Skocz do zawartości

MIUI 22.3.23/24


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22324.png

  • Nowy wygląd Centrum funkcji
  • Drobne zmiany wizualne w aplikacji Aktualizacje (głównie przy pobieraniu ROM-ów)
  • Poprawki błędów i problemów, np. niedziałających raportów doręczenia w aplikacji SMS czy braku możliwości wyłączenia wskaźników dot. wykorzystywania uprawnień przez aplikacje w tle
  • Wstrzymane modele w tym tygodniu przez Xiaomi: Mi Note 10/Pro/Mi CC9 Pro (problemy z aparatem)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska
 

Screenshot_2022-03-23-16-49-37-751-edit_com.miui.home.png

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od razu problem z root.

Pathowanie pliku boot.img w magisk ok

Przesyłanie pliku z telefonu do komputera ok

Ale przy flashowaniu telefonu plikiem magisk_patched.img wywala błąd

'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

nigdy czegoś takiego nie miałem, nawet zmiana kabla i restarty urządzeń nic nie dają, telefon jest widoczny po komendzie adb devices

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zaćmiło!! Usunąłem przypadkiem i nie zauważyłem

Edit.

Poszło oczywiście. Cały dziń w pracy i 30 min przed wyjściem chciałem na szybko to zrobić i się zemściło. Dzięki serdeczne, za pomoc, czasem tak człowieka zaćmi.

#Kacper Skrzypek 

Niestety nadal u mnie nie da się wyłączyć odbicia lustrzanego, nie pomaga czyszczenie danych aparatu

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Być może Mi 11 ma taki problem. Nie grzebiemy zbytnio w aparacie, więc trudno mi powiedzieć, co może za to odpowiadać. To może być problem Xiaomi.

ja odbicie lustrzane sprawdziłem na poprzedniej wersji rozwojowej zrobiłem dwa zdjęcia jedno z drugie bez i było wszystko ok

taka ogólna uwaga co do tego nowego menu funkcji - dlaczego są tylko dwa rzędy z ikonami systemowymi a pozostałe przechodzą na nowy ekran? tam jest miejsce przecież i na trzeci rząd - mi dużo bardziej odpowiadało to poprzednie niż to nowe :)

ps. przydałaby się też możliwość wyłączenia opisów pod ikonami systemowymi - lepiej by to wyglądało a ikony i tak jak się korzysta to każdy zna na pamięć ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał:

To już pytanie do Xiaomi - my na ich gusta w tej kwestii nie mamy wpływu.

jasna sprawa - po prostu część ekranu w tej chwili jest niezagospodarowana - mi akurat fajnie pasowało poprzednio bo w sam raz zostały tylko te ikony systemowe z których korzystałem i wszystko było pod ręką a teraz żeby zrobić wszystko na jednym ekranie część musiałem wywalić pomimo tego że spokojnie jeszcze jeden rządek by się zmieścił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie odbicia lustrzanego. Mam drugi telefon MI NOTE 10 PRO i tu też nie mogę tego zmienić. Może to moje dzisiejsze zaćmienie. Dla pewności (bo już niczego dziś nie jestem pewien) aby przełączać tryb odbicia lustrzanego to tylko tym suwakiem w opcjach aparatu do selfi? Czy jeszcze coś trzeba zrobić?

Sendnięte z Mi 11

Edit.
Nieaktualne... Ale wstyd... To jednak to moje dzisiejsze zmulenie... Nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaciek napisał:

Jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie odbicia lustrzanego. Mam drugi telefon MI NOTE 10 PRO i tu też nie mogę tego zmienić. Może to moje dzisiejsze zaćmienie. Dla pewności (bo już niczego dziś nie jestem pewien) aby przełączać tryb odbicia lustrzanego to tylko tym suwakiem w opcjach aparatu do selfi? Czy jeszcze coś trzeba zrobić?

