Skocz do zawartości

MIUI 22.3.30


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22331.png

  • Poprawki tłumaczeń
  • Wstrzymane modele w tym tygodniu przez Xiaomi: Redmi K30, Mi Note 10/Pro/Mi CC9 Pro (problemy z aparatem)
  • Jeszcze nie ma aktualizacji dla Redmi 9T (czekamy na link)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomasznowak napisał:

Fabryczna aplikacja SMS nie działa nadal.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
 

ja dzisiaj odbierałem i wysylslem wiadomości i żadnych problemów - sprawdzę przy okazji na tej wersji też - bo właśnie wrzuciłem - poszło bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa to znaczy, że nie mogę wysyłać SMS-ów. Jak piszę SMS i go wysyłam to znika ze skrzynki nadawczej i nie wysyła się, a odbiorca nie dostaje wiadomości. Aplikację ustawiłem jako domyślną i nawet czyściłem pamięć podręczną i nic nie pomaga. Od ostatniej aktualizacji jest taki problem. Na aplikacji Google normalnie wiadomości się wysyłają.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomasznowak napisał:

Nie działa to znaczy, że nie mogę wysyłać SMS-ów. Jak piszę SMS i go wysyłam to znika ze skrzynki nadawczej i nie wysyła się, a odbiorca nie dostaje wiadomości. Aplikację ustawiłem jako domyślną i nawet czyściłem pamięć podręczną i nic nie pomaga. Od ostatniej aktualizacji jest taki problem. Na aplikacji Google normalnie wiadomości się wysyłają.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
 

kurcze ciekawa sprawa - ja żadnych problemów nie mam wszystko przychodzi i sie wysyła bez żadnych kłopotów - korzystam tylko z domyślnej aplikacji nawet nie mam żadnej innej zainstalowanej - kiedyś faktycznie były problemy z smsami ale to stary temat i od dawna jest poprawiony ....

Edit - smsy są ok przychodzące i wychodzące - może tam jest jakiś konflikt ustawień między aplikacjami do smsów tzn ta Googla i systemowa?

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poprawę paczek instalacyjnych. Występuje u mnie w wersji dla MIX 4, ale może być podobnie na innych.
- przy paczce 22.3.3 były gotowe skrypty do instalacji, teraz w każdej następnej ich brak (dla mnie użyteczne są te na MacOS), nie wiem na inne zmieniają się pliki wykonywalne w kolejnych wersjach,
- paczka 22.3.30 i 22.3.23 mają uszkodzone (nieprawidłowe) pliki Fastboot w zakładce darwin (dla MacOS), plik nie może być wykonywany

Problemy z kolejnymi wersjami z marca opiszę w osobnym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem problem z SMS -ami. Przeinstalowałem system na czysto i dopiero wtedy wszystko wróciło do normy, no może nie wszystko bo mam Galaxy Watch 4 i żeby z niego wysyłać SMS -y musiałem zainstalować wiadomości Google i ustawić jako domyślną apkę do wiadomości. Od tej pory problem wrócił tzn. jak ustawię fabryczną aplikacje na domyślną, to SMS -y się wysyłają, ale jak przełączę na aplikację Googla, to znowu jest problem. Widocznie coś się "gryzie" w tych dwóch aplikacjach.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CSOP napisał:

- przy paczce 22.3.3 były gotowe skrypty do instalacji, teraz w każdej następnej ich brak (dla mnie użyteczne są te na MacOS), nie wiem na inne zmieniają się pliki wykonywalne w kolejnych wersjach,

Przecież jest skrypt pod Maca w paczce?

image.png

5 godzin temu, CSOP napisał:

- paczka 22.3.30 i 22.3.23 mają uszkodzone (nieprawidłowe) pliki Fastboot w zakładce darwin (dla MacOS), plik nie może być wykonywany

Jakiego masz Maca? (w sensie jaki procek?)

Nadałeś uprawnienia plikowi? Nie wiem czemu twoja aplikacja do wypakowywania nie nadała uprawnień, ale

sudo chmod +x bin/darwin/fastboot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Przecież jest skrypt pod Maca w paczce?

image.png

Jakiego masz Maca? (w sensie jaki procek?)

Skrypty były w paczce 22.3.3 tylko. Każda następna była bez skryptów.

Jest to dość dziwne, bo ściągnęło mi ze strony podstawowej dziś rano bez skryptów, a teraz ze strony alternatywnej już ze skryptami.

