Skocz do zawartości

MIUI 22.4.6/7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2247 (2).png

  • Poprawki bezpieczeństwa Androida z kwietnia 2022 roku
  • Póki co brak aktualizacji (czekamy na linki) dla: Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi 12X, Xiaomi Civi, Redmi 9T, Redmi K30
  • Począwszy od wersji 22.3.30 aparat na Mi 10T Pro już działa
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja bez problemów, z ciekawości sprawdziłem temat supertapet i motywów czy coś się ruszyło w temacie - supertapet nadal nie mogę ściągnąć (4 mam zainstalowane z apk jedną zostawiłem do testów) motywy nadal wywalają błąd "pobieranie nieudane:30004" a na wifi w ogóle się nie ładują (brak połączenia z internetem) 
Czyli miui13 bez zmian :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi10, od jakiegoś czasu po uruchomieniu jakiejś aplikacji mam bootlopa. Nie wiem czym jest to spowodowane, jednak po odinstalowaniu Instagrama i Facebooka (Messengera póki co zostawiłem) problem robi się rzadszy. Denerwuje mnie lekko, a nie mam jak zrobić teraz full wipe 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafcio39 napisał:

Mi10, od jakiegoś czasu po uruchomieniu jakiejś aplikacji mam bootlopa. Nie wiem czym jest to spowodowane, jednak po odinstalowaniu Instagrama i Facebooka (Messengera póki co zostawiłem) problem robi się rzadszy. Denerwuje mnie lekko, a nie mam jak zrobić teraz full wipe 😕

Na moim MI10 nie stwierdzam takich problemów. Facebooka i Messengera nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafcio39 napisał:

Mi10, od jakiegoś czasu po uruchomieniu jakiejś aplikacji mam bootlopa. Nie wiem czym jest to spowodowane, jednak po odinstalowaniu Instagrama i Facebooka (Messengera póki co zostawiłem) problem robi się rzadszy. Denerwuje mnie lekko, a nie mam jak zrobić teraz full wipe 😕

Zrób log.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiemy już o problemie. Xiaomi dodało coś właśnie w 22.4.7 do tej apki (w tym tygodniu były tylko dwie bety), prawdopodobnie powinno coś w tej apce być wywalone/wyłączone u nas, bo to odpowiada za zdalną instalację apek MIUI, których u nas nie potrzebujemy. To się dzieje tylko przy pierwszej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś spotkał się z takim glitchem na tym build ze aplikacje wyświetlające dymki chatu mają u góry pasek tak jak aplikacje odpalone w trybie PiP? Dotknięcie tego paska powoduje crash i soft reset systemu.
1649513069928.thumb.jpg.7e7e6f71019d3cc135a4b6698b9e3567.jpg
Mam to samo ale dopóki o tym nie napisałeś to nie zauważyłem

Wysłane z Mi11 Ultra

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy, o co chodzi wstępnie. Niemal jak zwykle coś popsuli w Chinach. Ten pasek powinien być, ale nie w dymkach. On jest zazwyczaj widoczny TYLKO w pływających oknach, służy do przeciągania danego okna po ekranie. Dymka nie możesz tak przeciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja bez problemów, z ciekawości sprawdziłem temat supertapet i motywów czy coś się ruszyło w temacie - supertapet nadal nie mogę ściągnąć (4 mam zainstalowane z apk jedną zostawiłem do testów) motywy nadal wywalają błąd "pobieranie nieudane:30004" a na wifi w ogóle się nie ładują (brak połączenia z internetem) 
Czyli miui13 bez zmian  
Okazało się że na oficjalnym miui 12.5 (nie eu) w mi11u w/w problem też występuje. Dziwna sprawa

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwne zjawisko u siebie na MI11 z aparatem. Podczas robienia zdjęcia (jakiegoś dalekiego widoku) gdy przybliżę zoom cyfrowy to zdjęcia są nieostre, nawet jak wrócę do normalnego trybu (wycofam zoom). Ale jak robię zdjęcia i nie "dotykam" zoom cyfrowy to zdjęcia są ostre.

Sędnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aplikacja Mi Fitness telefonem Mi 10 oraz zegarkiem Xiaomi Watch S1

Probuje ustawic nowy telefon. Stary sie stlukl. Kupilem kolejny taki sam. Na poprzednim mialem wersje rozwojowa ze stycznia. Po kupnie zegarka wszystko poszlo gladko. Na zegarku wyswietlil sie kod QR do pobrania aplikacji Mi Fitness, ktorego uzylem. Aplikacja pobrala sie przez sklep play. Mozna bylo dodac platnosci. Wszytsko smigalo elegancko.

