieczenia nie zadziałają jak użytkownik nie ma pojęcia jak bezpiecznie korzystać z telefonu i usług z nim związanych.
Ja raz na dziesiąt lat zaliczyłem wtopę pobierając zainfekowany plik i żadne zabezpieczenia nie zadziałały.
I od tego czasu jadąc nawet na systemach 3, 5 letnich nie zaliczyłem wtopy bo się nauczyłem korzystać bezpiecznie z telefonu.
Ile znasz osób którym ktoś się włamał na telefon?
A ile znasz osób którym zostało konto w banku wyczyszczone bo sami nie dbali o bezpieczeństwo klikając w lipne linki czy dając się naciąć na jakieś dziwne SMS y ?
Jak pisałem, nie data systemu wpływa na to czy ktoś będzie oskubany czy nie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Netoper napisał:

To tak nie działa że jak dostaniesz 13 to będziesz bezpieczniejszy. Żadne zabezpieczenia nie zadziałają jak użytkownik nie ma pojęcia jak bezpiecznie korzystać z telefonu i usług z nim związanych.
Ja raz na dziesiąt lat zaliczyłem wtopę pobierając zainfekowany plik i żadne zabezpieczenia nie zadziałały.
I od tego czasu jadąc nawet na systemach 3, 5 letnich nie zaliczyłem wtopy bo się nauczyłem korzystać bezpiecznie z telefonu.
Ile znasz osób którym ktoś się włamał na telefon?
A ile znasz osób którym zostało konto w banku wyczyszczone bo sami nie dbali o bezpieczeństwo klikając w lipne linki czy dając się naciąć na jakieś dziwne SMS y ?
Jak pisałem, nie data systemu wpływa na to czy ktoś będzie oskubany czy nie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

no tu musze ci racje przyznać ale i tak fajne by było mieć androida 13 i sie chyba z tym zgadzamy Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...