Skocz do zawartości

Kupiłem Xiaomi MIJA 365 PRO 2 ale wyświetla sie w aplikacji jako pro 1


Damex

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Xiaomi MIJA 365 PRO 2 ale wyświetla sie w aplikacji jako pro 1

tak samo pojemność pokazuję się na 5200, jako pro wyświetla się wszędzie w każdej aplikacji.

nie wiem o co chodzi, ale wiem że mam bms 128 i limit na 25km/h

Może ktoś ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ze zrozumieniem moją odpowiedź.

Bardzo prawdopodobne jest to, że jest albo nieoryginalny albo podmieniony sterownik (oryginał ale z innej wersji - PRo-1) ale na pewno jest wgrane nieoficjalne oprogramowanie dla układu BLE, ponieważ oficjalnie nigdy nie wyszła wersja fw jaką przytaczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie. dashboard mógł być wymieniony bo np. oryginalny mógł być połączony z kontem usera Xiaomi i nowy użytkownik nie mógłby połączyć ze swoim. Mógł być uszkodzony. Może to być składak. Ciężko określić. Najlepiej jakby autor dał zdjęcia pojazdu, pudełka, screen z M365tools i screen z apki Xiaomi oraz napisał za ile kupił

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I numer seryjny zgadza sie z tym co jest napisane na hulajce

Przed chwilą, Battery_Saver napisał:

bez zdjęć i screenów można tylko snuć przypuszczenia, co nie ma sensu

277730459_733683908003398_4960654561781182110_n.thumb.jpg.e37d66936b06f5d3d9b3b3095b1a6299.jpg

6 minut temu, Battery_Saver napisał:

bez zdjęć i screenów można tylko snuć przypuszczenia, co nie ma sensu

277730459_733683908003398_4960654561781182110_n.thumb.jpg.e37d66936b06f5d3d9b3b3095b1a6299.jpgCzyli chyba została wymieniona płytka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od razu widać, że sterownik BLE (czyli dashboard, czyli wyświetlacz) jest nie z wersji PRO-2 a z wersji PRO-1 lub chiński zamiennik. Kontroler ESC może być oryginał, ale to też trzeba by sprawdzić. Zobacz sobie porównanie sterowników BLE wersji PRO-1 i PRO-2. Różnice chyba widać od razu

 

pro1.thumb.jpg.af5f95879a7663d40e54071f38f748ab.jpgpro2.thumb.jpg.8452b0a0f5d73ae7a1c650eb887de3fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Battery_Saver napisał:

to od razu widać, że sterownik BLE (czyli dashboard, czyli wyświetlacz) jest nie z wersji PRO-2 a z wersji PRO-1 lub chiński zamiennik. Kontroler ESC może być oryginał, ale to też trzeba by sprawdzić. Zobacz sobie porównanie sterowników BLE wersji PRO-1 i PRO-2. Różnice chyba widać od razu

 

pro1.thumb.jpg.af5f95879a7663d40e54071f38f748ab.jpgpro2.thumb.jpg.8452b0a0f5d73ae7a1c650eb887de3fb.jpg

Czyli, jak kupie orginalny ale używany kontroler który jest rozłaczony, to taki od 1s podłaczony pod mi pro 2 będzie pokazywał poprawną nazwe? tak?

I odnośnie kontrolera esc, to ta co jest zabudowana tak?

4 minuty temu, Damex napisał:

Czyli, jak kupie orginalny ale używany kontroler który jest rozłaczony, to taki od 1s podłaczony pod mi pro 2 będzie pokazywał poprawną nazwe? tak?

I odnośnie kontrolera esc, to ta co jest zabudowana tak?

 i będe mógl wgrać normalnie softa, bo tutaj niestety jest problem :(

277843191_650769312882335_342815865659139306_n.thumb.jpg.f21ec09920ff728fe6c74bc2b440dd45.jpg

A kontrolera nie wyciągne, bo jest plomba więc prawdopodobnie orginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest na gwarancji i nie uprzedzono Cie, ze hulaj nie jest w 100% oryginalny to tak samo moze nie byc oryginalny przebieg, silnik moze byc po 1000km, a bateria z wymienionym BMSem po 500 cyklach ladowania... innymi slowy jak ktos Cie zrobil w trabe na BLE to rownie dobrze mogl zrobic w innych kwestiach... ja bym oddal (jesli jest taka opcja)

 

ogolnie przy 2km przebiegu to sprzet (a takze akcesoria) powinien wygladac wlasciwie jak nowy - to raczej widac od razu czy poszczegolne elementy hulajnogi zasadniczo nie nosza sladow uzytkowania (otarcia, brud w zakamarkach, zuzycie hamulca/tarczy, stopki, opon, stan pokrywy baterii, mechanizmu skladania, wyglad ladowarki, itp, itd.); ile kosztowal ten pro2? kupowany od "Kowalskiego" czy w jakims sklepie? po 2km to jeszcze powinien "smierdziec" nowoscia...

