Skocz do zawartości

Szkła hartowane polecane [alternatywy na Nillkin]


toran

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, niestety problem nie leży po tej stronie, bo postarałem się aby usunąć smugi. Przebarwiło się szkło, co ma piernik do wiatraka. Ściągałem żeby sprawdzić i wiem, szukanie dziury w całym. W dodatku wczoraj tego nie widziałem, a jest bardzo widoczne.

Edytowane przez ratosluaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę polecić szkło hartowane Hard Glass od 3MK... Dużo lepsze od Mocolo ;-; Tylko nie bierzcie wersji "Flexible Glass", bo ona niestety ma słaby klej i przy wyższej temp. niestety się odkleja ;-; ale z tego co udało mi się dowiedzieć, to seria "Flexible" jest ciągle w testach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi 3mk to znana, polska firma i polecana. Tylko ceny mają "ciut" za wysokie. Aczkolwiek gdybym zdobył rabat, to może zrobić się akceptowalne. Możesz zrobić zdjęcie jak wygląda to szkło założone na telefonie? Chcę zobaczyć czy jest ładnie spasowane, czy jest rozmiarów ekranu, czy może mniejsze (czego nie lubię). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Flexible od 3MK, zgadzam się. Klej jest chyba mniej trwały. Zostawiłem dosłownie chwilę na słońcu, już część z ekranu się odkleiła(ale spowrotem się przykleiło) . A na Mi2s, przy szkle nie miałem ani razu takiej sytuacji.

Ale ogólnie Flexible zdało egzamin, bo niedawno telefon wylądował ładnym ślizgiem na podłożu z kamienia i betonu (, bardzo dużo nierówności). Serce zamarło, bo upadek był dość solidny, a lądował ekranem do dołu. Wszystko jest całe, tylko obok czujników od spodu, tak jakby wykruszył się materiał Flexible. Dlatego w tym miejscu folia jest niedoklejona. Ale nic nie postępuje dalej. Jest OK.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu wczoraj w końcu dostałem z powrotem poprawionego HardGlassa od 3MK. Pasuje perfekcyjnie + jednak wycieli otwory na czujniki ;)
Co tu dużo pisać? Poślizg elegancki, przejrzystość idealna, szkło ma krawędzie 3,5D także raczej przypadkiem nie odejdzie, jest też na tyle "małe" że mój backcase go nie sięga także też nie ma opcji że on je w jakiś sposób odklei. Ostrym nożem z bardzo dużą siłą (oczywiście z wyczuciem żeby noża nie złamać) próbowałem je zarysować ale nie ma ani śladu. Także jak najbardziej polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari93, wycieli otwory na czujniki, na Twoją prośbę? Czy to już jest standard w ich szkłach?

Bo na przyszłość dobrze wiedzieć, czy stosują otwory na czujniki i kamerę. Do tej pory było to tylko na Flexible.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Wydaje mi się, że to chyba na jego prośbę... Dostałem zamiennik dla uszkodzonego Flexible (fabrycznie, coś z klejem), właśnie Hard Glass i u mnie czujnik nie ma wycięcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od zapytania na fb zaczalem pytanie o te czujniki dlaczego nie sa wycięte, wytłumaczyli ze nie sa potrzebne do tego proces jest bardzo trudny itp. Szklo nie pasowalo wiec odeslalem. Gdy kurier w koncu dotarl napisalem ze jednak wycieli te otwory to w odpowiedzi dostałem "Prawda, udało się co nieco ulepszyć." jak udało to udało ;) później moge zdjęcia porobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z allegro - powergsm. Czyscilem sciereczka z alkoholem z zestawu, kurzu nie było. To na pewno szkło, bo zdejmowałem je 10 minut temu i próbowałem je przemyć, jednak nic z tego. Na białym tle jest przyciemnione, a gdy ekran wygaszony, to te plamy są fioletowate. W poniedziałek będę w Warszawie to udam się osobiście i postaram się je wymienić na nowe z tytułu niezgodności towaru z umową.

