Skocz do zawartości

Dane Przeglądarki Xiaomi - duża ilość danych w pamięci urządzenia!


QBAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, korzystam z systemowej przeglądarki Xiaomi (com.mi.globalbrowser) i zauważyłem, że zajmuje ona... ponad 7 GB w pamięci urządzenia.
( 7GB?! Co ona tam nagromadziła? )

Wiem, że mogę to usunąć czyszcząc Dane Aplikacji, ale wówczas stracę wszystkie zapisane zakładki i zapisane hasła formularzy a ni cholera nie mogę znaleźć sposobu na backup tylko zakładek etc., żeby później to przywrócić.  To kolejny raz jak Xiaomi lekko zaczyna mnie drażnić takimi sytuacjami.

Pytanie: czy istnieje jakiś sensowny sposób na redukcję zajmowanego przez apkę miejsca  bez utraty w/w czy polecacie po prostu przesiąść się na inną przeglądarkę i pomachać rozwiązaniu MIUI?

Może @Kacper Skrzypek ma jakiś patent?

P.S. jak to ewentualnie wygląda u Was?

1651992865126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QBAQ Też mnie to drażniło (nawet o to tu kiedyś pytałem), nie znalazłem rozwiązania więc przesiadłem się na ViaBrowser. Przy dość intensywnym użytkowaniu dane nigdy nie czyszczone zajmują mi obecnie 420MB. Dla porównania: wyzerowana przeglądarka systemowa ok. 280MB!

Sama przeglądarka jak dla mnie jest ok. Jedyny ból przy przesiadce, to konieczność ręcznego dodania zakładek (brak exportu z systemowej). Teraz jednak myślę, że skoro ViaBrowser ma import/export, to może można na kompie "z palca" stworzyć taki plik ze swoimi zakładkami i zaimportować. O ile jest tam po prostu HTML a nie jakieś krzaki - nie sprawdzałem

Edytowane przez jankoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek dziękuję Ci bardzo, udało mi się dzięki usunięciu tego katalogu zaoszczędzić 6,5GB danych. Cholera z czymś takim...

Jeszcze jedno pytanie: czasem aplikacje jak np. OLX mi się wylogowywują z konta, więc żeby się zalogować apka chcę zrobić uwierzytelnianie przez przeglądarkę, ale wyskakuje monit "Missing custom tab browser", więc muszę pobrać np. Chrome, wówczas przekierowuje do niej, loguję się i voilá. Innym razem klikam w odnośnik do pobrania pliku na jakiejś stronie i wyskakuje monit żeby zezwolić przeglądarce na dostęp do pamięci wewnętrznej...

[Tak jak teraz tutaj z poziomu przeglądarki w tel. nie mogę dodać zrzutu ekranu i występuje takie właśnie info. Pierwszy post był z kompa.]

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jankoo przeglądarka o której piszesz wydaje się być spoko, jest konfigurowalna ale ma jedną wielką wadę: nie zapamiętuje haseł/danych logowania w formularzach.

Liczę, że kolejne wydania MIUI wyeliminują chociaż tych kilka błędów związanych z uprawnieniami, bo widzę że to trapi na ten moment użytkowników MIUI na Androidzie 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QBAQ Rzeczywiście tak jest. Mi to jednak nie przeszkadza. Tam gdzie się da (np. to forum) korzystam z opcji "zapamiętaj", poczta, Olx, allegro itp. - korzystam z aplikacji. Dla mnie ważne, że zapamiętuje dane w formularzach, np. w wyszukiwarce.

W ustawieniach jest do wyboru "czyść przy wyjściu", ale chyba widziałeś. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...