Skocz do zawartości

Mi4 - za co go NIE lubię :)


tomasov

Rekomendowane odpowiedzi

Wylewam żale:Mi4 nie lubię za...

 

- za ekran a zwłaszcza czerń która jest szara a po lekkim odchyleniu po prostu jest biała :)

- za wibracje które bardziej brzęczą niż wibrują

- za jakoś dźwięku na słuchawkach jak i z wbudowanego głośnika

- za baterię która wygląda jak z recyklingu choć trzyma na 4+

- za GPS który traci sygnał,lub długo go szuka po założeniu miFrame

- za aparat który wykonuje zdjęcia zbyt nasycone kolorami

- za tylny panel a właściwie miejsce z logiem MIUI gdzie między panelem a baterią jest pusta przestrzeń.Po puknięciu palcem w tym miejscu mam wrażenie jakbym pukał w lekko spuchnięty tynk który zaraz odpadnie :)

 

Wrócę jeszcze do wyświetlacza który najbardziej mnie"boli"czy zauważyliście z bardzo bliska że na wyświetlaczu można dostrzec malutkie,skośne prążki ? Przypomina mi to patent forda z przednią,podgrzewaną szybą :D a może mój egzemplarz posiada tylko takie"cudo"? :)

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preston- miałem już naście dotykowców i w żadnym nie widziałem takich.....................prążków :) ;/

mrosi - nie nie wiedziałem o tym może dlatego,że MI4 mam dopiero od tygodnia :) ps.nie chcę wymieniać telefonu :)

Co by tu jeszcze wymienić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preston- miałem już naście dotykowców i w żadnym nie widziałem takich.....................prążków :) ;/

mrosi - nie nie wiedziałem o tym może dlatego,że MI4 mam dopiero od tygodnia :) ps.nie chcę wymieniać telefonu :)

Co by tu jeszcze wymienić ? :)

 

To jeszcze napisz, do jakich telefonów porównujesz, pisząc o kiepskiej jakości dźwięku z gniazda słuchawkowego i głośnika... To samo w kwestii aparatu...

A... U mnie bateria wytrzymuje 3-4 dni minimum. Uważam, ze przy 5-calowym ekranie o rozdzielczości FHD, ten wynik jest świetny. Więc nie bardzo rozumiem zarzut.

Klapka... Tu akurat się zgodzę. Może nie pusta przestrzeń, ale delikatny luz jest nawet w moim egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby do mojego ostatniego iPhona 5-słaby dźwięk,słaby aparat? nie ma mowy! :) Nie czepiam się działania baterii a tego jak wygląda ona po zdjęciu klapki?Wielu użytkowników skarży się na to bo wygląda ona jakby pociąg ją przejechał a to nie jest fajny widok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę zgodzić tylko z wibracją i jakością dźwięku na słuchawkach, cała reszta jak dla mnie jest ok lub nieistotna (jak np to puste miejsce czy że ekran jest biały patrząc na niego po przekątnej pod kątem 170 stopni -,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba używasz ssmartphona jako przycisk do papieru.

Z mi3

 

Włączony 24/7 przesył danych, ciągła synchronizacja 2 kont pocztowych (IMAP), sporadycznie Internet, kilkanaście, kilkadziesiąt minut rozmów dziennie i sms, słuchanie muzyki około 2 h dziennie (jak jadę komunikacją miejską do i z pracy). Normalne użytkowanie. Jestem za stary na to, żeby jak dzieciaki siedzieć przez 12 h dziennie z nosem w wyświetlaczu. Wiem, niektórzy tak lubią, nawet do WC idą z telefonem... Po prostu traktuję telefon jako przydatne narzędzie, a nie coś, bez czego nie można się nawet 5 minut obyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączony 24/7 przesył danych, ciągła synchronizacja 2 kont pocztowych (IMAP), sporadycznie Internet, kilkanaście, kilkadziesiąt minut rozmów dziennie i sms, słuchanie muzyki około 2 h dziennie (jak jadę komunikacją miejską do i z pracy). Normalne użytkowanie. Jestem za stary na to, żeby jak dzieciaki siedzieć przez 12 h dziennie z nosem w wyświetlaczu. Wiem, niektórzy tak lubią, nawet do WC idą z telefonem... Po prostu traktuję telefon jako przydatne narzędzie, a nie coś, bez czego nie można się nawet 5 minut obyć.

