Skocz do zawartości

MIUI 22.5.11


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22512.png

  • Możliwość wyboru prędkości animacji w ustawieniach Systemowego launchera
  • Dodana ikona NFC na pasku statusu
  • Nowa możliwość ustalania reguł filtrowania e-maili w aplikacji Poczta
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia). Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, qwerty01 napisał:

W centrum funkcji ciągle wpieprza się wifi calling na 1 pozycję. Przesuwam na drugą stronę, ale po resecie wraca na 1 pozycję.  Pisałem o tym 2 tyg temu i ciągle to samo.

Zapewne masz Orange/nju. Dla tego operatora jest to niestety wymuszone w jednej z apek. MIUI jak widać nie respektuje ustawień.

46 minut temu, mnkowalski napisał:

Czy jest sposób na zastąpienie kamery stara wersja samodzielnie ? System jest ro więc podmiana plików odpada , odinstalowanie też - jest mi potrzebne dlatego tak męczę. 

Tylko modułem Magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem zainteresowany bo od jakiegoś czasu nie łapie mi ostrości na dużą odległość. Pomaga dopiero ręczne ustawienie sówakiem ostrości, najpierw na blisko a pózniej dopiero daleko. Automatycznie nie wyostrza dalekich widoków, tak jakby brakowało jednego lub dwóch stopni ustawienia. Ja mam root i Magiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cam.zip

To jest moduł zrobiony przeze mnie. Przed wrzuceniem wyczyścić dane apki Aparat, po wrzuceniu mozna byłoby jeszcze usunąć profilaktycznie folder /data/system/package_cache i uruchomić ponownie telefon. Apka jest z oryginalnego ROM-u, tzn. nie ma naszych modyfikacji.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mateo912 napisał:

Czy ktoś jeszcze ma "laga" po zrobieniu zdjęcia i próbie przejścia do galerii?
Zauważyłem to już w poprzedniej aktualizacji.
Wysłane z Mi11 Ultra



https://cloud.tapatalk.com/s/627d89eeb8474/Screenrecorder-2022-05-12-23-56-47-493.mp4

zrobiłem na próbę - chodzi o kilkniecie tam z lewej strony na dole? to wtedy otwiera w galerii ale laga nie ma żadnego .... ogólnie póki co wydaje się że jest wszystko ok - ta ikonka NFC w sumie fajnie że się pojawia bo często zapomina się to wyłączyć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się to już na kompilacji sprzed dwóch tygodni, ale zdarzyło się i teraz. Uruchomione Kodi + słuchawki Haylou GT1 Plus. Po wyłączeniu słuchawek (poprzez włożenie do stacji) i wyłączeniu aplikacji (działania w takiej kolejności) system rozłącza słuchawki, ale dźwięk nie jest w żaden sposób podawany na głośnik telefonu, pomaga jedynie restart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem na próbę - chodzi o kilkniecie tam z lewej strony na dole? to wtedy otwiera w galerii ale laga nie ma żadnego .... ogólnie póki co wydaje się że jest wszystko ok - ta ikonka NFC w sumie fajnie że się pojawia bo często zapomina się to wyłączyć ....
Tak, chodzi o podgląd zdjecia po jego zrobieniu. Raz działa normalnie, a raz można sobie klikać i klikać i czasami po 10s dopiero się galeria odpali

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby z różnymi wersjami aparatu wypadły słabo , starsze niby działają ale mimo wszystko średnio źle , lagi , gubienie ostrości . Wersja Kacpra działa najlepiej i nie ma bugu na slow motion - no i dla mnie bomba . Dzięki Kacper za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateo912 napisał:

Tak, chodzi o podgląd zdjecia po jego zrobieniu. Raz działa normalnie, a raz można sobie klikać i klikać i czasami po 10s dopiero się galeria odpali

Wysłane z Mi11 Ultra
 

zrobiłem kilka zdjęć i wczoraj i dzisiaj i nie widzę tam żadnego problemu - momentalnie przechodzi do galerii i to zrobione tam otwiera - ciekawa sprawa .... dobrze byłoby żeby ktoś to sprawdził na jakimś innym modelu telefonu jeszcze - ja mam mi11

ps. no to co widziałem na filmiku to masakra - wygląda jakby w ogóle tam dotyk nie działał .... to musi być jakiś błąd systemowy w module aparatu .... 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem kilka zdjęć i wczoraj i dzisiaj i nie widzę tam żadnego problemu - momentalnie przechodzi do galerii i to zrobione tam otwiera - ciekawa sprawa .... dobrze byłoby żeby ktoś to sprawdził na jakimś innym modelu telefonu jeszcze - ja mam mi11
ps. no to co widziałem na filmiku to masakra - wygląda jakby w ogóle tam dotyk nie działał .... to musi być jakiś błąd systemowy w module aparatu .... 
To chyba coś bardziej z galerią, bo jak spróbuję podejrzeć zdjęcie wprost z galerii to też jakby się długo przetwarzalo. Najpierw widać miniaturkę z podlgadu a później się doładowuje pełen plik