Po podmianie pliku fastboot i dodaniu skryptu z 22.3.3 prawidłowo zainstalowałem wersję 22.3.30 na telefonie.

Plik fastboot również prezentuje się prawidłowo:

image.thumb.png.c619f3d38c83a502bca44d6cdf26439f.png

 

Niestety skasowałem poranny download.
Mam Air-a M1.
Dla pewności zrobię update jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Wersja 22.3.31 wydana dla Redmi K30 i Mi Note 10/Pro

22.3.30 dla Mi 10T/Pro reupload - APARAT NA PRO DZIAŁA (w końcu mogę to powiedzieć po ponad pół roku...). Stable też będzie wrzucone

to trzeba wgrać i testować :) bardzo dobra wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że powiadomienia na MIX 4 przychodzą falami.
By szybciej je dostać trzeba poza domem wyłączyć-włączyć Dane mobilne, w domu Wył-wł WiFi. Komunikatory są przez to prawie nieużywalne online.
Wygląda to na jakieś przepełnienie bufora i zatykanie transmisji danych.
Wydaje mi się również, że nie działa Menadżer Haseł Google oraz Xiaomi. Nie podpowiada, nie pyta o wprowadzenie nowych.
Proszę również o info jak włączyć identyfikację numerów obcych przychodzących (SPAM, firmy z Google).
Mam również problem z ZEPP i Amazfitem GTR2. Działa zdecydowanie gorzej niż na POCO F2 PRO jeśli chodzi o powiadomienia, inicjacje połączeń.

Wysłane z MIX4



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Mi 10T Pro. Od wczoraj śmiga bez problemów. Jest tylko jedna rzecz. We wbudowanej aplikacji Mi Fitness nie działają karty w Bandzie 6 NFC. Po kliknięciu w "cards" pokazuje się komunikat "Wystąpił błąd serwera. Spróbuj ponownie później." Ktoś się spotkał z tym błędem? Jest jakiś sposób na podpięcie karty poza zainstalowaniem Zepp/Zepp Life?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miui Master napisał:

Na Poco F3 mam taki problem ze gdy próbuję przełączyć między 4g a LTE to mimo klikania nic się nie zmienia, ktoś ma podobny problem?

Jeśli Xiaomi w konfiguracji dla danego operatora wymusiło dodawanie LTE, to ten przełącznik nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 18:40, CSOP napisał:

Skrypty były w paczce 22.3.3 tylko. Każda następna była bez skryptów.

Jest to dość dziwne, bo ściągnęło mi ze strony podstawowej dziś rano bez skryptów, a teraz ze strony alternatywnej już ze skryptami.

Po podmianie pliku fastboot i dodaniu skryptu z 22.3.3 prawidłowo zainstalowałem wersję 22.3.30 na telefonie.

Plik fastboot również prezentuje się prawidłowo:

image.thumb.png.c619f3d38c83a502bca44d6cdf26439f.png

 

Niestety skasowałem poranny download.
Mam Air-a M1.
Dla pewności zrobię update jeszcze raz.

Wszystko jest. Nie wiem czemu ale od ostatniej paczki jest jakiś dziwny problem na macos. Ściągnij paczkę na telefon i z telefonu na maca i wszystkie pliki są. Jeśli ściągasz na maca to odznacz by nie rozpakowywał automatycznie pliku. Wtedy normalnie wszystko jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miui Master napisał:

Chociaż to trochę dziwne bo mam w Play i na Poco LTE+ tylko a na note 7 i 8 ,mam też playa ten sam abonament itd i tam jest 4g

u mnie pokazuje tam gdzie mieszkam 5g którego na pewno nie mam u siebie w abonamencie .... a jak jestem w mieście w zasięgu innego nadajnika to pokazuje LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateo912 napisał:

5g to co innego niż LTE/4g. 4g i LTE to, to samo po prostu inna nazwaemoji846.png

Wysłane z Mi11 Ultra
 

no zdaje sobie sprawę że to co innego tylko pytanie czemu tak to wyświetla .... i to tylko w mojej okolicy - chyba taki dziwny sygnał nadajnika / odbiornika GSM .... w sumie jakoś to działa ale tak daje znać przy okazji jak ten temat się pojawił na forum :) pozdrowienia!

ps. powiadomienia przychodzą nawet całkiem spoko - przynajmniej jeśli chodzi o gadu gadu i messengera - z innych apek to trudno powiedzieć bo nie korzystam ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdaje sobie sprawę że to co innego tylko pytanie czemu tak to wyświetla .... i to tylko w mojej okolicy - chyba taki dziwny sygnał nadajnika / odbiornika GSM .... w sumie jakoś to działa ale tak daje znać przy okazji jak ten temat się pojawił na forum pozdrowienia!
ps. powiadomienia przychodzą nawet całkiem spoko - przynajmniej jeśli chodzi o gadu gadu i messengera - z innych apek to trudno powiedzieć bo nie korzystam ...
Ale co Ci wyświetla? 5g?