W nowym telefonie zdecydowalem sie na wersje stable xiaomi.eu. Zegarek nie zadzialal w pelni. Zainstalowalem wiec wersje beta z tego tematu. Niestety te same problemy. Roznica polega na tym, ze w tym nowszym oprogramowaniu mam aplikacje Mi Fitness preinstalowana, do tego jako aplikacje systemowa. Skanujac kod z zegarka przechodze do sklepu play, gdzie aplikacja widnieje jako niezainstalowana. Po kliknieciu w 'instaluj' apka sie pobiera ale nie instaluje. Wyskakuje blad. Podejrzewam, ze problemem jest aplikacja zainstalowana 'fabrycznie'. Ale zostawmy to... Loguje sie wiec w preinstalowanej wersji Mi Fitness, dodaje zegarek. Wszystko dziala do momentu dodania karty platniczej. Tutaj ciagle blad serwera. W wersji aplikacji pobranej na starym telefonie zakladka gdzie mozna dodac platnosci nazywala sie 'Mi Pay' w tej preinstalowanej 'Cards'. W tej drugiej nie mam np. mozliwosci dodac jej do autostartu czego wymaga sama aplikacja.

Czy ktos ma podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac? Bede wdzieczyny za wszelka pomoc

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aplikacja Mi Fitness telefonem Mi 10 oraz zegarkiem Xiaomi Watch S1
Probuje ustawic nowy telefon. Stary sie stlukl. Kupilem kolejny taki sam. Na poprzednim mialem wersje rozwojowa z marca. Po kupnie zegarka wszystko poszlo gladko. Na zegarku wyswietlil sie kod QR do pobrania aplikacji Mi Fitness, ktorego uzylem. Aplikacja pobrala sie przez sklep play. Mozna bylo dodac platnosci. Wszytsko smigalo elegancko.
W nowym telefonie zdecydowalem sie na wersje stable xiaomi.eu. Zegarek nie zadzialal w pelni. Zainstalowalem wiec wersje beta z tego tematu. Niestety te same problemy. Roznica polega na tym, ze w tym nowszym oprogramowaniu mam aplikacje Mi Fitness preinstalowana, do tego jako aplikacje systemowa. Skanujac kod z zegarka przechodze do sklepu play, gdzie aplikacja widnieje jako niezainstalowana. Po kliknieciu w 'instaluj' apka sie pobiera ale nie instaluje. Wyskakuje blad. Podejrzewam, ze problemem jest aplikacja zainstalowana 'fabrycznie'. Ale zostawmy to... Loguje sie wiec w preinstalowanej wersji Mi Fitness, dodaje zegarek. Wszystko dziala do momentu dodania karty platniczej. Tutaj ciagle blad serwera. W wersji aplikacji pobranej na starym telefonie zakladka gdzie mozna dodac platnosci nazywala sie 'Mi Pay' w tej preinstalowanej 'Cards'. W tej drugiej nie mam np. mozliwosci dodac jej do autostartu czego wymaga sama aplikacja.
Czy ktos ma podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac? Bede wdzieczyny za wszelka pomoc
A próbowałeś odinstalować ta "fabryczna" wersję apki?

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wtedy nie mozna zainstalowac juz zadnej innej i wyskakuje komunikat, ze mam ja pobrac z zaufanego zrodla albo, ze nie mozna instalowac aplikacji systemowych z zewnetrznych zrodel - instalujac ja z pliku apk. Jesli probuje przez sklep play zostaje problem jak w poprzednik poscie - pobieranie jest mozliwe ale instalacja nie przechodzi.

Ogolnie w niczym nie przeszkadza mi nawet ta fabryczna instalacja ale te platnosci... 

 

Edit:

Dodam tylko, ze probowalem na trzech egzemplarzach Mi 10. Wszystko dziala jak nalezy tylko na tym z oprogramowaniem beta 22.1.19

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta preinstalowana apka jest w wersji chińskiej. Możliwe, że problem jest w niej właśnie... Kiedyś to była aplikacja Zdrowie i zostawiono ją jak jest. Wersji z Google Play zainstalować nie możesz, bo ona próbuje uzyskać uprawnienia "zajęte" już przez wersję z ROM-u. Wersja chińska jest u nas ze względu na to, że tylko ona integruje się głębiej z MIUI (np. funkcja śledzenia snu w Zegarze działa tylko z nią, z globalną wersją nie przejdzie).

Jeśli możesz to zrób log z próby dodania karty i mi wyślij na PW. Nie dam głowy, że uda się coś zrobić, ale zobaczymy...