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten bug zauważyłem 2 razy . Wyczyściłem pliki davilk i cache modułem Magisk , znalazłem go na telegramie już dawno temu , wszystko wróciło do normy , galeria , aparat działa idealnie jak narazie . Jest ok . Jeszcze raz szacun dla Kacpra , w module jest aparat ze starszej wersji i działa jak należy . Nie mam problemu z łapaniem ostrości , slowmotion działa jak trzeba . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten bug zauważyłem 2 razy . Wyczyściłem pliki davilk i cache modułem Magisk , znalazłem go na telegramie już dawno temu , wszystko wróciło do normy , galeria , aparat działa idealnie jak narazie . Jest ok . Jeszcze raz szacun dla Kacpra , w module jest aparat ze starszej wersji i działa jak należy . Nie mam problemu z łapaniem ostrości , slowmotion działa jak trzeba . 
Nie mam roota ani magiska więc chyba będę musiał czekać aż samo się naprawi

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateo912 napisał:

Nie mam roota ani magiska więc chyba będę musiał czekać aż samo się naprawi

Wysłane z Mi11 Ultra
 

ja też nie mam - galeria działa spoko - tam był problem z zrzutami ekranu ale już to jest zrobione kilka wersji wstecz - ogólnie jeśli chodzi o aparat i galerie to nie mam tu zastrzeżeń - no samo to się nie naprawi raczej :) wazne że problem zgłoszony może w następnej wersji rozwojowej będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie mam - galeria działa spoko - tam był problem z zrzutami ekranu ale już to jest zrobione kilka wersji wstecz - ogólnie jeśli chodzi o aparat i galerie to nie mam tu zastrzeżeń - no samo to się nie naprawi raczej wazne że problem zgłoszony może w następnej wersji rozwojowej będzie lepiej
Nie wiem jaki problem został naprawiony że zrzutami ale ten co pokazywałem (rzadko działające przyciski wyślij/przewin przy zrzucie) nadal jest

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateo912 napisał:

Nie wiem jaki problem został naprawiony że zrzutami ale ten co pokazywałem (rzadko działające przyciski wyślij/przewin przy zrzucie) nadal jest emoji28.png

Wysłane z Mi11 Ultra
 

tam było coś jak pamiętam że ich nie wyświetlało nigdzie w galerii mimo że byly zrobione .... ale to dwie czy trzy wersje wcześniej już poprawiono i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Zapewne masz Orange/nju. Dla tego operatora jest to niestety wymuszone w jednej z apek. MIUI jak widać nie respektuje ustawień.

Tak, orange. Jaka to aplikacja? Z chęcią wypieprzę to, bo takie zachowanie jest pioruńsko denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cam.zip
To jest moduł zrobiony przeze mnie. Przed wrzuceniem wyczyścić dane apki Aparat, po wrzuceniu mozna byłoby jeszcze usunąć profilaktycznie folder /data/system/package_cache i uruchomić ponownie telefon. Apka jest z oryginalnego ROM-u, tzn. nie ma naszych modyfikacji.
Kacper jesteś Wielki. Ten moduł rozwiązuje wszystkie problemy z nieostrymi zdjęciami! Już byłem załamany zdjęciami, a teraz jest wszystko ok.
Po jednym dniu zniknął też problem z rozłączaniem zegarka po BT, sam.

Sędnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ja takie mam pytanie; ponieważ niechcąco na nieistotnym mailu zamiast w przycisk"usuń", kliknąłem w "usuń i zablokuj" to gdzie można znaleźć listę tych zablokowanych maili ? No przegrzebałem opcje w aplikacji pocztowej i nic takiego nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Test napisał:

gdzie można znaleźć listę tych zablokowanych maili ?

Jeśli masz gmail, to w przeglądarce na PC wejdź w ustawienia / zobacz wszystkie ustawienia / u góry w jednej z zakładek masz filtry i zablokowane adresy.

W innych pocztach powinno być podobnie, czyli gdzieś w ustawieniach / filtrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Test napisał:

Kacper ja takie mam pytanie; ponieważ niechcąco na nieistotnym mailu zamiast w przycisk"usuń", kliknąłem w "usuń i zablokuj" to gdzie można znaleźć listę tych zablokowanych maili ? No przegrzebałem opcje w aplikacji pocztowej i nic takiego nie widzę...

Dobre pytanie... Usunięty mail u mnie jest jeszcze w koszu i stamtąd można go przywrócić. Nie wiem do końca, co robi ta opcja "zablokuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...