Skocz do zawartości

Android Auto w Xiaomi 12 pro.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkał się już ktoś z niedziałającym android auto w xiaomi 12 pro. Moje poprzednie dwa telefony czyli 10 pro i 11 nie mają żadnego problemu z odpaleniem android auto na ekranie w moim citroenie. Natomiast 12 pro wogóle nie reaguje. Sposób połączenia mam ustawiony na transfer plików / android auto ale nic nie daje

 

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po połączeniu kablem mrygnie na chwilę informacja że podłączono android auto ale znika zaraz i doopa. Wyczyściłem dane usług Google jak w necie polecają ale kiszka. Chyba trzeba zaczekać aż to poprawią. Wysłałem zgłoszenie do Xiaomi. Poprosili o więcej szczegółów. Opisałem i trzeba poczekać do kolejnej aktualizacji...

Jeszcze sprawdzę na kablu nowym bo obecnie korzystam z kabla ponad rocznym ale nie jestem przekonany że to pomoże bo moje dwa poprzednie xiaomi normalnie działają z Android auto.

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.04.2022 o 19:12, olutus napisał:

 

Czy spotkał się już ktoś z niedziałającym android auto w xiaomi 12 pro. Moje poprzednie dwa telefony czyli 10 pro i 11 nie mają żadnego problemu z odpaleniem android auto na ekranie w moim citroenie. Natomiast 12 pro wogóle nie reaguje. Sposób połączenia mam ustawiony na transfer plików / android auto ale nic nie daje emoji2959.png

 

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Mam to samo tylko że Xiaomi 12 bez pro. Nie chcę się połączyć tylko ładuje telefon. Jak podłącze Samsunga to wszystko śmiga jak trzeba. Masz już może jakieś rozwiązanie na ten problem ? Pisałem do Xiaomi ale oczywiście oni umywają ręce i piszą mi że  to wina auta mojego itd. 

Edytowane przez Kokomann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja też posiadam od miesiąca i nie mam problemu z działaniem AA w moim Formentorze, działa płynnie, na ten moment wersja Global wcześniej 13.0.14.0  obecnie 13.0.16.0

na obu wersjach brak problemów z płynnością czy brakiem połączenia, zastanawia mnie tylko kwestia czy ktoś może na Xiaomi.eu sprawdzić czy działa Fermata auto czy nie, oczywiście nie mówią o wersji playera z GP tylko o pełnej wersji z GitHuba.

bo na Mi10 niestety na Globalu działało a na Xiaomi.eu czy to rozwojowej czy stable nie chciało

Będę wdzięczny za odpowiedź, bo wersja Global mnie irytuje ale potrzebna mi Fermata i niestety jak nie zatrybi to muszę na Globalu zostać, chociaż od zawsze korzystam na swoich telefonach z romów Miui Polska i później Xiaomi,eu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakładam @rock'n'rolla , że masz Rom Xiaomi.eu, bo na Global na pewno działa bo taki obecnie mam

 

link do Fermata Auto  : https://github.com/AndreyPavlenko/Fermata/releases

link do instalatora :   https://forum.xda-developers.com/attachments/kinginstaller_1-2-apk.5438719/

instalujesz to za pomocą tej aplikacji w telefonie,  czyli najpierw ten instalator, potem restart telefonu

następnie  uruchamiasz instalator i wskazujesz plik z fermata auto, robisz instalację, po instalacji reset telefonu

to teraz wejdź w ustawienia telefonu, znajdź Android auto, schodzisz ba sam dół,tam gdzie masz wersję AA klikaj tak długo aż pokaże ci się czy chcesz włączyć opcje programisty, zatwierdzasz

kolejny etap to na samej górze masz po prawej trzy kropki, kliknij je i wejdź w ustawienia programisty, zaznacz wszystko jak u mnie na dołączonym screenie

nie zapomnij o typie aplikacji

292151609_1404939146676100_9056767142501964251_n.thumb.jpg.8564ff7d58c05d91366153196329e990.jpg

po tych czynnościach wyjdź z ustawień programisty i wejdź w Dostosuj  aplikacje w menu , tam powinna pojawić ci się na liście aplikacji również Fermata, jak na poniższym screenie

292420270_375586221344723_2644701994260582925_n.thumb.jpg.abd011b52a4bec3c78fe1729761feb8a.jpg

Dziękuję za chęć pomocy i czekam na informację

 

Edytowane przez Kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaudii mam Xiaomi.eu najnowszą wersję. Zainstalowałem aplikację i skonfigurowałem wg. Twojej instrukcji ale niestety Fermata nie pojawia mi się w "Dostosuj aplikacje w menu". Mimo wszystko apkę widać w ustawieniach programisty. Jutro sprawdzę czy odpala się w aucie.

IMG_20220715_001615.jpg

EDIT: doinstalowałem Auto control i widzę apkę. Jutro rano odpalę w aucie i dam znać. 

Edytowane przez rock'n'rolla
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaudii napisał:

@rock'n'rolla

Zapewne na liście aplikacji masz Fermata Control.

Wieczorem dorzucę zdjęcie z AA z auta jak interfejs u mnie wygląda i listę aplikacji z fona

Tak, mam tylko Fermata Control. Niestety Fermata nie pojawia się na liście. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

kupiłem sobie niedawno właśnie 12 pro, posiadam r-link 1 w renault i faktycznie na oryginalnym kablu z pudełka Android auto nie działa, ale  znalazłem jakiś kabel firmy Blitzwolf i aa działa bez problemu zero przycięć, powiększonych okien, rozłączania, kabel z auchan firmy exc też działa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...