Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.8.0.SKBCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11_V13.0.8.0.SKBCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Telefon zaktualizowany do  13.0.8

Wprawdzie nie dokonywałem jeszcze płatności, ale Google Pay przy uruchomieniu (nie zawsze) wyświetla komunikat o niemożności ich wykonywania. Aplikacja wydaje się działa normalnie, karty widoczne, komunikat jednak irytuje.

Skanowanie bezpieczeństwa wykrywa problem z płatnościami, a w Ustawieniach -> O telefonie - widnieje "Aktualizuj"  

Czy konieczne czyszczenie danych Google Pay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cinek89 napisał:

Po aktualizacji problem z mi fit brak Xiaomi pay

Na pewno to Mi Fit? Wygląda na Mi Fitness. W następnej wersji wróci stara apka Zdrowie i będzie można zainstalować globalną wersję Mi Fitness, ale do tego jednorazowo konieczne będą komendy adb (więcej info w poradniku na stronie).

3 godziny temu, m@chen napisał:

Witam

Telefon zaktualizowany do  13.0.8

Wprawdzie nie dokonywałem jeszcze płatności, ale Google Pay przy uruchomieniu (nie zawsze) wyświetla komunikat o niemożności ich wykonywania. Aplikacja wydaje się działa normalnie, karty widoczne, komunikat jednak irytuje.

Skanowanie bezpieczeństwa wykrywa problem z płatnościami, a w Ustawieniach -> O telefonie - widnieje "Aktualizuj"  

Czy konieczne czyszczenie danych Google Pay?

Albo wyczyścić dane, albo wyłączyć opcje programisty (bo to Google Pay też sprawdza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyłączenie Opcji Programisty i czyszczenie danych nie wyeliminowało komunikatu Google Pay, ale płatności działają.

Skanowanie bezpieczeństwa kończą poniższe informacje odnośnie aktualizacji, których z wiadomych przyczyn przeprowadzić nie można.

 

Screenshot_2022-05-02-09-19-16-664_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-05-02-10-27-24-545_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-05-02-11-15-51-164_com.android.settings.jpg

Edytowane przez m@chen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odnośnie aktualizacji, czy jest gdzieś wykaz zmian? Może by tak wprowadzić opcję do pobrania tylko aktualizacji, bez czystej instalacji, po co ściągać cała paczkę 4GB. Pozdrawiam

PS

Serwis Polska, odpisał, że nie wymieni ekranu w wersji z chin (oczywiście odpłatnie), pozostaje zakup wyświetlacza i samodzielna akcja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marekglogow napisał:

czy jest gdzieś wykaz zmian?

Tylko ten, co w Chinach, ale na pewno jest on niepełny (poprawki z marca).

1 godzinę temu, Marekglogow napisał:

Może by tak wprowadzić opcję do pobrania tylko aktualizacji, bez czystej instalacji, po co ściągać cała paczkę 4GB.

Gdyby tak się dało, to dawno byśmy to robili... To nie jest nasza zła wola, ale po prostu nie ma takich możliwości technicznych, szczególnie przy paczkach pod fastboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś też ma problem z bardzo słabym SOT? Mi od 100-20% udaje się wyciągnąć ledwo 4h (FHD, 90Hz) a na wersjach z miui 12.5 spokojnie ponad 7h. Próbowałem już formatu i nie przywracania danych aplikacji - nic nie dało. Zastanawiam się czy to kwestia akurat miui 13 / Androida 12 i inni też tak mają czy mój Mi11 już umiera :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam spory problem z połączeniem telefonu, podobny jak kolega wyżej. Telefon ma włączone debugowanie, podpinam do USB uruchamiam CMD wpisuję fastboot devices i nic... jedynie:  'fastboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file." zgaduję, że sterowniki są skopane?  

 

edit:  dobra minimal adb pomógł, jednak teraz mam pętle fastboot, jak to naprawic na szybko? 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...