Skocz do zawartości

Telefon traci LTE pomimo pełnego zasięgu


kucharO1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Spotkał się ktoś może z problemem znikającego LTE mimo pełnego zasięgu? Wygląda jakby moduł LTE się restartował i po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Oddałem telefon na gwarancję. Serwis zaktualizował oprogramowanie do MIUI 13 z informacją, że telefon działa zgodnie ze specyfikacją. Odebrałem telefon i niespełna dzień po problem powrócił. Oddałem telefon ponownie, tylko tym razem chciałem skorzystać z rękojmi. Po 14 dniach otrzymuję informację, że moje roszczenie zostało odrzucone. Wg serwisu telefon działa prawidłowo. Nie mam, żadnych informacji jak telefon został sprawdzony i czy w ogóle został sprawdzony. Podmiot u, którego kupiłem telefon przesłał mi takie uzasadnienie: 

W swojej reklamacji zgłosił Pan, że telefon notorycznie gubi łączność z Internetem, na kilka sekund znika połączenie pomimo pełnego zasięgu. Sprawdziliśmy urządzenie i nie potwierdziliśmy zgłaszanego przez Pana problemu z urządzeniem. Pana telefon jest sprawny i zgodny z umową sprzedaży.  

Telefon kupiłem pod koniec stycznia. Mamy maj, a ja już spędziłem z racji reklamacji miesiąc bez telefonu... 

Wiem, że problem jest spotykany w POCO X3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mietek440 napisał:

Play

Kup starter z innej sieci i sprawdź. Play to play, zależy gdzie mieszkasz. Przez ostatnie dwa miesiące jeśli chodzi o lte i prędkość internetu wszystko u mnie działało jak w bajce. A mieszkam na wsi. Nie było żadnych problemów, szło super bez problemu. Lte+ etc. Od jakiegoś tygodnia - Internet praktycznie ni edziała. Zasięg niby full, wszystkie kreski pokazuje a prędkość spadła do... 10kb... działa jak mu się chce. Jeden dzień podziała, na następny już nawet poczta nie dochodzi. Moja sieć też idzie po nadajnikach Playa. Więc to może nie być problem z samą słuchawką a po prostu z badziewnym Playem.

Przekładałem nawet sim'a do innych telefonów, i w każdym jest to samo więc w moim przypadku wykluczyłem problem z samym telefonem.

Edytowane przez Lukas84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukas84 napisał:

Kup starter z innej sieci i sprawdź. Play to play, zależy gdzie mieszkasz. Przez ostatnie dwa miesiące jeśli chodzi o lte i prędkość internetu wszystko u mnie działało jak w bajce. A mieszkam na wsi. Nie było żadnych problemów, szło super bez problemu. Lte+ etc. Od jakiegoś tygodnia - Internet praktycznie ni edziała. Zasięg niby full, wszystkie kreski pokazuje a prędkość spadła do... 10kb... działa jak mu się chce. Jeden dzień podziała, na następny już nawet poczta nie dochodzi. Moja sieć też idzie po nadajnikach Playa. Więc to może nie być problem z samą słuchawką a po prostu z badziewnym Playem.

Przekładałem nawet sim'a do innych telefonów, i w każdym jest to samo więc w moim przypadku wykluczyłem problem z samym telefonem.

Ja mam Nju czyli Orange. W starym telefonie nie mam problemu z zanikaniem LTE ( choć zasięg ogólnie mam słaby 2-3 kreski zazwyczaj LG G7), tylko w POCO. Dziś mi telefon wraca z gwarancji i planuję wrzucić inny starter i zobaczyć czy będzie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem odkąd przesiadłem się na miui 12.Zasieg na full a potrafi zgubić neta na 2-3 sekundy . Testowałem na kilku wersjach softu i nadal jest to samo .Próbowałem też zmieniać ustawienia APN i też zero rezultatów .No i najważniejsze ,sieć z której korzystam to Orange

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Telefon traci LTE pomimo pełnego zasięgu
  • 3 tygodnie później...

Hej.Sprawdź  jeszcze taką opcję.W ustawieniach baterii jest :wyłącz dane mobilne kiedy urządzenie jest zablokowane. Jest tam ustawiony czas,zrób na nigdy.

Miałem cyrk jak mi wyłączało TVN GO a okazało się ,że niżej tego ustawienia było żeby telefon czyścił cache po minucie od blokady i dokładnie po minucie mi zamykało apkę. Teraz mam obie pozycje na " nigdy" i trzyma jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje na wyłączone są aktywne. Ciekawe czy na globalu dzieje się to samo. Może ktoś potwierdzić? W sumie głupie pytanie bo kto by tu siedział z globalem na pokładzie, ale może jednak

🤔😉

idget spanWidget span

Edytowane przez modzel88
Link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przypadkiem chyba udało mi się naprawić ten błąd. Już 2 godziny grania bez jednego rozłączenia, co zawsze raz na 20 minut mnie wywalało. Do rzeczy. Bawiłem się wczoraj w zmiany regionów celem uzyskania aktualizacji do miui 13, bez powodzenia. Po kilku zmianach na Szwajcarię, Niemcy, Turcję i USA, zmieniłem z powrotem na Polskę i poszedłem spać. Teraz pisząc ten post wyskoczył mi brak internetu, ale po sekundzie pojawił się komunikat "jesteś znowu online". Ikonka LTE nie znikła, także może to był jakiś bug przeglądarki. Polecam spróbować, a nuż pomoże.

 

6 godzin temu, scorcc napisał:

Cześć. Przypadkiem chyba udało mi się naprawić ten błąd. Już 2 godziny grania bez jednego rozłączenia, co zawsze raz na 20 minut mnie wywalało. Do rzeczy. Bawiłem się wczoraj w zmiany regionów celem uzyskania aktualizacji do miui 13, bez powodzenia. Po kilku zmianach na Szwajcarię, Niemcy, Turcję i USA, zmieniłem z powrotem na Polskę i poszedłem spać. Teraz pisząc ten post wyskoczył mi brak internetu, ale po sekundzie pojawił się komunikat "jesteś znowu online". Ikonka LTE nie znikła, także może to był jakiś bug przeglądarki. Polecam spróbować, a nuż pomoże.

Potwierdzam. W dalszym ciągu ani raz nie przerwało sieci. A jestem w pracy, więc siedzę na telefonie cały czas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...