Do WC to tylko że smaetphonem

Z mi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preston- miałem już naście dotykowców i w żadnym nie widziałem takich.....................prążków :) ;/

mrosi - nie nie wiedziałem o tym może dlatego,że MI4 mam dopiero od tygodnia :) ps.nie chcę wymieniać telefonu :)

Co by tu jeszcze wymienić ? :)

Na pewno Huawei P6 miał. Chyba też Moto G (1gen). Reszty nie pamiętam. A może to ulepszony dotyk do obsługi przez rękawiczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby do mojego ostatniego iPhona 5-słaby dźwięk,słaby aparat? nie ma mowy! :) Nie czepiam się działania baterii a tego jak wygląda ona po zdjęciu klapki?Wielu użytkowników skarży się na to bo wygląda ona jakby pociąg ją przejechał a to nie jest fajny widok :)

Aparat? Moim zdaniem lepszy w Mi4

~~~numerkowy szarak, nie nieznający.

A widziałeś baterie w ifonie 5? I tu i tu są nie wymienialne wiec nie rozumiem.. To tak jakby się przyczepic do koloru płyty głównej w telefonie i do koloru wewnątrz doniczki.

Mam nadzieję,że w MI5 wymienią wyświetlacz i pożegnają tego Sharpa :) czy ta blada czerń jest taka sama w Mi Note?zapewne tak skoro to też chyba sharp...eh!

Moim zdaniem Mi Note ma lepszy wyświetlacz...chyba Sharp dostał opierdol xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat? Moim zdaniem lepszy w Mi4

~~~numerkowy szarak, nie nieznający.

A widziałeś baterie w ifonie 5? I tu i tu są nie wymienialne wiec nie rozumiem.. To tak jakby się przyczepic do koloru płyty głównej w telefonie i do koloru wewnątrz doniczki.

Moim zdaniem Mi Note ma lepszy wyświetlacz...chyba Sharp dostał opierdol xD

Aparat-to Twoje zdanie.

"numerkowy szarak,nie nieznający?" ke?

 

Kto Ci bzdur nagadał,że bateria w IP nie jest wymienialna? :) poza tym jakoś estetyczniej to wszystko wygląda w IP więc nawet nie próbuj porównywać

 

Czy ktoś kto posiada mi note wypowie się na temat wyświetlacza?Najlepiej z porównaniem do MI4

No.....mać jakoś nie mogę zdzierżyć tej czerni a właściwie jej brak w MI4 :/

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie, czerń w MI4 jest wystarczającą, ustaw sobie kontrast na zwiększony, ekran 50% auto i zimne kolory. Jak patrze u siebie na najczarniejszy element ekranu czyli górny pasek albo tło Tapatalka w trybie ciemnym to nie widzę żadnej szarości o której była mowa

Avatar Acida i garnitur Avisha są czarne a nie szare.

Edytowane przez zielonyBB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie, czerń w MI4 jest wystarczającą, ustaw sobie kontrast na zwiększony, ekran 50% auto i zimne kolory. Jak patrze u siebie na najczarniejszy element ekranu czyli górny pasek albo tło Tapatalka w trybie ciemnym to nie widzę żadnej szarości o której była mowa

Avatar Acida i garnitur Avisha są czarne a nie szare.

Dobrze gada! Polać mu;p również próbuje dostrzec te szare kolory o których mowa Ale jakoś ich nie widzę;)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie ma idealnych telefonów czy smartfonów. Aktualnie co mnie denerwuje w Mi4 (są takie rzeczy  :P) jest od samego początku, od kiedy dostałem do ręki Mi4, to błędne wczytywanie tagów i okładek w aplikacji Muzyka. Przynajmniej w moim egzemplarzu. Utwory wyedytowane na Windowsie 7 w Mp3tag, wszystkie inne odtwarzacze wszystko pięknie widzą, tylko nie apka Muzyka od MIUI... Czyszczenie wszystkiego, wgrywanie na nowo MIUI, czy to wersja Stock czy Dev, czy zmiany w samych utworach - kompletnie nic to nie dało! W jednych nie wyświetla żadnej okładki, w innych brak albumu, wykonawcy bądź tytułu. Ale po przesiadkach na inne odtwarzacze ostatecznie wróciłem do domyślnego playera, bo najlepiej współpracuje z MIUI i jakość dźwięku ma dobrą dzięki ViPERowi.

