Skocz do zawartości

Jak zablokować Sklep Play bez roota?


mgcompany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z autoaktualizacjami w Sklepie Play, bo od kilku miesięcy samoczynnie zmienia się ustawienie z wyłączonych aktualizacji na autoaktualizowanie przez WiFi, kolejny taki przypadek miałem dziś rano. Powoduje to problemy z działaniem niektórych aplikacji, które przestają działać w tle, no i nie potrzebuję aktualizować każdej bzdury. Podpowie ktoś w jaki sposób wyłączyć Sklep, ograniczyć mu dostęp do sieci lub coś podobnego bez roota? 

POCO X3 NFC, ROM xiaomi.eu 12.5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Netoper napisał:

Jak już jesteś w samym sklepie wchodzisz w profil, ustawienia i jest wyłączenie automatycznych aktualizacji.
b39d00074ae5a87be8d23b72f7227703.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Naprawdę? :-o Właśnie napisałem, że te ustawienie samo zmienia się co kilka dni na autoaktualizację. Nie chcę porady jak dla kogoś, kto pierwszy raz widzi smartphona na oczy.

15 minut temu, keiran napisał:

Spróbuj przez blokowanie aplikacji. Wydaje mi się, że to pomaga.

Systemowe blokowanie nie działa dla Sklepu Play, nie można ograniczyć dostępu do sieci i nie można wyłączyć aplikacji. Szukam konkretniejszej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Netoper napisał:

Jak już jesteś w samym sklepie wchodzisz w profil, ustawienia i jest wyłączenie automatycznych aktualizacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

To akurat uja daje. Usługi googla żyją własnym życiem i co jakiś czas ta opcja sama się przestawia. A niestety ostatnio coraz więcej apek wraz z nowymi wersjami robią się coraz bardziej gunwiane.

Ja akurat mam roota + firewall i sklep odcięty od neta, a aktualizuje apki ręczne raz na miesiąc lub jak mi sie przypomni.

2 minuty temu, mgcompany napisał:

Systemowe blokowanie nie działa dla Sklepu Play, nie można ograniczyć dostępu do sieci i nie można wyłączyć aplikacji. Szukam konkretniejszej odpowiedzi.

Można wyłączyć aplikację przez adb, tyle że to to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyta człowiek który nie pierwszy raz trzyma fona w ręku....
Odpowiedz na to konkretne pytanie brzmi - nie.
A co do podstawy problemu, skoro nie pierwszy raz masz fona w ręku, to w takim razie powinieneś wiedzieć że nawet skopany system nie ma możliwości przestawiać ustawień (nie mylić z uprawnieniami) zewnętrznej aplikacji do której dodatkowo potrzebne jest zalogowanie Więc logiczny wniosek nasuwałby się taki, że to albo problem w samej aplikacji, i może wyczyszczenie jej danych pomoże, albo może dodatkowo: wyczyszczenie, odinstalowanie aktualizacji i zaktualizowanie jej ponownie, albo: ktoś bez Twojej wiedzy ma dostęp do konta Google i dla jaj robi Ci psikusa.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał:

Pyta człowiek który nie pierwszy raz trzyma fona w ręku....
Odpowiedz na to konkretne pytanie brzmi - nie.
A co do podstawy problemu, skoro nie pierwszy raz masz fona w ręku, to w takim razie powinieneś wiedzieć że nawet skopany system nie ma możliwości przestawiać ustawień (nie mylić z uprawnieniami) zewnętrznej aplikacji do której dodatkowo potrzebne jest zalogowanie Więc logiczny wniosek nasuwałby się taki, że to albo problem w samej aplikacji, i może wyczyszczenie jej danych pomoże, albo może dodatkowo: wyczyszczenie, odinstalowanie aktualizacji i zaktualizowanie jej ponownie, albo: ktoś bez Twojej wiedzy ma dostęp do konta Google i dla jaj robi Ci psikusa.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę i samoczynnym przełączaniu przełącznika do automatycznych aktualizacji w aplikacji zewnętrznej do której aby mieć dostęp trzeba się zalogować.
A czy nie wiem o czym piszę to fakt, bo oparłem się na Twoim stwierdzeniu że nie pierwszy raz masz telefon w ręku, co nie odzwierciedla czy potrafi się ten telefon obsługiwać, i czy ma się pojęcie o podstawach ADB.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz pomóc, to nie pisz. Masz jakieś konkretnie rozwiązanie, to podaj. Proste. Od dawna próbuję nie grzebać bez potrzeby w telefonie, w systemie, bo nie mam na to czasu, ani głowy i wiele rzeczy też już nie pamiętam. Pomagam ludziom w innych miejscach jak mogę i liczę, że ktoś nakieruje na konkretne rozwiązanie, bez zbędnego gadania. 

A jakby moderatorowi nie podobało się ostatni kilka postów, to śmiało może je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Netoper napisał:

nawet skopany system nie ma możliwości przestawiać ustawień (nie mylić z uprawnieniami) zewnętrznej aplikacji
 

Chyba nie znasz współczesnych systemu. Te gunwa żyją obecnie własnym, życiem i uważają że wiedzą lepiej czego potrzebuje użytkownik.

 

5 godzin temu, mgcompany napisał:

Dużo z tym roboty?

Musisz włączyć w opcja programisty debugowanie usb, potem podłączyć telefon do komputera. Na kompie zainstalować adb (można paczkę adb minimal tool - albo coś podobnego).

I takim poleceniem powinno wyłączyć sklep: adb shell pm disable-user --user 0 <package_to_disable>

a nazwa sklepu to: com.android.vending więc: adb shell pm disable-user --user 0 com.android.vending

 

Ewentualnie możesz sprobować wyłączać sklep przez tą apkę, nie wiem tylko czy bez roota potrafi wyłączać apki systemowe: https://www.myandroidtools.com/

Kiedyś była dostępna w sklepie play, teraz chyba już jej nie ma. Więc jak coś to instalujesz na własne ryzyko spoza sklepu.

Edytowane przez @GUTEK@
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję! MyAndroidTools bez roota praktycznie nie działa (podobnie jak inne tego typu, które też już zniknęły z sklepu), ale przez adb poszło. Głowa już nie ta co kiedyś i wszystkiego nie pamiętam, a to takie proste komendy były. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 09:53, mgcompany napisał:

Naprawdę? :-o Właśnie napisałem, że te ustawienie samo zmienia się co kilka dni na autoaktualizację. Nie chcę porady jak dla kogoś, kto pierwszy raz widzi smartphona na oczy.

Systemowe blokowanie nie działa dla Sklepu Play, nie można ograniczyć dostępu do sieci i nie można wyłączyć aplikacji. Szukam konkretniejszej odpowiedzi.

Na pewno działa na ręczne wejście. Bez kodu nie wejdziesz. A nie wiem czy chroni przed auto aktualizacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...