Sendnięte z Mi 11
 

no raczej tylko suwak - tzn może w innych apkach do aparatu jest coś jeszcze ale tu chyba tylko to z menu ustawień jest .... chyba że pan Kacper coś innego jeszcze doradzi w tym temacie :)

a może to kwestia też ustawienia proporcji? tzn przy którychś to odbicie nie działa? tego nie wiem bo nie sprawdzałem - robiłem na domyślnych ale tam jest kilka do wyboru

edit - zrobiłem też na innym ustawieniu i też jest odbicie ok

Screenshot_2022-03-24-22-03-13-708_com.android.camera.jpg

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

mi10t oraz mi11 wgrane i jak narazie wszystko ok. A nowe centrum funkcji to miłe zaskoczenie :)

Mi ono osobiście średnio się podoba, najwygodniejsze było dla mnie to gdzie był BT i latarka w "kafelkach". I w tym nie da się ustawić podglądu kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Mi10TLite, czy aktualizacja przeszła bezproblemowo? Ja robiłem dwa podejścia i po aktualizacji bootuje do recovery. Sumy niby się zgadzają, pobierane z głównego i z alternatywnych efekt taki sam.

Edytowane przez graark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, graark napisał:

Pytanie do użytkowników Mi10TLite, czy aktualizacja przeszła bezproblemowo? Ja robiłem dwa podejścia i po aktualizacji bootuje do recovery. Sumy niby się zgadzają, pobierane z głównego i z alternatywnych efekt taki sam.

Dosłownie przed momentem bez problemu przeprowadziłem aktualizację, tak samo było z innymi aktualizacjami w ciągu tego tygodnia. Wiem o tych sygnałach, ale nie wiem, co konkretnie powoduje problem (dostaliśmy już jeden log, może on coś pomoże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sly napisał:

Mi ono osobiście średnio się podoba, najwygodniejsze było dla mnie to gdzie był BT i latarka w "kafelkach". I w tym nie da się ustawić podglądu kroków.

no mi to poprzednie też bardziej odpowiadało - szkoda że nie można tego przełączyć gdzieś w ustawieniach - ale może coś się zmieni jeszcze w przyszłych wersjach - ta regulacja głośności w zasadzie do niczego nie jest tam potrzebna biorąc pod uwagę że jest pod ręką z boku na klawiszach fizycznych - poprzednie było po prostu lepiej rozplanowane i dla mnie dużo praktyczniejsze :) no ale o gustach się nie dyskutuje ....

ps poza tym poprzednio regulacja jasności po rozwinięciu była fajnie "pod palcem" a teraz trzeba wyżej sięgać żeby to zrobić - nie korzystam z tej automatycznej więc często zmieniałem ręcznie w panelu - teraz trzeba wyżej sięgać i jest to mniej wygodne po prostu ....

a i ikonka bluetootha ma inne tło niż reszta - niby szczegół ale jakoś tak trochę nie pasuje do reszty ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Evenred napisał:

A jak z powiadomieniami ? działają już bo nie wiem czy instalować ?:]

na ja na razie mam tylko z GG to wygląda że jest ok wszystko - jak będę miał z innych aplikacji to dam znać jeszcze - ikonki powiadomień są widoczne w pasku systemowym - tzn problem ze pojawiała się tylko jedna chyba rozwiązany

3 godziny temu, patrikos23 napisał:

patrząc na to w ten sposób to racja, jest to mało intuicyjne, natomiast forma graficzna jest spoko. Tyle, że powinno to byc praktyczne

no działać jakoś działa :) to też kwestia przyzwyczajenia - jak do wszystkiego - ja tylko trochę czasami nie rozumiem poprawiania czegoś co jest dobre i funkcjonalne "na siłę" - to trochę tak jak kiedyś była taka moda na przerabianie stron internetowych - żeby nowocześniej wyglądały - a każdy na tym potem psy wieszal że jest gorzej jak było .... to nowe menu spełni swoje zadanie tak jak spełniało i poprzednie - ot tyle że "trochę na siłę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał:

na ja na razie mam tylko z GG to wygląda że jest ok wszystko - jak będę miał z innych aplikacji to dam znać jeszcze - ikonki powiadomień są widoczne w pasku systemowym - tzn problem ze pojawiała się tylko jedna chyba rozwiązany

To ja już wiem, zaryzykowałem, dalej na mix 4 problem jest, lepiej bo już po czasie ale spływają, nadal kiepsko z synchro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak przy okazji chciałem zgłosić drobny problem - otóż zaczęło mi dość często rozłączać vpna - korzystam z takiego programu adguard i tam po włączeniu zabezpieczeń działa VPN - na poprzednich wersjach nie było żadnego problemu a na nowej już kilka razy go rozłączyło - czasami też jest problem żeby go włączyć z powrotem - może ktoś jeszcze ma z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Google Pay - mój mi 11 nie chce łączyć się z serwerami google. Podobnie w aplikacji Chrome - kiedy chce wykonać płatność, wybieram kartę i wpisuję trzycyfrowy kod po czym pojawia się komunikat że sprawdza kartę i mieli (ładuje się) w nieskończoność. Czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

 

Komunikat z aplikacji YASNAC:

Błąd API usług google play 7: network_error.

