Skocz do zawartości

Redmi Note 11/11Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rsat napisał(a):

Też tak mam na jednym telefonie. Drugi ten sam model kupiony w tym samym sklepie bez problemu zaktualizował się do 13.0.2 ale nie dostał 13.0.10 wcześniej.

Bo nasze kochane Xioami ma dziwne zasady aktualizacje na obu telefonach masz ustawiony ten sam region ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Region Polska. Wgrywałem też to co zostało pobrane z telefonu z 13.0.2 spod trzech kropek - Pobierz najnowszy pakiet - i wywalało brak możliwości zweryfikowania tak jak pobrane zip z oficjalych stron xiaomi

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JacekBB napisał(a):

Jak ustawić aparat żeby robił zdjęcia głównym aparatem? Zdjęcia powinny zajmować 20mb a zajmują max 6-7mb.

Zdjęcia powinny zajmować 20mb, gdy masz włączony tryb 64/108 Mpx. Jeśli tego nie masz, to telefon łączy piksele i masz zazwyczaj koło 12-18 Mpx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JacekBB napisał(a):

No to jak to jest? 

Quad Bayer/łączenie pikseli (4 w 1, 8 w 1, 12 w 1). W normalnym trybie robisz zdjęcia głównym aparatem, ale telefon nie tworzy jpga 108Mpx, tylko te 12Mpx na przykład. Abyś miał pełna rozdzielczość, musisz włączyć tryb 64 Mpx/108 Mpx, w Aparacie jest taki tryb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię głównym przecież. No to jak to jest? 
 
Robię Jak ustawić aparat żeby robił zdjęcia głównym aparatem? Zdjęcia powinny zajmować 20mb a zajmują max 6-7mb.
Czy oprócz pisania na forum sprawdziłeś/wykonałeś czynności które zaproponowałem?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 16:34, Kacper Skrzypek napisał(a):

Zdjęcia powinny zajmować 20mb, gdy masz włączony tryb 64/108 Mpx. Jeśli tego nie masz, to telefon łączy piksele i masz zazwyczaj koło 12-18 Mpx.

Nie wiem jak jest w RN11 Pro ale sprawdzałem w RN11 i nie było żadnej przewagi (w detalach) zdjęć zrobionych w trybie 64M nad "zwykłymi". Te 64M wyglądały jak zwykłe przeskalowane sztucznie w górę. Zajmowały ok 14 MB. Załączam screena. W tym samym czasie sprawdzałem to samo w Mi 11 lite i tam przewaga w detalach była wyraźna, zajmowały 23 MB. Niestety screen się mi nie zachował.

Sprawdź więc sobie najpierw czy w ogóle warto w Twoim telefonie korzystać z tego trybu.

IMG_20220417_ZESTAWIENIE.jpg - Przeglądarka fotogr.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, latet napisał(a):

Te 64M wyglądały jak zwykłe przeskalowane sztucznie w górę

Bo tak jest właśnie. To picerka. Jakiego cudownego apartu foto można oczekiwać w telefonie w porównaniu z dedykowanymi apartami fotograficznymi, a w nich od wielu lat producenci odeszli od mamienia ludzi setkami Mpix, a podają te rzeczywiste z matrycy.

Do tego trzeba dodać, że ludzkie oko widzi do pewnej jakości. Później nie ma to już znaczenia jak jest fajnie, bo i tak dla oka jest tak samo ;)

A po trzecie. Mpix i MB to dwa różne parametry, a tu widzę żonglerkę nimi. Ten drugi parametr jest zależy od stopnia kompresji zdjęcia i w każdym telefonie może być inaczej.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Quad Bayer/łączenie pikseli (4 w 1, 8 w 1, 12 w 1). W normalnym trybie robisz zdjęcia głównym aparatem, ale telefon nie tworzy jpga 108Mpx, tylko te 12Mpx na przykład. Abyś miał pełna rozdzielczość, musisz włączyć tryb 64 Mpx/108 Mpx, w Aparacie jest taki tryb.

Ciekawe jest (i zaskoczyło mnie), że to łączenie pikseli zachodzi także w przypadku robienia zdjęć RAW. W tej chwili sprawdziłem to w RN10Pro. RAW ma rozmiary 3984x2984, a przecież ten telefon ma też tryb 108MPix (12000x9000). Myślałem, że RAW z definicji, to maksymalna ilość surowych danych z matrycy oddana w ręce użytkownika. A jednak nie.

Przy okazji - w RN10Pro jest wyraźna różnica w detalach pomiędzy trybem zwykłym (a także RAW) a trybem 108Mpix. Screen poniżej:

RN10Pro-zestawienie-108Mpix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zostałem po raz pierwszy posiadaczem telefonu Redmi Note 11 pro 5g z sieci Orange ,posiadam na pokładzie Miui Global 13.0.1 Stabilna 13.0.1.0 (SKCEUOR) 

Moje pytanie : Czy jest możliwość wgrania ,zmiany wersji romu bez tego Orange ? Jak posiadałem telefon. z Samsunga była możliwość debrandingu na czysty system XEO . 

Czy tutaj też jest taka możliwość ?