 

oczywiscie nie mozna wykluczyc, ze jest to pelnowartosciowy, zasadniczo nowy pro2 w ktorym padl oryginalny BLE i zostal wymieniony na nieoryginalny, a poza tym "mankamentem" wszystko jest git... ale to juz sam musisz ocenic...

 

z ciekawosci: co pokazuje apka w zakladce o baterii?

Edytowane przez jedrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność 5200, i numer seryjny pochodzący od  wersji eve, tak samo na baterii widnieje 12800mah i jest zabudowane metalowym radiatorem

12 minut temu, jedrus napisał:

skoro jest na gwarancji i nie uprzedzono Cie, ze hulaj nie jest w 100% oryginalny to tak samo moze nie byc oryginalny przebieg, silnik moze byc po 1000km, a bateria z wymienionym BMSem po 500 cyklach ladowania... innymi slowy jak ktos Cie zrobil w trabe na BLE to rownie dobrze mogl zrobic w innych kwestiach... ja bym oddal (jesli jest taka opcja)

 

ogolnie przy 2km przebiegu to sprzet (a takze akcesoria) powinien wygladac wlasciwie jak nowy - to raczej widac od razu czy poszczegolne elementy hulajnogi zasadniczo nie nosza sladow uzytkowania (otarcia, brud w zakamarkach, zuzycie hamulca/tarczy, stopki, opon, stan pokrywy baterii, mechanizmu skladania, wyglad ladowarki, itp, itd.); ile kosztowal ten pro2? kupowany od "Kowalskiego" czy w jakims sklepie? po 2km to jeszcze powinien "smierdziec" nowoscia...

 

oczywiscie nie mozna wykluczyc, ze jest to pelnowartosciowy, zasadniczo nowy pro2 w ktorym padl oryginalny BLE i zostal wymieniony na nieoryginalny, a poza tym "mankamentem" wszystko jest git... ale to juz sam musisz ocenic...

 

z ciekawosci: co pokazuje apka w zakladce o baterii?

I kupywana od firmy, mam na nią fv 23%, no i hulajnoga w stanie idealnym hamulce jak żyleta, w środku kontroler zaplombowany

2 minuty temu, Damex napisał:

pojemność 5200, i numer seryjny pochodzący od  wersji eve, tak samo na baterii widnieje 12800mah i jest zabudowane metalowym radiatorem

I kupywana od firmy, mam na nią fv 23%, no i hulajnoga w stanie idealnym hamulce jak żyleta, w środku kontroler zaplombowany

i widać również, że opony nie są zużyte bo jest mnóstwo tych "igiełek"

18 minut temu, jedrus napisał:

skoro jest na gwarancji i nie uprzedzono Cie, ze hulaj nie jest w 100% oryginalny to tak samo moze nie byc oryginalny przebieg, silnik moze byc po 1000km, a bateria z wymienionym BMSem po 500 cyklach ladowania... innymi slowy jak ktos Cie zrobil w trabe na BLE to rownie dobrze mogl zrobic w innych kwestiach... ja bym oddal (jesli jest taka opcja)

 

ogolnie przy 2km przebiegu to sprzet (a takze akcesoria) powinien wygladac wlasciwie jak nowy - to raczej widac od razu czy poszczegolne elementy hulajnogi zasadniczo nie nosza sladow uzytkowania (otarcia, brud w zakamarkach, zuzycie hamulca/tarczy, stopki, opon, stan pokrywy baterii, mechanizmu skladania, wyglad ladowarki, itp, itd.); ile kosztowal ten pro2? kupowany od "Kowalskiego" czy w jakims sklepie? po 2km to jeszcze powinien "smierdziec" nowoscia...

 

oczywiscie nie mozna wykluczyc, ze jest to pelnowartosciowy, zasadniczo nowy pro2 w ktorym padl oryginalny BLE i zostal wymieniony na nieoryginalny, a poza tym "mankamentem" wszystko jest git... ale to juz sam musisz ocenic...

 

z ciekawosci: co pokazuje apka w zakladce o baterii?

A odnośnie baterii w aplikacji mi home pokazuję mi stan normalny, i wczoraj zrobiłem 16km tą hulajką i zostało mi 40% baterii przy temperaturze 2 stopni, jeżdzac ciągle praktycznie na trybie sport i przy mocnym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac o baterii mialem na mysli zrzut z ekranu taki jak np. ten:

B81A7482-2FE1-4CA3-8FD3-0A32C660BD95.thumb.jpeg.cf51c2d23777b4a49444183773e9463f.jpeg

 

36D52C15-ECAD-402F-8B56-1A3824D835CD.thumb.jpeg.d892b41ad4467419a21fa7f6cdda17c9.jpeg

 

unikasz podania info o cenie, a to mogloby cos powiedziec...

