Skocz do zawartości

AndroidAuto


ToMiSlaV

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników Redmi Note 10 Pro, czy działa Wam normalnie Android Auto?

Mam ten telefon od piątku i niestety unie AA w ogóle się nie uruchamia po podłączeniu telefonu kablem w samochodzie. Inne telefony bez problemu działają, a ten RN10PRO nie. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Próbowałem już nawet na różnych kablach, ale to nic nie zmienia. 

Jeśli to coś zmienia, mam telefon z Orange i ma on brand operatora i brak bieżących aktualizacji.

Screenshot_2021-05-23-09-11-48-716_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2021 o 09:42, Jul3k napisał:

Pytanie do użytkowników Redmi Note 10 Pro, czy działa Wam normalnie Android Auto?

Mam ten telefon od piątku i niestety unie AA w ogóle się nie uruchamia po podłączeniu telefonu kablem w samochodzie. Inne telefony bez problemu działają, a ten RN10PRO nie. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Próbowałem już nawet na różnych kablach, ale to nic nie zmienia. 

Jeśli to coś zmienia, mam telefon z Orange i ma on brand operatora i brak bieżących aktualizacji.

Screenshot_2021-05-23-09-11-48-716_com.android.settings.jpg

Zmień w ustawieniach region na Szwajcarię i sprawdź dostępność aktualizacji. Po aktualizacji powrócić ponownie na region Polski. Sprawdź czy android auto zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misiuu21 napisał:

Zmień w ustawieniach region na Szwajcarię i sprawdź dostępność aktualizacji. Po aktualizacji powrócić ponownie na region Polski. Sprawdź czy android auto zadziała. 

Niestety brak aktualizacji na Szwajcarii, myślę, że to wina brandu Orange, telefon nie dostał żadnej aktualizacji od premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jul3k napisał:

Niestety brak aktualizacji na Szwajcarii, myślę, że to wina brandu Orange, telefon nie dostał żadnej aktualizacji od premiery.

Spróbuj zrobić w telefonie aktualizację z pliku zip. https://c.mi.com/thread-3684903-1-0.html

Lub szukaj romu tuhttps://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/

Edytowane przez Misiuu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misiuu21 napisał:

Spróbuj zrobić w telefonie aktualizację z pliku zip. https://c.mi.com/thread-3684903-1-0.html

Lub szukaj romu tuhttps://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/

Jeszcze 4 dni do odblokowania bootloadera. A ja wciąż zastanawiam się czy nie oddać tego w ramach 14 dyniowego zwrotu i dołożyć kasę (drugie tyle) do Asus Zenfone 8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misiuu21 napisał:

Spróbuj zrobić w telefonie aktualizację z pliku zip. https://c.mi.com/thread-3684903-1-0.html

Lub szukaj romu tuhttps://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/

Pobrałem ROM z linku który podałeś, ale ręcznie nie mogę wymusić instalacji. Muszę czekać na odblokowanie bootloadera i zrobić to przez xiaomitools?

Wyskakuje taki komunikat

 

Screenshot_2021-05-25-13-01-03-460_com.android.updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jul3k napisał:

Muszę czekać na odblokowanie bootloadera i zrobić to przez xiaomitools?

Jak masz rom brandowany to tak tylko nie tą wersję bo to recovery. Musisz pobrać fastboot z rozszerzeniem .tgz. Brandowany można poznać po literach w nazwie. Bez brandu ma XM na końcu nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

Jak masz rom brandowany to tak tylko nie tą wersję bo to recovery. Musisz pobrać fastboot z rozszerzeniem .tgz. Brandowany można poznać po literach w nazwie. Bez brandu ma XM na końcu nazwy.

No mam brandowany z Orange.

Da się jakoś wgrać bez odblokowania bootloadera?

 

Screenshot_2021-05-25-13-30-50-781_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa AA po Wi-Fi (samochód Dacia Sandero 2021). Po kablu działa.

