Skocz do zawartości

Słaba jakość zdjęć


drabollo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niecałego tygodnia posiadam Redmi 2 i doszedlem do wniosku ze chyba cos nie tak jest z moim aparatem :(   zdjecia z bliska sa ok ale te w oddali sa rozmazane. Wrzucielem dla porownania zdjecia zrobione Samsungiem S4mini mojej kobiety (aparat tez 8MP)  .Wszystkie ustawienia na auto.  Tez tak macie czy poprostu mam pecha i trzeba telefon na gwarancje wyslac?

pierwsze zdjecie Redmi 2 drugie S4mini

http://zapodaj.net/a8bf6c8e3f350.jpg.html

http://zapodaj.net/b415b2b7eae41.jpg.html

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od niecałego tygodnia posiadam Redmi 2 i doszedlem do wniosku ze chyba cos nie tak jest z moim aparatem :(   zdjecia z bliska sa ok ale te w oddali sa rozmazane. Wrzucielem dla porownania zdjecia zrobione Samsungiem S4mini mojej kobiety (aparat tez 8MP)  .Wszystkie ustawienia na auto.  Tez tak macie czy poprostu mam pecha i trzeba telefon na gwarancje wyslac?

pierwsze zdjecie Redmi 2 drugie S4mini

http://zapodaj.net/a8bf6c8e3f350.jpg.html

http://zapodaj.net/b415b2b7eae41.jpg.html

 

Wygląda na pewną niedoskonałość pomiaru światła.

 

Czy mógłbyś zmienić automatyczny balans bieli na inne ustawienia i sprawdzić jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustawienie "dzień" wygląda wcale wcale jeśli chodzi o kolorystykę i oświetlenie, jak na aparatek tej klasy, natomiast ukryć się nie da: po zbliżeniu na max, Samsung ewidentnie mocniej ostrzy.

 

Dodaj jeszcze jedną kwestię - Samsung wali ci foty przy ISO 50, Xiaominka to 100. ISO 50 to naprawdę niezła wartość. Przy takim czymś zobaczysz różnicę miedzy białym, a ecru przy obłędnie silnym słońcu.

 

Marvinka nie ma takiej Xiaominki do porównania, ale sądząc po parametrach fotografii, to efekt jest jak najbardziej logiczny i spodziewany. Mógłbys ewentualnie popróbować z innego rodzaju oprogramowaniem do robienia zdjęć, takim, które potrafi bardziej ingerować w parametry robionej fotki, ale cudów  się nie spodziewaj - sprzętowo to jest ewidentnie inna klasa kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marvinko! Troche mnie uspokoilas ;)   chyba bede musial sie poprostu przyzwyczaic ;)

ktos z posiadaczy Redmi2 sie jeszcze wypowie? moze jakies foteczki przykladowe ?

 

@edit

jeszcze jedna kwestia mnie meczy ...  na nagranych telefonem  filmikach dzwiek jest bardzo cicho. tez tak macie?

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marvinko! Troche mnie uspokoilas ;)   chyba bede musial sie poprostu przyzwyczaic ;)

 

Do skromnych usług.

 

Sugestia jest taka, żebyś pracował na ekranie przed zrobieniem samego zdjęcia - tzn celował w miejsca dobrego rozstrzału świetlnego (trochę słońca, trochę cienia), unikał automatycznej ekspozycji, która bardzo często źle interpretuje wyniki pomiaru, zmienił pomiar światła na "centralnie wyważony" (jeśli jest dostępny) czy na sztywno ustawiał zdjęcia odrobinkę ciemniejsze (na zewnątrz) czy jaśniejsze (wnętrza).

 

Alternatywnie, popróbuj aplikacji pozwalających na nieco ambitniejszą manipulację parametrami sceny, jak np Camera FV-5Perfectly Clear, (które Marvinka ostatnio uwielbia coraz mocniej), czy DSLR Pro - one pozwalają wyciągnąć troszkę więcej ze zdjęcia niż stockowe oprogramowanie.

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz! takiego wyjasnienia potrzebowalem :)  i zaczne sie bawic niebawem bo juz Camera FV-5 mam zainstalowana. Jeszczee tylko musze odpalic swojego Samsunga Galaxy Ace 2 i porobic tez fotki  coby sobie porownac jakosc - tam akurat byl aparat 5MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz! takiego wyjasnienia potrzebowalem :)  i zaczne sie bawic niebawem bo juz Camera FV-5 mam zainstalowana. Jeszczee tylko musze odpalic swojego Samsunga Galaxy Ace 2 i porobic tez fotki  coby sobie porownac jakosc - tam akurat byl aparat 5MP.

 

Camera FV-5 ma - co mógłbyś wypróbować - możliwość ustawiania niedoświetlenia/nadświetlenia (współczynnik EV w opcji EXPOSURE COMPENSATION), zakleszczenie na twardo ISO (im mniejsze tym lepsze foty w słoneczne dni, im większe, tym lepsze w ciemności, ale wzrasta "ziarnistość"), a także "bracketing" (BRK), gdzie już zupełnie można się bawić przysłonami.

 

W teorii to brzmi super i daje nadzieje na poprawę jakości, ale efektywnie... No gdzie sprzęt jest przeszkodą, to nawet najlepsza aplikacja wiele nie zmieni. Mimo to, Marvinka zachęca do odłożenia na bok ustawień automatycznych i ustawienie wszystkiego po swojemu. Po jakimś czasie nawet i z dość prymitywnych aparatków można dzięki temu uzyskać nie cudowne, ale całkiem znośne fotki. :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...