 

piszac o hamulcach nie mowie o ich dzialaniu tylko o tym czy hulajnoga wygladala jak nowa z fabryki (bo przy 2km przebiegu tak powinna wygladac)?

 

a na koniec zawsze mozesz sie odezwac do sprzedawcy z naiwnym pytaniem, dlaczego kontroler ma nieoryginalny soft... i zobaczyc co odpowie (no chyba ze nie bylo to tajemnica?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jedrus napisał:

piszac o baterii mialem na mysli zrzut z ekranu taki jak np. ten:

B81A7482-2FE1-4CA3-8FD3-0A32C660BD95.thumb.jpeg.cf51c2d23777b4a49444183773e9463f.jpeg

 

36D52C15-ECAD-402F-8B56-1A3824D835CD.thumb.jpeg.d892b41ad4467419a21fa7f6cdda17c9.jpeg

 

unikasz podania info o cenie, a to mogloby cos powiedziec...

 

piszac o hamulcach nie mowie o ich dzialaniu tylko o tym czy hulajnoga wygladala jak nowa z fabryki (bo przy 2km przebiegu tak powinna wygladac)?

 

a na koniec zawsze mozesz sie odezwac do sprzedawcy z naiwnym pytaniem, dlaczego kontroler ma nieoryginalny soft... i zobaczyc co odpowie (no chyba ze nie bylo to tajemnica?)

Chyba wiem czemu móglbyć zamieniony kontroler bo jest to powystawowa sztuka i ktoś mógł się podłaczyć :(, ale tak nie ma żadnych rysek i wyglądała jak nówka miała nawet naklejki

277907731_572439130470022_9196310889681211833_n.thumb.jpg.c1ea848d64297fa42879fa5585f2b6a3.jpg

277907731_572439130470022_9196310889681211833_n.thumb.jpg.c1ea848d64297fa42879fa5585f2b6a3.jpg I zapłacilem za nią 1600zł

37 minut temu, jedrus napisał:

piszac o baterii mialem na mysli zrzut z ekranu taki jak np. ten:

B81A7482-2FE1-4CA3-8FD3-0A32C660BD95.thumb.jpeg.cf51c2d23777b4a49444183773e9463f.jpeg

 

36D52C15-ECAD-402F-8B56-1A3824D835CD.thumb.jpeg.d892b41ad4467419a21fa7f6cdda17c9.jpeg

 

unikasz podania info o cenie, a to mogloby cos powiedziec...

 

piszac o hamulcach nie mowie o ich dzialaniu tylko o tym czy hulajnoga wygladala jak nowa z fabryki (bo przy 2km przebiegu tak powinna wygladac)?

 

a na koniec zawsze mozesz sie odezwac do sprzedawcy z naiwnym pytaniem, dlaczego kontroler ma nieoryginalny soft... i zobaczyc co odpowie (no chyba ze nie bylo to tajemnica?)

I tak, hulajnoga wyglądała jak nowa i dalej wygląda nie było żadnych sladów użytkowania tylko własnie porysowane szkiełko na wyświetlaczu co by się zgadzało z jej użytkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena bardzo atrakcyjna... ale z ta bateria tez cos nie teges - pojemnosc, data produkcji... soft BMS od innej baterii (Essential?)

 

moze sie myle, ale teoretycznie jesli tylko BLE jest nieoryginalny to moglbys kupic uzywke z Alledrogo/ OLX niezablokowanego oryginalnego wyswietlacza od pro2/1S/Essentiala i wgrac do wszystkiego standardowy firmware Xiaomi Pro2... tyle, ze stracisz gwarancje u sprzedawcy 🤣

 

tak czy inaczej ja bym odezwal sie pisemnie (mailem) do sprzedawcy z pytaniem, dlaczego kontroler ma nieoryginalny soft i wyglada jak od pro1, a bateria pokazuje pojemnosc od Essentiala... zobaczysz co odpowie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jedrus napisał:

cena bardzo atrakcyjna... ale z ta bateria tez cos nie teges - pojemnosc, data produkcji... soft BMS od innej baterii (Essential?)