 

Co ostatnio się pojawiło (chyba gdzieś 2-3 miesiące temu) to przerywanie lewej słuchawki w Pistonach. To nie jest uszkodzenie słuchawek. Doszedłem do takiego wniosku, że tak choćby gniazdo jack w telefonie się jakoś zdeformowało! Chodzi o to, że podłączam słuchawki, zapodaje muzę i elegancko wszystko gra. Wkładam telefon do kieszeni w spodniach czy w kurtce, przejdę parę metrów i zaczyna lewy kanał przerywać. Przekręcam jackiem i gra normalnie. A po chwili znowu. Ostatnio właśnie spróbowałem przekrzywiać jack w lewo, w prawo, do przodu (w stronę ekranu) i do tyłu (w stronę klapki). Okazało się, że gdy słuchawka przerywa i przekrzywię jacka w stronę ekranu to zaczyna prawidłowo grać. Nie mam pojęcia jak to się stało! Muszę jeszcze wypróbować to na innych słuchawkach, czy też tak będzie. Ale myślę niestety, że tak... Nie zawsze mi lewy kanał przerywa. Podczas 25 minutowego marszu do pracy zdarza się tak, że tylko raz lub dwa przerwie kanał. Ostatnio gdy jechałem do Włoch to podczas słuchania muzyki włożyłem Mi4 do kieszonki w plecaku. To było podczas jazdy autokarem. Wtedy ani razu mi nic nie przerywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie ma idealnych telefonów czy smartfonów. Aktualnie co mnie denerwuje w Mi4 (są takie rzeczy :P) jest od samego początku, od kiedy dostałem do ręki Mi4, to błędne wczytywanie tagów i okładek w aplikacji Muzyka. Przynajmniej w moim egzemplarzu. Utwory wyedytowane na Windowsie 7 w Mp3tag, wszystkie inne odtwarzacze wszystko pięknie widzą, tylko nie apka Muzyka od MIUI... Czyszczenie wszystkiego, wgrywanie na nowo MIUI, czy to wersja Stock czy Dev, czy zmiany w samych utworach - kompletnie nic to nie dało! W jednych nie wyświetla żadnej okładki, w innych brak albumu, wykonawcy bądź tytułu. Ale po przesiadkach na inne odtwarzacze ostatecznie wróciłem do domyślnego playera, bo najlepiej współpracuje z MIUI i jakość dźwięku ma dobrą dzięki ViPERowi.

Co ostatnio się pojawiło (chyba gdzieś 2-3 miesiące temu) to przerywanie lewej słuchawki w Pistonach. To nie jest uszkodzenie słuchawek. Doszedłem do takiego wniosku, że tak choćby gniazdo jack w telefonie się jakoś zdeformowało! Chodzi o to, że podłączam słuchawki, zapodaje muzę i elegancko wszystko gra. Wkładam telefon do kieszeni w spodniach czy w kurtce, przejdę parę metrów i zaczyna lewy kanał przerywać. Przekręcam jackiem i gra normalnie. A po chwili znowu. Ostatnio właśnie spróbowałem przekrzywiać jack w lewo, w prawo, do przodu (w stronę ekranu) i do tyłu (w stronę klapki). Okazało się, że gdy słuchawka przerywa i przekrzywię jacka w stronę ekranu to zaczyna prawidłowo grać. Nie mam pojęcia jak to się stało! Muszę jeszcze wypróbować to na innych słuchawkach, czy też tak będzie. Ale myślę niestety, że tak... Nie zawsze mi lewy kanał przerywa. Podczas 25 minutowego marszu do pracy zdarza się tak, że tylko raz lub dwa przerwie kanał. Ostatnio gdy jechałem do Włoch to podczas słuchania muzyki włożyłem Mi4 do kieszonki w plecaku. To było podczas jazdy autokarem. Wtedy ani razu mi nic nie przerywało.

Sprawdź na innych słuchawkach, coś czuje, ze to pistonsy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, to nie wina pistonów, miałem tak samo w moim Mi4. Też lewa słuchawka działała tylko gdy odgiąłem kabel w stronę ekranu i też nie miałem pojęcia dlaczego tak się stało. Pomogła dopiero wymiana tej części w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odsyłałeś tel do naprawy wejścia jack? Do Acid'a czy do iBuyGou? Nie chce mi się znowu wysyłać tel do naprawy... Wcześniej mi ekran przestał się podświetlać i nie miałem mojego Mi4 przez miesiąc  :(

Edytowane przez AmyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odsyłałeś tel do naprawy wejścia jack? Do Acid'a czy do iBuyGou? Nie chce mi się znowu wysyłać tel do naprawy... Wcześniej mi ekran przestał się podświetlać i nie miałem mojego Mi4 przez miesiąc  :(

U  Acida, ale u mnie to inna sytuacja jest, za pierwszym razem wysłałem do Chin z innym problemem, a że telefon nie został tam naprawiony, to od tej pory we Wrocławiu jest naprawiany i tak naprawdę to to wejście zostało naprawione "przypadkiem", przy próbie usunięcia ważniejszej usterki.

A najlepsze jest to, że wszystkie możliwe części w moim telefonie zostały wymienione, a telefon dalej nie działa jak trzeba  :mad:

Ale podejrzewam, że Chińczycy będą kazali Ci wysłać telefon do nich.

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...