Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.5.0.SKHCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.5.0.SKHCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tutaj na przykład. W sumie musiałbym założyć nowy wątek pod 13, fakt.

Co do braku - w wersji stable używają innego tłumaczenia. Na becie jest taka kwestia, że ilość razy jest podawana w zmiennych, a nie bezpośrednio w tłumaczeniu, co powoduje problem.

Beta:

    <string name="auto_clean_description">"About this feature
1. Run this feature once or twice if you find that your speaker is lightly blocked by dust.
2. If the speaker is blocked heavily, run this feature %1$d-%2$d times while shaking your device with the speaker facing downwards."</string>

Stable:

    <string name="auto_clean_description">"About this feature
1. Run this feature once or twice if you find that your speaker is lightly blocked by dust.
2. If the speaker is blocked heavily, run this feature 2-5 times while shaking your device with the speaker facing downwards."</string>

Zwróć uwagę na punkt 2. Dopóki Xiaomi nie zmieni tego, co jest w stable na to, co jest w becie, dopóty tak będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fk4mil napisał:

Spoko, tutaj bez "ilosci" w ustawieniach wifi-calling, ale tez pewnie jest roznica. 

Na becie tego nawet nie widać, przynajmniej u mnie, ale tu akurat problemu nie powinno być... Poprawione.

25 minut temu, fk4mil napisał:

Info o wersji pamieci tez bledne 

A to ciekawe... Masz włączoną drugą przestrzeń/klonowanie aplikacji? Nie wiem, skąd taka ilość pamięci akurat u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba Google nawydziwiali bo problem też jest przez apke Gmail, wcześniej wchodziłem i miałem od razu widoczne nowe maile, a od jakiegoś czasu po wejściu muszę odświeżyć stronę żeby doczytało/pokazało nowe maile. No i prawdopodobnie przez to też nie dostaje powiadomień. A przykladowo z o2 nie na tego problemu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

instaluje każdy nowy rom xiaomi.eu od 12.0. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że od wersji 12.5.x była bardzo duża poprawa wydajności baterii. I tak zostało do 13.0.3, czyli nawet po przejściu na Android 12.Telefon stał się wreszcie przydatny na dłużej niż 1 dzień. Według AcccuBattery Pro przy wyłączonym ekranie zużywał ok. 0,3-0,4%/h, czyli przez noc schodziło (oszczędzanie baterii) koło 1-2%. Na tym romie mam pierwszy raz znaczne pogorszenie. W takiej samej konfiguracji przez noc schodzi około 10-11% (koło 1,1%/h). Tak samo w dzień. Nowych funkcji nie widzę, ale z baterią wyraźnie coś spaprali. Ostrzegam, bo bardzo lubiłem, że tak wolno bateria traci % w standby. A teraz dzieje się to duużo szybiej. Czekam na powrót do lepszego czasu standby, bo znowu mogę go używać pół dnia krócej niż do tej pory.

Znalazłem jeszcze jeden błąd - już od wersji 13.0.3 zaczęły się ponowne problemy z powiadomieniami np. powiadomienie ze Spotify nie na da się usunąć ruchem w prawo. Cały czas zostaje jak na screenie mimo wyjścia z aplikacji. Czasem po kilku godzinach Spotify znika, czasem nie. Już kiedyś były z tym problemy -niestety wróciły. 

1650887031371.jpg

Edytowane przez dzeryae
dodanie zdjęcia - błąd powiadomień Spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, niestety trza na czysto.
Podejrzewam że i tak nawet jakbyś musiał od nowa instalować apki i dopieszczać, to będzie znacznie szybciej niż czekanie na kolejną aktualizację, a i tak pewności nie ma że ten konkretny błąd zostanie poprawiony

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dzeryae napisał:

Witajcie, 

instaluje każdy nowy rom xiaomi.eu od 12.0. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że od wersji 12.5.x była bardzo duża poprawa wydajności baterii. I tak zostało do 13.0.3, czyli nawet po przejściu na Android 12.Telefon stał się wreszcie przydatny na dłużej niż 1 dzień. Według AcccuBattery Pro przy wyłączonym ekranie zużywał ok. 0,3-0,4%/h, czyli przez noc schodziło (oszczędzanie baterii) koło 1-2%. Na tym romie mam pierwszy raz znaczne pogorszenie. W takiej samej konfiguracji przez noc schodzi około 10-11% (koło 1,1%/h). Tak samo w dzień. Nowych funkcji nie widzę, ale z baterią wyraźnie coś spaprali. Ostrzegam, bo bardzo lubiłem, że tak wolno bateria traci % w standby. A teraz dzieje się to duużo szybiej. Czekam na powrót do lepszego czasu standby, bo znowu mogę go używać pół dnia krócej niż do tej pory.

