Skocz do zawartości

Dlaczego tak rzadko aktualizacje do XIAOMI 11T Pro?


Krzysztof 68

Rekomendowane odpowiedzi

@filipiak79 wiesz ja mam Miui.eu 13.0.3.0 więc nie mam co narzekać tylko moje czyste zainteresowanie, dlaczego jeden model ma co chwilę a drugi raz na 2 miesiące. A tak à propos ty nie masz zdjętego bootloadera ze masz wersję  12.5.6.0. ? Bo jak tak to moja sugestia odblokować i wgrać miui.eu/pl różnica kolosalna chwała Kacprowi i reszcie ekipy.

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof 68 tak mam global, nie zdjąłem bootloader, (dawno tego nie robiłem), choć może po zakończeniu gwarancji się skuszę, jeśli nie będzie problemów np z płatnościami (jeśli wogóle są?). A tak z ciekawości, subiektywnie co pochwalisz w europejskiej/polskiej wersji, co jest lepsze?

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie czekałem do końca gwarancji tylko jak przyszedł to po 168h już był ściągnięty bootloader. Dużo, za dużo, by wymieniać zmiany, ale przyznam ze mnie głównie chodziło o nagrywanie rozmów. A do starego softu i wyłączania bootloadera zawsze możesz wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno jest aktualizacja do MIUI 13, w przypadku Global nawet trzy, a w przypadku EEA dwie.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro


To dlaczego ja jeszcze nie otrzymałem, trzeba zmienić region czy co? U mnie to wygląda tak jak w załączniku 4ef3cf4a1c72f7bc150e45b95daafca1.jpg

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz brandowany system od Orange. Zapytaj swojego operatora dlaczego nie wypuszcza aktualizacji.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro




To dlaczego ja jeszcze nie otrzymałem, trzeba zmienić region czy co? U mnie to wygląda tak jak w załączniku 4ef3cf4a1c72f7bc150e45b95daafca1.jpg

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Wgraj czysty, niebrandowany system i będziesz miał aktualizacje jak inni prosto od Xiaomi a nie z opóźnieniem i śmieciowymi dodatkami od Orange.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro

Jak w temacie : Dlaczego tak rzadko aktualizacje do XIAOMI 11T Pro? Do drugiego mojego Xiaomi 11 lite 5 G NE wychodzą co chwile a do tego modelu bardzo rzadko. Przepraszam za może głupie pytanie, ale od czego to zależy?
To chyba pytanie do Xiaomi a nie do innych użytkowników. Ci wiedzą tyle samo co Ty w tej kwestii. Można jedynie zgadywać. Może to na przykład dlatego, że 11 Lite NE jest bardziej popularny, więc Xiaomi w pierwszej kolejności dba o liczniejszą grupę swoich klientów.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro




  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma się co bać ściągnąć  bootloadera  proste wystarczy skorzystać z tutoriala. A miui.eu jest o wiele fajniejsze niż te brandowane przez Orange softy. A Orange ma zawsze opóźnienie co najmniej o 4 miesiące. A że ja cały czas pisze o nagrywaniu rozmów to inna sprawa, można ściągnąć Rom Indonezja, ale po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni mam 13.0.8 Global (zadziałał patent ze zmianą regionu) dlatego czekam na coś nowszego od miuipolska niż obecny 13.0.3. Bootloader oczywiście odblokowany. Nie wyobrażam sobie używania telefonów Xiaomi (od ok. 6 lat - 4 modele, obecnie 11T Pro) ze zwykłym softem a zwłaszcza apką dialer/SMS od Google 

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 13.0.4 global z poparawkami zabezpieczeń z kwietnia. Telefon tak się tnie że mam ochotę go wyrzucić przez okno

