Skocz do zawartości

MIUI 22.5.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22519.png

  • Poprawki stylistyczne w Ustawieniach
  • Poprawki błędów, np. niepojawiającego się odtwarzacza Mi Smart Play w Centrum funkcji pomimo jego aktywacji w Ustawieniach
  • Póki co brak aktualizacji (czekamy na odnośniki) dla: Mi 10 Lite Zoom, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi Civi, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi 9T/Redmi Note 9 4G
  • To ostatnia aktualizacja dla Redmi 9T/Redmi Note 9 4G oparta na Androidzie 11. Kolejne aktualizacje będą wydawane już na bazie Androida 12
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia). Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w dalszym ciągu mam problem z brakiem dźwięku po odłączeniu urządzenia Bluetooth. Skoro jednak tylko ja zgłaszam taki problem to być może tkwi on po mojej stronie. Trzeba będzie więc poszukać przyczyny i rozwiązania u siebie.

EDYTA:
Żeby przywrócić informacje o statusie baterii trzeba w terminalu wpisać:

setprop persist.vendor.battery.health true



Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa razy na tej wersji pojawił mi się problem z odbieraniem połączeń. Podczas gdy ktoś dzwonił wyświetla się okno dialera, ale bez słuchawek do przesuwania na dole i nie można odebrać połączenia, bo nie ma czym. Jak wygasiłem ekran powerem i włączyłem to po odblokowaniu jest wszystko ok. Czyli wyświetla się zdjęcie kontaktu i są słuchawki do odbierania i odrzucenia.

Sendnięte z Mi 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaciek napisał:

Już dwa razy na tej wersji pojawił mi się problem z odbieraniem połączeń. Podczas gdy ktoś dzwonił wyświetla się okno dialera, ale bez słuchawek do przesuwania na dole i nie można odebrać połączenia, bo nie ma czym. Jak wygasiłem ekran powerem i włączyłem to po odblokowaniu jest wszystko ok. Czyli wyświetla się zdjęcie kontaktu i są słuchawki do odbierania i odrzucenia.

Sendnięte z Mi 11
 

ciekawe z tym dialerem - ja nie uświadczyłem tego problemu u siebie - te przesuwanie się wyświetla i działa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Evenred napisał:

Ktoś coś wie na temat powiadomień w mi Mix 4:) bo się boję instalować... 

chyba najlepiej poczekać aż w change logu coś o tym będzie i wtedy zaryzykować ... ostatnio chyba nic nie było ja tam specjalnie na to nie narzekam Messenger jest ok GG jako tako działa mam wrażenie że chyba lepiej jak poprzednio powiadomienia z aplikacji typu alledrogo czy olx też są ok z aplikacji bankowej to samo tak więc tragedii nie ma chyba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Master napisał:

chyba najlepiej poczekać aż w change logu coś o tym będzie i wtedy zaryzykować ... ostatnio chyba nic nie było ja tam specjalnie na to nie narzekam Messenger jest ok GG jako tako działa mam wrażenie że chyba lepiej jak poprzednio powiadomienia z aplikacji typu alledrogo czy olx też są ok z aplikacji bankowej to samo tak więc tragedii nie ma chyba ....

No, ostatnie co testowałem to jest dramat, tel ubija procesy i tylko off/on dane komórkowe/WiFi skutkuje odświeżeniem inaczej jest drama szczególne na WhatsApp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Evenred napisał:

No, ostatnie co testowałem to jest dramat, tel ubija procesy i tylko off/on dane komórkowe/WiFi skutkuje odświeżeniem inaczej jest drama szczególne na WhatsApp 

no tu na mi11 nie trzeba żadnego odświeżania połączeń robić - ja u siebie w tych aplikacjach od powiadomień wyłączyłem opcję oszczędzania energii - tak na wszelki wypadek - zmieniłem na "bez ograniczeń" i w zasadzie poza GG nie widzę problemów z tymi powiadomieniami - a i te co są na GG to jak pisałem wydaje mi się że jest lepiej jak było ... z whatsapa nie korzystam akurat - ja bym radził zostać na wersji która nie ma problemów z tymi powiadomieniami i sprawdzać co tydzień wersję rozwojowe czy będzie jakieś info w change logu w tym temacie i wtedy zaryzykować zrobienie update .... może ktoś jeszcze korzysta z tego modelu telefonu - choć chyba za dużo takich osób nie będzie .... to coś tu napisze w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...