Znalazłem jeszcze jeden błąd - już od wersji 13.0.3 zaczęły się ponowne problemy z powiadomieniami np. powiadomienie ze Spotify nie na da się usunąć ruchem w prawo. Cały czas zostaje jak na screenie mimo wyjścia z aplikacji. Czasem po kilku godzinach Spotify znika, czasem nie. Już kiedyś były z tym problemy -niestety wróciły. 

1650887031371.jpg

Dziwne, ja też zrobiłem update i nie widze różnicy pomiędzy wersja poprzednia a najnowsza jeśli chodzi o drenaż baterii, schodzi mi albo 0% albo maksymalnie 1% w nocy.

Edytowane przez pikejkruuul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 00:04, pikejkruuul napisał:

Dziwne, ja też zrobiłem update i nie widze różnicy pomiędzy wersja poprzednia a najnowsza jeśli chodzi o drenaż baterii, schodzi mi albo 0% albo maksymalnie 1% w nocy.

Dziwne :-). Testowałem wszystkie możliwe scenariusze na noc: 1) BT + Wifi włączone, 2) tylko WIFI wł, 3) tylko BT wł., 4) BT + WIfi wyłączone. Do tego wszystko na normalnym trybie i na oszczędzaniu baterii. Różnice są niewielkie, przez noc żżera 8-11%, a kiedyś było to tak jak piszesz zwykle 1%. W dzień przy wyłączonym ekranie jest to samo. SOT do rozładowania baterii mocno mi się skrócił. Będę wdzięczny za pomysły co może być przyczyną zżerania baterii w tym romie? Ktoś jeszcze instalował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 07:05, Netoper napisał:

Jeśli podczas aktualizacji coś się skrzaczylo, źle nadpisało, to postawienie systemu na czysto powinno pomóc.
Ewentualnie najpierw spróbować przywrócenia do fabrycznych.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze raz wgrałem 13.0.5. W ramach eksperymentu zmieniałem jeszcze odświeżanie na 120Hz i wyłączyłem rozszerzenie pamięci 3 GB. I tym razem jest ok, 0-1% na noc. Nie wiem czemu, ale ważne, że działa znowu dobrze. A co z tymi powiadomieniami ze Spotify? Też tak macie, że pomimo wyjścia z programu nadal zostaje te powiadomienie, jak na zdjęciu, które załączyłem w poprzednim poście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeryae, fajnie, że bateria działa OK. Tak jak napisał kolega wyżej coś się wykrzaczylo, ale dobrze, że udało Ci się to naprawić.

Z ciekawości, sprawdziłem swojego rocznego Poco F3 z najnowszą aktualizacją 13.0.4. Przez noc zeszło 0% baterii.

Ekran ustawiony na odświeżenie 120 Hz, dane i Wifi włączone. Telefon użytkowany intensywnie. 

Edytowane przez marciniozo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marciniozo napisał:

QbaPL, miałem wcześniej i mam teraz, po aktualizacji do 13.0.4 też  0% zużycia baterii. Poszło bez żadnych problemów z automatu.

Ale najnowsza to 13.0.5 i czy tu nie będzie krzaka?

 

Edytowane przez QbaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaPL, to chyba zależy od wersji softu. Ja mam V13.0.4.0.SKHEUXM. U Ciebie może być V13.0.5.0.SKHCNXM. Tak czy inaczej u mnie wszystko jest OK. Bateria trzyma dobrze w nocy 0% schodzi. Żadnych problemów po aktualizacji do tej wersji jak i wcześniejszych nie miałem.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui13/

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marciniozo napisał:

QbaPL, to chyba zależy od wersji softu. Ja mam V13.0.4.0.SKHEUXM. U Ciebie może być V13.0.5.0.SKHCNXM. Tak czy inaczej u mnie wszystko jest OK. Bateria trzyma dobrze w nocy 0% schodzi. Żadnych problemów po aktualizacji do tej wersji jak i wcześniejszych nie miałem.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui13/

a płatności telefonem i cała otoczka. Wszystko działa tak jak powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płatności telefonem działają bez problemów. Bateria też trzyma nie gorzej niż na poprzedniej wersji. Pomijając fakt, że gesty działają tylko z systemowym launcherem to cała reszta póki co działa. Aha, jeszcze ustawienia ciemnego motywu dla poszczególnych aplikacji też nie działają.


Wysłane z Poco F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojted napisał:

Aha, jeszcze ustawienia ciemnego motywu dla poszczególnych aplikacji też nie działają.
 

To nie jest problem, od kilku tygodni Xiaomi decyduje o tym jakie aplikacje sa w trybie ciemnym a jakie nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej ver. działa już kontrola rodzicielka.

13.0.3.0. - ni można było ustawić kontroli, przy podawaniu kont nadzorujących, oraz konta nadzorowanego, kontrola rodzicielska zapętlała się i kazała wybierać konta w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...