Edytowane przez Cinek-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odblokuje bootloader czy wtedy ing , płatności będą działały ? Pytam ponieważ wyżej wspomnianym telefonie firmy Samsung jeżeli zrobi się root to aplikacje przestają działać takie jak ing , można ukryć roota itd ale ja nie chcę roota . Chcę tylko zmienić na czysty bez Orange i mieć możliwość aktualizacji do najnowszych jak to tylko możliwe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem , odblokowuje bootloader zmieniam na czysty Global i póżniej blokuję i wszystko wraca normalnie do normy . Ale czy opłaca mi się to ? Jeżeli również  dobrze rozumiem to xiaomi.eu (czyli MIUI Polska)  są to custom ROM oparty na MIUI , czy bardziej opłaca się wgrać taki rom ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2022 o 10:22, brawo napisał:

Opłaca się. Wpada 2000 zł na konto.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania , ciekawe ile razy wchodziłeś patrząc ile i kto zareagował na wypowiedż , jaki dumny z odpowiedzi . Nie pytałem ile zarobię czy tylko mi się to opłaca ( inaczej czy ma to sens ) no proszę nowe słowo wpadło do Twojej pu.... głowy .Żałosne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Kacper "Po odblokowaniu bootloadera może być problem z płatnościami" od lat na ten problem wgrywa się sqlite,safety ,..srygiski (: podmianę odcisku palca i inne duperele że ktoś wgrywa xiaomi eu, gsi to powinien znac elementarz oszukania apki banku , ciekawe kiedy ktoś napisze o utracie imei (:

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skay77 Owszem, wgrywa się. Ale nie każdy chce to robić, tu padło na początku tylko pytanie o wgranie czystego Globala, stąd moja odpowiedź. Po co mam proponować wgrywanie Magiska, włączanie Zygiska i fixa pod SafetyNet, skoro nie każdy tego potrzebuje?

W dniu 24.12.2022 o 10:15, Cinek- napisał(a):

Czyli jak dobrze rozumiem , odblokowuje bootloader zmieniam na czysty Global i póżniej blokuję i wszystko wraca normalnie do normy . Ale czy opłaca mi się to ?

 Jeśli chcesz mieć wszystko tak jak było z pudełka to wtedy możesz zakończyć zabawę. Ale możesz też wgrać coś innego, np. Global na Tajwan/Indonezję, który ma nagrywanie rozmów (i język polski; bootloadera też można zablokować), MIUIPolska/Xiaomi.eu (czyli naszą modyfikację dodającą trochę ciekawych opcji, na niej problemu z płatnościami nie ma) albo ROM-y oparte na czystym Androidzie (czyli takie, które nie mają MIUI w ogóle; tu płatności też raczej działają, aczkolwiek trzeba się zorientować w temacie konkretnego oprogramowania, bo nie śledzę sytuacji na tym modelu na bieżąco). Ja od lat nie ograniczam się do Globala, ale czy warto taki ROM wgrywać, to dla danej osoby może być inna kwestia. Najlepiej po prostu wgrać i sobie przetestować. Na Globala zawsze możesz wrócić, to nie jest nieodwracalne, gwarancji też nie tracisz.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.01.2023 o 23:10, maszkara72 napisał(a):

Chyba od dziś dopiero sieć Plus ruszyła z usługą    VoLTE,bo tej pory nie pokazywalo mi tej ikonki, dopiero dziś zaczęło já wyświetlać

Screenshot_2023-01-10-23-08-07-013_com.google.android.apps.photos.jpg

Nie wydaje mi się że od dziś u mnie ikonka czasami jest czasami jej nie ma nie wiem od czego to zależy np teraz jej nie ma a cały czas mam włączone rozmowy przez VoLTE na dwóch kartach sim ( Mobile Vikings i Orange ) . Zgaduje że cały czas masz włączone Wi-Fi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mocny4N napisał(a):

Nie wydaje mi się że od dziś u mnie ikonka czasami jest czasami jej nie ma nie wiem od czego to zależy np teraz jej nie ma a cały czas mam włączone rozmowy przez VoLTE na dwóch kartach sim ( Mobile Vikings i Orange ) . Zgaduje że cały czas masz włączone Wi-Fi 

Niekoniecznie....przy wyłączonym wifi i poza domem również dopiero od przedwczoraj pokazuje mi tą ikonkę.Przedtem jej nie było ani razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mocny4N napisał(a):

U mnie znika ikonka jak mam włączone Wi-Fi

No i co w tym dziwnego? Jak jest włączone wifi, to wówczas przełącza się na VoWiFi. Włączone WiFi i telefon połączony z siecią wifi. Proste. Jak dane są z wifi to jest VoWiFi, a jak dane są z sieci komórkowej to jest VoLTE. Włączone WiFi ale telefon poza ruterem, to telefon przełączy się automatycznie na VoLTE.

Edytowane przez brawo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, brawo napisał(a):

No i co w tym dziwnego? Jak jest włączone wifi, to wówczas przełącza się na VoWiFi. Włączone WiFi i telefon połączony z siecią wifi. Proste. Jak dane są z wifi to jest VoWiFi, a jak dane są z sieci komórkowej to jest VoLTE. Włączone WiFi ale telefon poza ruterem, to telefon przełączy się automatycznie na VoLTE.

O tym to ja wiem i mam włączoną nawet opcje taką w telefonie . Kolega się pytał czy Plus dopiero włączył tę technologie bo wcześniej nie miał tego w telefonie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...