Skocz do zawartości

Ładowanie Xiaomi 12


Petr4682

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko odnośnie ładowania naszcyh dwunastek, bądź ogólnie Xiaomi, przechodzę z One Plusa więc się zbytnio nie orientuje. Chodzi mi dokładnie o ładowanie innymi ładowarkami np. jak jadę samochodem i mam ładowarkę roidmi 2s gdzie w OnePlusie 7pro 15 % ładowało mi się praktycznie w 10-18 minut, tak tutaj w pół godziny nawet 8 procent nie ładuje, ktoś wie czym może być to spowodowane? Czy są jakieś ograniczenia i tylko oryginalną ładowarka da się szybko naładować telefon z sieci ? Ponadto dodam że telefon podczas ładowania okropnie się grzeje, gdzie myślałem że ma to "super ulepszone chłodzenie" telefonu gdzie nie powinien się tak nagrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie na Mi 11 jest tak samo. Telefon mam już rok, ale wcześniej na wcześniejszych wersjach systemu jak miałem podłączony do samochodu z android auto to ladował się normalnie telefon podczas jazdy. Teraz cieszę się jeżeli bateria trzyma poziom, a bywa że się rozładowuje. Jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 18:45, Petr4682 napisał:

Witam, mam takie pytanko odnośnie ładowania naszcyh dwunastek, bądź ogólnie Xiaomi, przechodzę z One Plusa więc się zbytnio nie orientuje. 

Xiaomi obsługuje protokół quick charge a One Plus bodsjże dash charge, które nie są kompatybilne. Prawdopodobnie ładowarka ładuje Xiaomi zwykłym prądem bez protokołu szybkiego ładowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tu mówię tylko na przykładzie tylko tych dwóch telefonów, OnePlus podpinasz każda inna ładowarkę samochodową i ładuje normalnie, Xiaomi musi być tylko i wyłącznie QC do szybkiego ? Ładowarka roidmi 2s te niby 2.1A ma, więc myślałem że nie będzie problemu, ale dobra zakupiłem już uchwyt Xiaomi i spoko ładuje. Teraz tylko mnie zastanawia czy te dwunastki tak słabo trzymają, czy tylko u mnie mam 3h sot przy 30%

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Petr46832 Teraz tylko mnie zastanawia czy te dwunastki tak słabo trzymają, czy tylko u mnie mam 3h sot ,Chyba zartujesz nawet jakbys mial tryb mieszany Dane I wifi to powinno byc przynajmniej 5.5h to jest niemozliwe aby tak ci 3mal krotko ( jaki soft eu czy china)Cos ewidetnie ci drenuje ci baterie

Sent from my 2201122C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

System android codziennie ma największe zużycie baterii, do tego dodam, że nie było dnia gdzie telefon nie jest gorący, często podczas ładowania, podczas używania aplikacji Yanosik , bądź map Google, no a w słoneczny dzień to po prostu jak chodzę i używam, to się w momencie nagrzewa, chyba skorzystam z gwarancji, telefon kupiony w mi store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jak każde urządzenie - grzeje się. Jako iż to mały złom to nie ma gdzie odprowadzać ciepło... Tyle. Tu nie ma co kombinować.

Wydajność - ciepło.

Natomiast słabe trzymanie na baterii to spory problem. Co z tego, że telefon ma szybką ładowarkę jak sam w sobie trzyma ~5h. Nie zapowiada się, by miało to się zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz.. nawet przy zwykłej pracy na telefonie ? W żadnym innym tak nie miałem. Byłem dziś w salonie Xiaomi, oczywiście tam speców nie zastałem, ponieważ usłyszałem, że np podczas ladowania mojej 12 (bez pro) przy ładowaniu 120w normalne że też się będzie nagrzewał.🤔 tak czy inaczej przyznał rację że no dziwne że cały czas jest odczuwalnie ciepły, że coś na pewno jest nie tak ale nie jest pewny czy to kwestia oprogramowania czy coś z baterią np. ponieważ ta bateria też działa jak chce... Najlepiej ust. Fabryczne niech pochodzi tydzień i wtedy zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...