Skocz do zawartości

Nie działa czytnik i Safetynet


turczyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po wgraniu na telefon Xiaomi.eu przestał działać czytnik, czytał palec do 70% i wyskakiwał błąd o tym że nie można dodać palca. Po wejściu w kalibrację czytnika wywala błąd przy "auto_exposure 300" i tak w kółko. Myślałem że to kwestia jakiejś blokady, i wgrałem Global EEA (telefon z RTV więc nie wiem która wersja jest prawidłowa). Po zainstalowaniu zauważyłem że nie mogę zainstalować Netflixa a Safetynet wywala błąd o CTS Profile, czytnik w dalszym ciągu ten sam błąd. 

Jak można to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turczyn napisał:

po wgraniu na telefon Xiaomi.eu przestał działać czytnik, czytał palec do 70% i wyskakiwał błąd o tym że nie można dodać palca. Po wejściu w kalibrację czytnika wywala błąd przy "auto_exposure 300" i tak w kółko

Miałeś wymieniany kiedykolwiek ekran? Jeśli tak to możliwe, że przez zastosowany zamiennik teraz po aktualizacji wymaga kalibracji o ile jeszcze działa sterownik.
Jak nie wymieniałeś ekranu to raczej padnięty czytnik lub znowu sterownik. Tylko, żeby to sprawdzić musisz skalibrować go specjalnym toolem (w MiCenter jest ale trzeba wysłać) lub samodzielnie "zrobić" taki kalibrator (Za pewne w necie jest ku temu porada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kacper Skrzypek said:

Problem z SafetyNetem wynika z odblokowanego bootloadera.

Z czytnikiem - nie wiadomo, może to być kwestia sprzętu.

W MiFlash wybieram opcje "Clean all and lock", w ustawieniach również widnieje jako zablokowany.

50 minutes ago, Acid said:

Miałeś wymieniany kiedykolwiek ekran? Jeśli tak to możliwe, że przez zastosowany zamiennik teraz po aktualizacji wymaga kalibracji o ile jeszcze działa sterownik.
Jak nie wymieniałeś ekranu to raczej padnięty czytnik lub znowu sterownik. Tylko, żeby to sprawdzić musisz skalibrować go specjalnym toolem (w MiCenter jest ale trzeba wysłać) lub samodzielnie "zrobić" taki kalibrator (Za pewne w necie jest ku temu porada).

Tak, ekran był wymieniany i w sumie czytnik padł dopiero po wgraniu Xiaomi.eu. Podpowiesz coś jak szukać takiego rozwiązania z kalibratorem? Na zagranicznych forach bardzo ciężko znaleźć mi coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz zamiennik i po Androidzie 11 czy tam 12 przestał działać. To samo było z MI9T i czytniki przestały działać po MIUi 12 czy jakoś tak. Xiaomi wywaliło sterownik do fod dla niektórych dostawców oem. Kalibrator możesz zrobić z białej szmatki i czarnej choć nie wiem czy to zadziała przy kalibracji zamiennika ekranu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Nie działa czytnik i Safetynet
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...