Kupiłem u nich to szkło i używałem tej mokrej ściereczki. U mnie dała radę...

@Nezumi 3mk to znana, polska firma i polecana. Tylko ceny mają "ciut" za wysokie. Aczkolwiek gdybym zdobył rabat, to może zrobić się akceptowalne. Możesz zrobić zdjęcie jak wygląda to szkło założone na telefonie? Chcę zobaczyć czy jest ładnie spasowane, czy jest rozmiarów ekranu, czy może mniejsze (czego nie lubię). 

Na forum Android.com.pl jest coś takiego jak "trzymam z 3mk" umieszczasz banner 3mk w swoim profilu i wysyłasz im PW. dostajesz 30% na zamówienia w esklepie 3mk.

http://forum.android.com.pl/topic/215406-chcesz-uzyskac-rabat-30-na-folie-3mk-zajrzyj-tutaj/#entry3756710

Edytowane przez toran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u nich to szkło i używałem tej mokrej ściereczki. U mnie dała radę...

Na forum Android.com.pl jest coś takiego jak "trzymam z 3mk" umieszczasz banner 3mk w swoim profilu i wysyłasz im PW. dostajesz 30% na zamówienia w esklepie 3mk.

Od piątku już leży w domu i czeka MOCOLO od powergsm :P Teraz już tylko czekam aż sam telefon przyjdzie.

 

W każdym razie chyba zaryzykuję i użyję tych ich ściereczek. Ewentualnie tej mokrej nie będę używał, zaparuję lekko samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku już leży w domu i czeka MOCOLO od powergsm :P Teraz już tylko czekam aż sam telefon przyjdzie.

 

W każdym razie chyba zaryzykuję i użyję tych ich ściereczek. Ewentualnie tej mokrej nie będę używał, zaparuję lekko samemu.

Pamiętaj, robisz to na własne ryzyko :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie nie polecam szkła Mocolo od powergsm. Telefon noszę w kieszeni w spodniach (mało) lub w torbie. Kieszień w spodniach jest zawsze pusta, a w torbie mam przegródkę tylko na telefon. Dzisiaj zauważyłem, kilka delikatnych rys na szkle, których wczoraj jeszcze nie było. Szkło mam na ekranie od mniej więcej tygodnia. Z telefonem obchodzę się delikatnie, więc liczyłem, że dłużej wytrzyma bez rys. Póki co nie wygląda to tragicznie, ale kolejne szkło z pewnością nie będzie od mocolo.

 

Poza tym szkło jest dobrze wycięte i łatwo się nakleja, aż się dziwiłem, że udało mi się za pierwszym podejściem nałożyć bez kurzu na ekranie.

Edytowane przez nastovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze szkła z jakimi się spotkałem to oryginalne dla jiayu s3 i jakiś noname za dolara dla lge988. Nillkiny omijam bo to straszna tandeta, nawet nie wiadomo czy to oryginał czy nie. Czy kupiony za 10$, czy za 3$, rysuje się i łapie odpryski na krawędziach.

Ogólnie trzymam się zasady, tanie jest dobre bo jest dobre i tanie. Raz się przejechałem bo najtańsze szkła dla k3 note nie łapią na krawędziach i są pęcherze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zmieniłem szkło hartowane. Miałem Mocolo, kupiłem Nillkina, bo chcialem folie na obiektyw. Mocolo od samego początku nie przylegało idealnie, myślałem, że nieumiejętnie je założyłem, bo na lewym dolnym rogu było nieprzyklejone. Ponadto łatwo się odklejało, mam silikonowe etui, bardzo miękkie a i tak czasami podważało szkło. Nilkina zakładałem 4 razy... bo za każdym razem a to 0,000009 milimetra źle, a to jakiś kurz i... przykleiło się idealnie! Duży plusik. Różnic w dotyku, zaokrągleniu między nimi nie widzę, ale jeśli chodzi o montaż to Nillkin na razie lepszy, choć Mocolo dam jeszcze szansę chyba na kolegi Redmi 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...