Wysłane z mojego Mi 11T Pro przy użyciu Tapatalka


Na xiaomi.eu opartym na 13.0.4 nic podobnego jeszcze nie zauważyłem.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Częstotliwość aktualizacji oraz tworzenie wyższych wersji brandowanych romów jest niezależna od samego Xiaomi.
Operatorzy nie mają kadry która by potrafiła się tym zajmować w miarę na bieżąco. To i tak cud że chociaż wyszła poprawka samego bezpieczeństwa która defacto i tak mało co wnosi, bo największym zagrożeniem nie jest pakiet bezpieczeństwa a sam użytkownik sprzętu.
Więc jak ktoś oczekuje częstszych aktualizacji i nowszych romów to pozostaje przejść na czysty soft.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

linuxozaurus ale nie tracisz gwarancji, w kazdej chwili mozesz zamknac kłodke czyli bootloader i wgrac orginalny soft a zreszta z tego co pamietam i panowie tu na forum pisali, skoro sama firma Xiaomi sie zgadza na odblokowanie bootloadera to nie tracisz gwarancji, a sama dla mnie opcja nagrywania rozmów w miui.eu/pl jest falna przynajmniej dla mnie bo mam duzo rozmów i biznesowych i innych i nie wszystko jest czlowiek w stanie zapamietac czy zanotowac a tak masz nagranie, a po drugie w razie jakiejs niewygodnej sytuacji masz dowód rozmowe, niby twierdza ze nie wolno nagrywac ale co zawsze slyszysz - rozmwowa jest nagrywana gdziekolwiek dzwonisz wiec skoro mnie nagrywają dlaczego ja mam tego nie robic - a jak chce kogos zgasic to zaraz na początku mówie ta rozmowa jest nagrywana i mam spokoj. Tak samo jak bez żadnych programów z google play - ustawilem sobie rozmowy tylko z ludzmi z listy kontaktow i teraz mam spokoj z rozmowami telemarketerów, reklam, ubezpieczen, banków. No i opcja wiadomosci google jest dla mnie najfajniejsza  - dowiaduję sie duzo ciekawych rzeczy których z tego co pamietam w brandowanym sofcie nie ma. Zreszta wiekszosc osob mysle na forum jak kupuje smartfona Xiaomi to tylko czeka te 168h zeby zdjać blokade i wgrywa ciekawszy soft. Oczywiscie nikt nie zmusza , de gustibus...........   Ale czemu w pełni nie wykorzystać mozliwosci smartfona. Tyle ze jak masz Xiaomi 11T bez Pro - to oczywiscie tego nie wgrasz bo tam jest inny procek nie wspierany. Jak juz kupowałas i to bez brandu w sklepie trzeba bylo wez wersje PRO ale czlowiek sie uczy na bledach ja tez najpiesz kupiłem ta pierwsza wersje ale za chwile zmieniłem.

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie BL nie powoduje utraty gwarancji, natomiast oddanie fona do serwisu z custom romem serwisy nie uznają gwarancji.
A do serwisu najczęściej lądują niesprawne telefony więc w razie uszkodzonego wyświetlacza, czy portu USB może być ciężko wgrać stockowy ROM.
Jeśli na ten fon jest rom Indonezja czy tajwan, (oba są legalne Xiaomi i mają nagrywanie) to wtedy nie ma żadnego ryzyka utraty gwarancji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NetoperMi jakoś uznali gwarancje a miałem custom rom. Klawisze głośności miałem wymienione na innym telefonie. Nie sprawdzają romów. Mają naprawić, to co jest uwzględnione w adnotacji serwisowej. Co innego ich nie obchodzi. Tak samo kilka lat temu, płyta uwalona przez custom rom. Też wymienili całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NetoperMi jakoś uznali gwarancje a miałem custom rom. Klawisze głośności miałem wymienione na innym telefonie. Nie sprawdzają romów. Mają naprawić, to co jest uwzględnione w adnotacji serwisowej. Co innego ich nie obchodzi. Tak samo kilka lat temu, płyta uwalona przez custom rom. Też wymienili całość.
No to chwalić Boga trafiłeś na rozsądny serwis że wziął pod uwagę że rom jaki by nie był nie jest w stanie uszkodzić przycisków, Bo np jeśli chodzi o CCS to u nich nie ma przeproś.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...