 

 

Edytowane przez pinturicchio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 21:42, Master napisał:

jasna sprawa - po prostu część ekranu w tej chwili jest niezagospodarowana - mi akurat fajnie pasowało poprzednio bo w sam raz zostały tylko te ikony systemowe z których korzystałem i wszystko było pod ręką a teraz żeby zrobić wszystko na jednym ekranie część musiałem wywalić pomimo tego że spokojnie jeszcze jeden rządek by się zmieścił :)

W sensie które część? Ja muszę przewijać, bo się treść nie mieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Antyhaker napisał:

W sensie które część? Ja muszę przewijać, bo się treść nie mieści :)

no poprzednio można było zrobić trzy rzędy z ikonami systemowymi na głównym ekranie a teraz sa tylko dwa - a spokojnie jeden rząd by się zmieścił tym bardziej że regulacja jasności przeszła z poziomu do pionu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpowiada ten nowy układ ikon, bo wcześniej, o ile dobrze pamiętam, to żeby dostać się do reszty ikon trzeba było od dołu je wysunąć. Teraz przesuwam w lewo i mam resztę ikon dostępną. To mi bardziej odpowiada. Poza tym te dwa rzędy to nawet dla mnie za dużo, bo ja rzadko klikam te ikony, bo automatycznie mam poustawiane opcję najważniejsze w telefonie. Teraz mogę przynajmniej sterować głośnością bez szukania czasem na oślep przycisków głośności, co mnie często irytowało zwłaszcza w samochodzie podczas jazdy.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekgothic napisał:

Używam AdGuard na F2 Pro, żadnych problemów.

no ja do tej pory też nie miałem żadnych problemów ani na 11tce ani na 12tce - tzn sam adguard działa tak jak do tej pory tyle że często "gubi" tego vpna - no a zaczęło się to po instalacji tej wersji - więc coś jest tu na rzeczy :)

6 godzin temu, tomasznowak napisał:

Mnie odpowiada ten nowy układ ikon, bo wcześniej, o ile dobrze pamiętam, to żeby dostać się do reszty ikon trzeba było od dołu je wysunąć. Teraz przesuwam w lewo i mam resztę ikon dostępną. To mi bardziej odpowiada. Poza tym te dwa rzędy to nawet dla mnie za dużo, bo ja rzadko klikam te ikony, bo automatycznie mam poustawiane opcję najważniejsze w telefonie. Teraz mogę przynajmniej sterować głośnością bez szukania czasem na oślep przycisków głośności, co mnie często irytowało zwłaszcza w samochodzie podczas jazdy.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
 

no akurat te trzy rzędy byłoby w sam raz - tym bardziej że jest teraz miejsce na ten 3ci rząd :) - ale tak jak pisałem wcześniej - chyba zostanie przyzwyczaić się po prostu do tej nowej wersji - ewentualnie jeśli będzie taka możliwość - przełączenia sobie wyglądu gdzieś w ustawieniach - zobaczymy jak temat się rozwinie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wbudowaną aplikacją do smsów. Jak dzisiaj wysłałem kilka smsów to żaden z nich nie doszedł do odbiorcy. Do tego od razu po wysłaniu znikły ze skrzynki nadawczej. Na aplikacji od Googla ten problem nie występuje.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy i czy rzeczywiście to działa, ale na jednym z kanałów na Telegramie poświęconych MI 10T Pro ktoś wrzucił biblioteki do kamery, które powinny uruchomić ją na najnowszych romach.
Nie sprawdzałem tego osobiście i nie jestem w stanie dać żadnych gwarancji, że to działa.

https://s2.dosya.tc/server16/jbnf2u/MAGISK_K30S_S5KHMX_MIUI_ROM_CN_EU_Camera_Blobs.zip.html

Biblioteki stworzone jako moduł do Magiska

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testów to używam DSU( :https://youtu.be/WpD3SxBJaGQ

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Chciałem skorzystać z Twojego pomysłu, ale okazuje się, że muszę mieć ROM w formacie IMG a tego nie mogę, przynajmniej na razie znaleźć ;-)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...