Skocz do zawartości

MIUI 22.4.27


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22428.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z maja 2022 roku
  • Zmiany stylistyczne w Muzyce i Galerii
  • Przywrócona aplikacja Zdrowie zamiast Mi Fitness. Jeśli instalujecie tę aktualizację, przechodząc z już posiadanego ROM-u Xiaomi.eu bez czyszczenia danych, i chcecie zainstalować globalną wersję Mi Fitness, zastosujcie się do tego poradnika. Operację trzeba wykonać tylko raz; w przyszłości nie będzie już potrzebna
  • W związku ze świętami w Chinach kolejna aktualizacja zostanie opublikowana 13 maja
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia). Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mgreta napisał:

Gdzie włączyć Debugowanie USB ?

(Dodatkowe ustawienia > Opcje programisty) i włączyć Debugowanie USB - jak?? jak nie widzę tych opcji ?

opcje programisty pojawią się dopiero po ich odblokowaniu - trzeba poklikać trochę na wersji systemu miui w pełnej specyfikacji i będzie komunikat że są dostępne już te opcje .... to celowo tak zrobione żeby bez potrzeby tam się nie grzebać :)

ps. z głównego serwera jak zwykle nie idzie na razie pobrać tej wersji a co ciekawe na alternatywnym nie ma w ogóle do pobrania wersji dla 11tki - a zawsze była .... może jutro jeszcze spróbuję ściągnąć z głównego :)

Edytowane przez Master
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

 

  • Przywrócona aplikacja Zdrowie zamiast Mi Fitness. Jeśli instalujecie tę aktualizację, przechodząc z już posiadanego ROM-u Xiaomi.eu bez czyszczenia danych, i chcecie zainstalować globalną wersję Mi Fitness, zastosujcie się do tego poradnika. Operację trzeba wykonać tylko raz; w przyszłości nie będzie już potrzebna
  •  

nie jestem pewien czy dobrze rozumiem. Jesli chce przejść z wersji z poprzedniego tyg na w/w to muszę zrobić podmianę z instrukcji z linka przed czy po aktualizacji? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mateo912 napisał:

nie jestem pewien czy dobrze rozumiem. Jesli chce przejść z wersji z poprzedniego tyg na w/w to muszę zrobić podmianę z instrukcji z linka przed czy po aktualizacji? 
 

Po aktualizacji. Podmiana aplikacji jest automatyczna, ale jeśli chcesz zainstalować globalny Mi Fitness to musisz zrobić tę instrukcję. Jeśli nie, no to nie musisz nic robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebal napisał:

Hej, do tej pory instalowałem co tydzień aktualizacje ale miałem teraz przerwę. Mam wersje 22.4.7 i czy powinienem zainstalować aktualizacje po kolei czy mogę zainstalować tę wersję i nic się nie stanie? :)

Instaluj ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kaciek napisał:

Jest jakaś poprawka? Właśnie wyświetliło mi się że mam dostępna nową wersję z tym samym numerem? Aktualizowane wczoraj. MI 11.

Sędnięte z MI 11
 

numer jest inny - poprzednia byla 27 a ta jest 29 - pewnie jakiś reupload z drobną poprawką .... ja wrzuciłem i na razie wszystko ok ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców... PocoF2Pro... zROOTowany... po ostatniej aktualizacji, zniknął mi tzw. Advanced Power Menu - reboot tel do FastBoot lub Recovery...

Szukałem, znalazłem... wgrałem /jako moduł do Magisk/ - okazało się ze do innego tel/sys... :(

Po tym telefon "wisi" na pierwszym ekranie /splash/...

Aby uruchomić, trzeba wgrać system od nowa - i działa, ale żeby mieć ROOT trzeba zainstalować Magisk.zip.

Po zainstalowaniu magiska... przy uruchomieniu, uruchamia ZŁY moduł...

I teraz mam pytanie.

Jak odinstalować MODUŁ magiska nie mając roota - a roota daje magisk ??

..może komenda adb.... ? do tej pory aktualizacja nie wyłączała debugowania USB, i nie wywalała modułów z Magiska... coś nie tak

 

 

Edytowane przez mgreta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mgreta napisał:

Jak odinstalować MODUŁ magiska nie mając roota - a roota daje magisk ??

Musisz sie jakos dostac do folderu /data/adb/modules  nastepnie wykasowac folder tego modulu. Mozesz sprobowac przejsc tam przez recovery dla a12 i przez file manager.

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fk4mil napisał:

Musisz sie jakos dostac do folderu /data/adb/modules  nastepnie wykasowac folder tego modulu. Mozesz sprobowac przejsc tam przez recovery dla a12 i przez file manager.