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mateo912 napisał:

Ale co Ci wyświetla? 5g?

Wysłane z Mi11 Ultra
 

tak - 5g - mam nadzieję że to widać na zrzucie ekranu - i tak jak pisałem jak łapie inny nadajnik to wtedy jest LTE

ps. sieć to T-Mobile

Screenshot_2022-04-05-00-33-03-604_com.miui.home.png

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - 5g - mam nadzieję że to widać na zrzucie ekranu - i tak jak pisałem jak łapie inny nadajnik to wtedy jest LTE
ps. sieć to T-Mobile
Screenshot_2022-04-05-00-33-03-604_com_miui_home.thumb.png.6b487af3a928981c910983c2ca8bcadd.png
No ale przecież to jest normalne
Wchodzisz w zasięg nadajnika 5g to Ci przełącza na 5g. Wychodzisz z zasięgu to masz LTE.
Nadajników 5g jest dużo mniej niż LTE więc będziesz miał go "rzadziej"

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech ostatnich kompilacji co jakiś czas pojawia mi się puste powiadomienie z Security. Nie ma tam żadnej treści, nic się jie dzieje po kliknięciu w to. Można jakoś sprawdzić co powoduje wyskaiwanie tego powiadomienia? Ew. jakoś prześledzić to? Jakieś remedium? Nie jest to jakies bardzo uciążliwe ale zastanawia mnie co to może być.

Screenshot_2022-04-05-09-32-46-689_com.miui.home.jpg

Screenshot_2022-04-05-09-32-40-959_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj u mnie takie puste powiadomienie pojawiało się tylko wtedy, gdy podłączyłem telefon do ładowania przy niskim poziomie baterii (i wcześniej nie usunąłem powiadomienia o tymże niskim poziomie baterii). Niestety nie do końca wiem, jaki przypadek jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się to najczęściej pojawia w przypadku usuwania zdjęć z folderu aparatu przez niesystemowa aplikacje.
Muszę wtedy potwierdzić usunięcie zdjęcia ale jeśli zrobię to z poziomu pop-upa a nie z powiadomienia w panelu to później wisi pusty.

Więc chyba tu chodzi o usunięcie przyczyny powiadomienia z innego miejsca

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateo912 napisał:

No ale przecież to jest normalne emoji28.png
Wchodzisz w zasięg nadajnika 5g to Ci przełącza na 5g. Wychodzisz z zasięgu to masz LTE.
Nadajników 5g jest dużo mniej niż LTE więc będziesz miał go "rzadziej"

Wysłane z Mi11 Ultra
 

czyli po prostu to wskazanie pokazuje rodzaj nadajnika a nie realne posiadane połączenie - tak to należy rozumieć :) ja raczej zakładałem że skoro mam normalna taryfę bez 5g to nawet łącząc się z takowym nadajnikiem on przeskoczy automatycznie na transmisję 4g/LTE i takie oznaczenie pokaże telefon - no ale widocznie w praktyce to inaczej wygląda :) w sumie dla mnie no problem ważne że działa i to w miarę szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po prostu to wskazanie pokazuje rodzaj nadajnika a nie realne posiadane połączenie - tak to należy rozumieć ja raczej zakładałem że skoro mam normalna taryfę bez 5g to nawet łącząc się z takowym nadajnikiem on przeskoczy automatycznie na transmisję 4g/LTE i takie oznaczenie pokaże telefon - no ale widocznie w praktyce to inaczej wygląda w sumie dla mnie no problem ważne że działa i to w miarę szybko
Telefon pokazuje Co realne połączenie. Czy jest podłączony na częstotliwości 5g,4g/LTE,hdspa,3g.
To że masz taryfę bez 5g nie oznacza że nie masz jej fizycznie. Być może jest to po prostu chwyt marketingowy żebyś dopłacił za coś co i tak już masz.
Zresztą co to za operator który każe sobie obecnie dopłacać do 5g

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...