Jump to content

mi 11 ultra- bardzo wolna prędkość lte/5g

mateo912
 Share

Recommended Posts

Cześć i czołem. 
Swojego mi11u mam już~ pół roku i cały czas mam "problem" z prędkością Internetu komórkowego. 
niby xiaomi ogarnia wszystkie częstotliwości (play) ale czasami net idzie jak krew z nosa, wcześniej na huawei mate 20 pro nie miałem takich problemów. 
Czy ktoś też ma z tym problem? 

Godzinę temu, mateo912 napisał:

Cześć i czołem. 
Swojego mi11u mam już~ pół roku i cały czas mam "problem" z prędkością Internetu komórkowego. 
niby xiaomi ogarnia wszystkie częstotliwości (play) ale czasami net idzie jak krew z nosa, wcześniej na huawei mate 20 pro nie miałem takich problemów. 
Czy ktoś też ma z tym problem? 

Masz wersję chińską? Bo z tego co pamiętam na wersji przeznaczonej na rynek chiński lubią być problemy.

2 godziny temu, mateo912 napisał:

Ok faktycznie masz rację. W każdym razie mam m2102k1g czyli niby wersję globalna (z B20 itp)

Wysłane z Mi11 Ultra

Próbowałeś resetować telefon do ustawień fabrycznych?

Próbowałeś resetować telefon do ustawień fabrycznych?
Nie i raczej nie planuje, zbyt dużo czasu zabiera przywracanie wszystkich aplikacji do użyteczności. Zresztą "problem" zauważyłem na samym początku (w sensie zauważyłem że jest wolniej i jakby słabszy zasięg w tych samych miejscach po przesiadce)
Zauważyłem też że m11 łączy się z mniejszą ilością częstotliwości na raz z masztem niż leżący obok mate 20 pro. Jakby problem z agregacja pasm?

Wysłane z Mi11 Ultra

Mając mi10 Global z agregacją 4 pasm miałem taki sam transfer na nadajnikach Play jak teraz na Mi11pro na pojedynczym pasmie, lub z agregacją dwóch pasm.

Wersje chińskie agregują chyba max 2 pasma. Ale Internet wolniejszy nie jest. Fakt, że w Play lubi sobie skakać ale tak średnio 110-130 Mbps jest osiągalne. 

PS Teraz np. mam prędkość 17Mbps   :)

Edited by Bar.Tek

• 3 months later...

Hej

Też mam ten sam problem z niskim transferem .tel obok podłączony do tej samej sieci Orange za każdym razem osiąga o połowę wyzsze transfery niż mój mi 11 ultra.

5g włączone,agregacja pasm również włączona

W netmonster oba łączą się z tymi samymi nadajnikami a jednak ten drugi ma o połowę wyzsze transfery..