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pull1990 napisał:

Troche dziwne jest tylko to, ze aplikacje udalo sie zainstalowac ze sklepu na starszej wersji ROM-u i tam dziala wszystko jak marzenie.

To nie jest dziwne. Na starej wersji ROMu nie masz wbudowanego Mi Fitness, więc nie ma konfliktu uprawnień między chińską a globalną wersją aplikacji.

4 godziny temu, mateo912 napisał:

Czy komuś jeszcze przed chwilą wywaliło gpay?
Płaciłem w 1 sklepie poszedłem do drugiego chciałem zapłacić i wywaliło błąd nieskonfigurowanych płatności zbliżeniowych z powodu nieoryginalnego oprogramowania/roota emoji28.png

Wysłane z Mi11 Ultra
 

Wyłącz opcje programisty jeśli masz je włączone.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ta preinstalowana apka jest w wersji chińskiej. Możliwe, że problem jest w niej właśnie... Kiedyś to była aplikacja Zdrowie i zostawiono ją jak jest. Wersji z Google Play zainstalować nie możesz, bo ona próbuje uzyskać uprawnienia "zajęte" już przez wersję z ROM-u. Wersja chińska jest u nas ze względu na to, że tylko ona integruje się głębiej z MIUI (np. funkcja śledzenia snu w Zegarze działa tylko z nią, z globalną wersją nie przejdzie).

Jeśli możesz to zrób log z próby dodania karty i mi wyślij na PW. Nie dam głowy, że uda się coś zrobić, ale zobaczymy...

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Pisałem o tym już w zeszłym tygodniu, ale z wbudowanym mi fitness zauważyłem dwa duże problemy:

1. Nie działają płatności zbliżeniowe przez opaskę ("Wystąpił błąd serwera. Spróbuj ponownie później", przy próbie wejścia w "cards")

2. Przynajmniej raz na dobę apka wyłącza i resetuje ustawienia wysyłania powiadomień na opaskę. 

Wyłączyłem to i wróciłem do Zepp life, ale mogę w razie czego spróbować podesłać loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to potrzebne. Prawdopodobnie (jeszcze nie mam potwierdzenia) w tym tygodniu przywrócimy aplikację Zdrowie, czyli to, co było przed Mi Fitness. Wtedy będziecie mogli zainstalować apkę z Google Play i nie powinno być tych problemów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na WhatsApp na czatach znika Imię i nazwisko znajomych, a pojawiają się tylko ich numery telefonu. 

Po restarcie WhatsApp jest okej, ale po chwili znowu znikają nazwy.

W książce oczywiście mam ich wszystkich zapisanych. ;)

 

Edit: Okej już chyba ogarnięte. Wystarczyło nadać aplikacji uprawnienie "czytanie kontaktów". 🙂

Edytowane przez szamanek
Problem rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie ciągle problemy z VPN .... co ciekawe na tej nowej wersji zaczęło już błąd pokazywać że coś jest nie tak - coś podobnego jak kiedys było z tą aplikacją tmobila - ale co ciekawe nie można zrobić podglądu z tym błędem bo otwiera się to okno i od razu je zamyka automatycznie .... w poprzedniej wersji tego błędu nie było tzn też rozlaczalo ale bez tego komunikatu a teraz już jest :) poza tym jest raczej ok chyba wszystko choć musiałbym z tym aparatem zobaczyć jeszcze bo tu ktoś pisał o tej utracie ostrości - akurat z tego zooma za bardzo nie korzystam ale z ciekawości przy okazji zobaczę jak to wygląda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Master napisał:

a u mnie ciągle problemy z VPN .... co ciekawe na tej nowej wersji zaczęło już błąd pokazywać że coś jest nie tak - coś podobnego jak kiedys było z tą aplikacją tmobila - ale co ciekawe nie można zrobić podglądu z tym błędem bo otwiera się to okno i od razu je zamyka automatycznie ....

Możesz zrobić log?

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

spróbuję choć to będzie - że tak powiem - trudne do samodzielnego wywołania .... poczytam jeszcze tam w tym linku co jest - jakby się udało to coś podeśle :) w tej chwili co to pisze to dwa razy juz rozłączyło i połączyło znowu ... a żadnego updata apki nie było od dłuższego czasu więc to pewnie któraś aktualizacja systemu .... myślę może od nowa ja postawić i certyfikat jeszcze raz dodać w systemie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz opcje programisty jeśli masz je włączone.
Wyłączyłem, włączyłem zmieniłem portfel z SIM na HCE i nic. Na chwile "pomogło" zresetowanie "Google Play services" ale (goay pokazywało jako działające) ale przy płatności znów wywaliło błąd.

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...