Jump to content

Mi4 - ultra power saving mode

PermBan
 Share

Recommended Posts

Jak w tytule. I jak w tym opisie. Albo tu.

Dało by się coś takiego "wszyć" do MIUI, wydaje mi się to świetną sprawą na jakieś np.piesze wędrówki, albo kiedy pozostało nam powiedzmy 5% baterii i mniej, itp itd.

O ile bateria w naszym Mi4 sprawuje się conajmniej świetnie - to uważam dodatkową opcję w MIUI za w pewnych sytuacjach niezmiernie przydatną.

POZDRAWIAM.

Edited by PermBan

Po pierwsze sgs ma amoleda czyli prąd pobierają tylko te pixele które nie są czarne, w MI4 siedzi IPS i czy ekran będzie kolorowy czy czarny z kilkoma białymi pixelami to prądu mniej więcej będzie tyle samo zjadał.

My możemy co najwyżej ręcznie obniżyć maksymalne taktowanie procka i grafiki ale czy to w praktyce coś da... z tego co kiedyś sprawdzałem to nie. Jak chcesz tryb ekstremalnego oszczędzania energii to wyłącz wszelki internet i ustaw tryb sieci na 2G. Jeśli telefonu nie będziesz dotykał i będzie leżał w pełnym zasięgu to 2 tygodnie powinien spokojnie uleżeć.

Kilka dni temu sprawdzałem przez ADB po wifi zużycie energii to wynosiło ok 5-6mA (z włączonym modułem wifi) co przy baterii 3000mAh czysto teoretycznie daje ponad 20 dni działania ;P

No do tego oczywiście te "standardowe" czynności jak minimalne podświetlenie ekranu czy wyłączenie animacji.

Edit

gdy procesor się nudzi automatycznie zwalnia do 300mhz na pierwszym i czwartym rdzeniu (czemu aż 2 rdzenie...?) i grafika do minimalnych 220mhz. Możesz ręcznie zablokować mu te wartości ale telefon strasznie zwolni do tego stopnia że więcej prądu zje wczytując przy takim wolnym procku jakąś aplikacje niż ładując ją "normalnie" na chwilkę zwiększając taktowanie.

Kiedyś takie kombinowania miały sens ale teraz... nie tylko wydajność poszła do przodu ale właśnie przede wszystkim oszczędzanie energii i nie ma sensu ulepszanie czegoś co już jest bardzo dobrze zrobione.

Jakakolwiek. Np Performance Control.

Aczkolwiek może Trickster mod ma profile. Natomiast czy może być to zrobione automatycznie to nie wiem. Tylko po co. Przecież jak telefon jest w idle i tak cpu przechodzi w Deep sleep. Nie ma sensu tu to co pytasz. W sensie nie zobaczysz różnicy nawet jak będziesz ustawial governora powersave po zablokowaniu ekranu.

W sumie najlepiej robi to Kernel dlatego kiedyś na XDA były takie kernele co przestawialy governory.

Wysłane z MI Note Pro

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...