 

moze sie myle, ale teoretycznie jesli tylko BLE jest nieoryginalny to moglbys kupic uzywke z Alledrogo/ OLX niezablokowanego oryginalnego wyswietlacza od pro2/1S/Essentiala i wgrac do wszystkiego standardowy firmware Xiaomi Pro2... tyle, ze stracisz gwarancje u sprzedawcy 🤣

 

tak czy inaczej ja bym odezwal sie pisemnie (mailem) do sprzedawcy z pytaniem, dlaczego kontroler ma nieoryginalny soft i wyglada jak od pro1, a bateria pokazuje pojemnosc od Essentiala... zobaczysz co odpowie

 

 

Tak, ale jezdziłem na hulajnodze i mówilem że po 16km jazdy zostało mi 40% przy temperaturze 2 stopni więc bateria jest na pewno okej, a podobno problemy z pojemnoscią w apkach występują, miałem porównanie do ninebota g30le i  różnica wynosiła 4% po takim samym dystansie i tej samej trasie bo jeżdzilismy razem.

30 minut temu, jedrus napisał:

cena bardzo atrakcyjna... ale z ta bateria tez cos nie teges - pojemnosc, data produkcji... soft BMS od innej baterii (Essential?)

 

moze sie myle, ale teoretycznie jesli tylko BLE jest nieoryginalny to moglbys kupic uzywke z Alledrogo/ OLX niezablokowanego oryginalnego wyswietlacza od pro2/1S/Essentiala i wgrac do wszystkiego standardowy firmware Xiaomi Pro2... tyle, ze stracisz gwarancje u sprzedawcy 🤣

 

tak czy inaczej ja bym odezwal sie pisemnie (mailem) do sprzedawcy z pytaniem, dlaczego kontroler ma nieoryginalny soft i wyglada jak od pro1, a bateria pokazuje pojemnosc od Essentiala... zobaczysz co odpowie

 

 

własnie cieżko dostać używke, przeważnie to są nówki po 200ziko 😕

Tak samo mówilem że po demontażu wszystko się zgadza numer baterii w aplikacji i po demontażu na radiatorze, zaplombowany kontroler, wiec jezeli chodzi o baterie to tylko wina softu.

bo przy 5200 mah na pewno by nie zrobiła 16km przy silnym wietrze, i przy 2 stopniach celsjusza i zostało jeszcze 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo szukasz...

 

Tu masz oferte z W-wy - zawsze mozesz podjechac, podpiac i na miejscu sprawdzic czy to od pro2 lub innej oraz czy mozesz sie zalogowac w mihome:

https://www.olx.pl/d/oferta/wyswietlacz-hulajnoga-elektryczna-xiaomi-m365-pro2-1s-essential-CID767-IDNSyCS.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

 

A tu jeszcze jakas oferta z Alledrogo wzglednie niedaleko od W-wy:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/xiaomi-m365-pro-2-wyswietlacz-licznik-panel

 

I jeszcze takie znalazlem:

https://allegro.pl/oferta/plyta-sterowania-wyswietlacz-do-xiaomi-pro-2-1s-11227209655

 

I zeby bylo jasne, nie znam tych sprzedawcow, nie jestem z nimi zwiazany i nie biore odpowiedzialnosci, nie wiem, nie znam sie, zarobiony jestem 🤪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 km jazdy zostało mi 20% przy temperaturze ok. 6 stopni i jazdy przez wiekszosc czasu w trybie sport

1 godzinę temu, jedrus napisał:

Slabo szukasz...

 

Tu masz oferte z W-wy - zawsze mozesz podjechac, podpiac i na miejscu sprawdzic czy to od pro2 lub innej oraz czy mozesz sie zalogowac w mihome:

https://www.olx.pl/d/oferta/wyswietlacz-hulajnoga-elektryczna-xiaomi-m365-pro2-1s-essential-CID767-IDNSyCS.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

 

A tu jeszcze jakas oferta z Alledrogo wzglednie niedaleko od W-wy:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/xiaomi-m365-pro-2-wyswietlacz-licznik-panel

 

I jeszcze takie znalazlem:

https://allegro.pl/oferta/plyta-sterowania-wyswietlacz-do-xiaomi-pro-2-1s-11227209655

 

I zeby bylo jasne, nie znam tych sprzedawcow, nie jestem z nimi zwiazany i nie biore odpowiedzialnosci, nie wiem, nie znam sie, zarobiony jestem 🤪

 

Te ostatnie to chyba nie oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Battery_Saver napisał:

to zależy jaką masz baterię i w jakim stanie. Musisz na swojej sztuce wykonać test na 1.2.8 i na 1.4.1 i sam dokonać wyboru

12800 nomialnie, na ogniwach eve czyli tych niebieskich stan to z tego co pamiętam to 5 cykli do 100% i 4 ogólne

2 minuty temu, Battery_Saver napisał:

to zależy jaką masz baterię i w jakim stanie. Musisz na swojej sztuce wykonać test na 1.2.8 i na 1.4.1 i sam dokonać wyboru

Cieżko będzie porównać bo jednak różne trasy, a na te wartości bardzo wpływają drobne rzeczy.

Edytowane przez Damex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...