Na A12 dla Poco F2Pro brak mozliwosci podmountowania /data w recovery :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wojted napisał:

Czy aby przejść z MIUI 13.0.5.0 Xiaomi.eu stabilnego na tę wersję beta trzeba zrobić to z wyczyszczeniem danych?
 

Ja przechodziłem, wszystko działa. 

4 godziny temu, mgreta napisał:

Na A12 dla Poco F2Pro brak mozliwosci podmountowania /data w recovery :(

Podesłałem na PW działające. 

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 06:05, Kacper Skrzypek napisał:

Po aktualizacji. Podmiana aplikacji jest automatyczna, ale jeśli chcesz zainstalować globalny Mi Fitness to musisz zrobić tę instrukcję. Jeśli nie, no to nie musisz nic robić.

Skoro nie muszę tego robić (nie używam żadnych opasek itp) to czemu wyskakują puste powiadomienia z aplikacji zdrowie (których nie mogę usunąć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, qwerty01 napisał:

Skoro nie muszę tego robić (nie używam żadnych opasek itp) to czemu wyskakują puste powiadomienia z aplikacji zdrowie (których nie mogę usunąć)?

możesz usunąć - to żaden problem - po prostu wyłączasz to zdrowie w powiadomieniach i tyle :) ja zrobiłem tak samo jak pojawiało się powiadomienie z galerii nie wiadomo po co a w tej wersji systemu jest to samo z powiadomieniem od tego zdrowia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle. W zeszłym tyg. Pustych powiadomień nie było. Nawet na liście zmian nie ma o tym informacji. Bym nie wgrywał tego Roma.

Edit: często muszę przyznawać uprawnienia na info o polaczeniach

Screenshot_2022-04-30-09-28-38-341_org.mistergroup.shouldianswer.png

Edytowane przez qwerty01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, qwerty01 napisał:

To nieźle. W zeszłym tyg. Pustych powiadomień nie było. Nawet na liście zmian nie ma o tym informacji. Bym nie wgrywał tego Roma.

Edit: często muszę przyznawać uprawnienia na info o polaczeniach

Screenshot_2022-04-30-09-28-38-341_org.mistergroup.shouldianswer.png

u mnie wcześniej - tzn na poprzedniej wersji - było puste powiadomienie z galerii - a w tej doszło to że zdrowiem no i jak pan Kacper pisał to są i inne :) może w następnej rozwojowej to poprawią.... u mnie jest jeszcze jeden pozytyw bo przestało mi VPNa wywalać już na poprzedniej wersji było dobrze i na tej z tego co widzę też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mi Mix 4, to nie jest kwestia powiadomień a nagminnego rozłączania się telefonu z WiFi czy danych komórkowych

Tel jak by usypiał non stop połączenie. Off/on powoduje zmuszenie telefonu do sprawdzenia połączenia i od razu wszystko spływa, po chwili nawet nie wygaszajac tel momentalnie połączenie jest ubijane. I raz na ruski rok tel odświeża połączenie.

Postanowilem trochę postestować:) 

Pominę że powrót do ostatniej działającej wersji to zawsze full wipe, bo inaczej crash ;]

 

Edytowane przez Evenred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 00:25, mgreta napisał:

Pytanie do znawców... PocoF2Pro... zROOTowany... po ostatniej aktualizacji, zniknął mi tzw. Advanced Power Menu - reboot tel do FastBoot lub Recovery...

Szukałem, znalazłem... wgrałem /jako moduł do Magisk/ - okazało się ze do innego tel/sys... :(

Po tym telefon "wisi" na pierwszym ekranie /splash/...

Aby uruchomić, trzeba wgrać system od nowa - i działa, ale żeby mieć ROOT trzeba zainstalować Magisk.zip.

Po zainstalowaniu magiska... przy uruchomieniu, uruchamia ZŁY moduł...

I teraz mam pytanie.

Jak odinstalować MODUŁ magiska nie mając roota - a roota daje magisk ??

..może komenda adb.... ? do tej pory aktualizacja nie wyłączała debugowania USB, i nie wywalała modułów z Magiska... coś nie tak

 

 

Jak wgrasz system na nowo i uruchomisz telefon to aplikacja magisk manager powinna być zainstalowana, spróbuj z jej poziomu usunąć moduł i dopiero wgrać magiska przez fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peciu napisał:

Jak wgrasz system na nowo i uruchomisz telefon to aplikacja magisk manager powinna być zainstalowana, spróbuj z jej poziomu usunąć moduł i dopiero wgrać magiska przez fastboot.

Jak wgrasz system od nowa, to nie masz ROOTa - masz tylko zainstalowaną app Magisk - bez ROOTa (nie masz z app dostępu do modułów). Tylko wgranie recovery z dostępem do partycji /data pomaga :)

P.S.

Jeszcze raz dzieki fk4mil :)

Edytowane przez mgreta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...