Po aktualizacji do wersji Androida 11(RJSEUXM) MIUI Global 12.0.1 (ustawiłem region Wielka Brytania) telefon łączy się po Wi-Fi z samochodem, jest komunikat, że AA jest dostępny i kontynuuj na ekranie samochodu, w samochodzie włącza się opcja łączenia z telefonem i komunikat żę AA nie jest dostępny. W telefonie cały czas jest info, że AA jest dostępny. Serwis Dacii nie radzi sobie. Nie mam pomysłu gdzie dalej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Mam dość ciekawy problem z AA u siebie w Tiguanie. Po podłączeniu fona wszystko pięknie działa. Spotify gra przez głośniki, dźwięki google maps także oraz inne odgłosy wydawane przez system wychodzą przez audio auta. Nie daj Bożebożenko ktoś do mnie zadzwoni. Nie muszę odbierać, tylko przyjdzie połączenie... Szlag trafia audio z BT. Dzwięk zaczyna wychodzić ze słuchawki. Nieważne czy połączenie będę nawiązywać ja, czy druga strona. Odebrane czy nie, dźwięk się przełącza na fona i za cholewę nic nie pomaga. Co ciekawe nawiązanie połączenia czy to z radia VW czy z AA powoduje, że na czas tego połączenia telefonicznego wszelkie dzwięki telefonu są odtwarzane przez samochód. Po zakończeniu połączenia dźwięk znowu ucieka  z samochodu do telefonu. Odłączenie kabla i podłączenie powoduje powrót do normy i tylko to.

  • factory robiłem, nic,
  • anulowałem parowanie, parowałem na nowo, nic,
  • czyściłem pamięc auta z telefonów, nic,
  • czytałem poradniki z neta, nic (może dlatego, że to były jakieś starocie sprzed roku, dwóch)

Przypadłość męczy mnie od momentu pierwszego upgrade z wcześniejszego xiaomi.eu dev na nowszy za pomocą fastboot. Było to w kwietniu bodajże. Teraz siedzę na stabilnym xiaomi.eu 12.5.8, a problem mam nadal...

To nie jest na bank wina auta, bo służbowy Mi 9T z xiaomi.eu działa bezbłędnie. Mi 9 żony też działa.

No i jeszcze powiem, że mój telefon nie chce teraz współpracować z systemem Sync 3,5 w Fordzie. AA się łączy i po chwili się rozłącza....

Pomocy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba czas na brudne rozwiązanie problemu. Ładowarka qi 20w i osobny kabel do telefonu. qi ma pierwszeństwo podczas ładowania  telefonu. Jak ktoś zadzwoni to wystarczy odłączyć kabel i podłączyć (mam magnetyczne końcówki, więc żaden problem). I tyle póki co. Też czytałem o masie podobnych problemów do mojego. Miałem tylko nadzieję, że to tylko chwilowe, albo coś popsułem z niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć.

 

Jak poradzić sobie z problemem  niedziałającej aplikacji AA ?

Z tego co udało mi się wyczytać, część użytkowników na problem z niedziałającą aplikacją. Mam najnowszą wersję MIUI 13 oraz najnowszą AA z apkmirror. Telefon łączy się przez bluetooth z autem bez problemu. Na telefonie wyskakuje komunikat aplikacji tj. żebym działał już na apce auta, natomiast samochód nie może połączyć się z AA.... 

Na starszej wersji AA jest to samo. Zmiana regionu też nie pomaga 😕

 

Druga połówka ma POCO X3 i wszystko śmiga elegancko.

Screenshot_2022-04-28-12-40-37-767_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-04-28-11-47-26-915_com.google.android.projection.gearhead.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Redmi Note 11 Pro. 

Nie uruchomić Android Auto.

Po podłączeniu kabla telefon łączy się i rozłącza. Ikona połączenia pojawia się i znika.

Ogólnie ekran cały skacze. Kabel oczywiście wyeliminowałem. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...