Skocz do zawartości

Redmi Note 11/11Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ktoś posiada już wersję 11 Pro 5G (wersja na snapie) i chce coś więcej o nim napisać? Tak jak nie mogłem się doczekać oficjalnej sprzedaży, tak trochę ostygłem widząc cenę 😕 poza bardzo ładnym designem który mega wpadł mi w oko już w dzień premiery, to parametrami chyba jest lekki krok w tył względem Note 10 Pro, którego można dostać już za 1,5k w wersji 8/128... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Acidnasir napisał:

Czy ktoś może wie gdzie jest opcja "druga przestrzeń" w telefonie Redmi Note 11 pro 5g?  I czy w ogóle jest?

Nie wiem, czy jest ona w Redmi Note 11 Pro 5G, ale w POCO X4 Pro 5G, które ma ten sam soft i właściwie prawie wszystko takie samo, jak RN11Pro 5G, ta opcja jest (w Funkcjach specjalnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem Redmi Note 11 (wersja ze Snapem 680, pamięć 4/64, MIUI 13.0.1 Global). Wydaje mi się, że nie działa (albo jej w ogóle nie ma, bo nie widzę włącznika w opcjach) stabilizacja cyfrowa w wideo. Poza tym maksymalny tryb wideo to 1080p/30 fps. Czy to możliwe, że tak zostanie (jakiś nowy chory trend?), czy aktualizacje w przyszłości poprawią te sprawy?

Druga rzecz - już po usunięciu zbędnych apek, telefon raportuje, że jest zajęte 26 z 64 GB (przy czym "system" zabiera aż 18GB, a 5.5GB to tajemnicze "inne"). Czy to jest normalne we współczesnych Xiaomi? (ja się zatrzymałem na Mi8, gdzie system, po latach używania, zajmuje 7GB). A jeśli nie jest to normalne, to co i jak usunąć oprócz rzeczy oczywistych zbędnych, które widać na pulpicie (te już usunąłem)?

Z innych mankamentów to na razie zauważyłem jeszcze tylko durne działanie automatycznej jasności – ma tendencję do nadmiernego przyciemniania obrazu, mimo wcześniejszego ręcznego sugerowania suwakiem, że chcę jaśniej. No, ale to problem stary jak Xiaomi.

Jakość zdjęć i filmów nie jest mocną stroną tego telefonu, ale kupiłem go akurat dla osoby, dla której to bez znaczenia.

 

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość aparatu nie jest mocną stroną tego telefonu, ale kupiłem go akurat dla osoby, dla której to nie ma dużego znaczenia. Zdjęcia w sumie spoko, ale jakość obrazu w wideo to dramat poniżej wszelkiej krytyki. Gorzej niż w tanich redmi 4 sprzed lat.

Wkurza też brak możliwości ustawienia skrótu do ubijania apek długim przytrzymaniem przycisku Wstecz. Bez tego MIUI traci swój charakter.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, latet napisał:

Jakość aparatu nie jest mocną stroną tego telefonu, ale kupiłem go akurat dla osoby, dla której to nie ma dużego znaczenia. Zdjęcia w sumie spoko, ale jakość obrazu w wideo to dramat poniżej wszelkiej krytyki. Gorzej niż w tanich redmi 4 sprzed lat.

Wkurza też brak możliwości ustawienia skrótu do ubijania apek długim przytrzymaniem przycisku Wstecz. Bez tego MIUI traci swój charakter.

Z ciekawości (bo ja właśnie stoje przed tym wyborem) chciałem kupić poco x4 (czyli tak naprawdę  redmi note 11 pro) ale właśnie pstrykam wiele zdjęć. Więc mówisz, że lepiej bybyło dorwać jakiś zeszłoroczny egzemplarz (jak np poco X3pro)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Slashu napisał:

Z ciekawości (bo ja właśnie stoje przed tym wyborem) chciałem kupić poco x4 (czyli tak naprawdę  redmi note 11 pro) ale właśnie pstrykam wiele zdjęć. Więc mówisz, że lepiej bybyło dorwać jakiś zeszłoroczny egzemplarz (jak np poco X3pro)?

 

Nie miałem w ręku żadnego POCO, więc nie doradzę. Rzuć okiem na porównania zdjęć np. tu i tu:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10802&idPhone2=11336&idPhone3=11334

https://www.kimovil.com/pl/compare-cameras/xiaomi-poco-x3-pro,xiaomi-redmi-note-11,xiaomi-redmi-note-11-pro-plus

P.S. Zaktualizowałem MIUI do 13.0.5 i pojawiła się stabilizacja EIS. Ale mam mieszane odczucia. Po pierwsze, EIS jak wiadomo robi pewien "crop", przez co fatalna jakość obrazu wideo 1080p z tego telefonu jeszcze bardziej rzuca się w oczy. Po drugie działanie samego EIS jest wyjątkowo marne (bardzo "szarpie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 19:25, Slashu napisał:

Z ciekawości (bo ja właśnie stoje przed tym wyborem) chciałem kupić poco x4 (czyli tak naprawdę  redmi note 11 pro) ale właśnie pstrykam wiele zdjęć. Więc mówisz, że lepiej bybyło dorwać jakiś zeszłoroczny egzemplarz (jak np poco X3pro)?

 

Poco X3 zdecydowanie lepsze zdjęcia robi niż Redmi Note 11, wydaje mi się że zeszłoroczny Redmi Note 10 też robił lepiej zdjęcia i czekam na update systemu licząc że zostanie to naprawione... w nocy to już w ogóle tragedia :( zdecydowanie nie polecam tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 11 Pro 5G, dymki czatu pojawiają się w formie kwadratów, nie pomagają wcześniejsze wersje messengera, jedynie zmodowana wersja która nie jest tak naprawdę finalnym rozwiązaniem. Ktokolwiek ma ten problem? Ktokolwiek wie coś o naprawie tego błędu, nie zależnie czy to po stronie androida/miui/messengera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, r0bertt napisał:

Poco X3 zdecydowanie lepsze zdjęcia robi niż Redmi Note 11, wydaje mi się że zeszłoroczny Redmi Note 10 też robił lepiej zdjęcia i czekam na update systemu licząc że zostanie to naprawione...

Znając Xiaomi to nie liczyłbym, że update systemu poprawi jakość zdjęć. Raczej bym się modlił, aby jej nie pogorszył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 13:56, latet napisał:

Znając Xiaomi to nie liczyłbym, że update systemu poprawi jakość zdjęć. Raczej bym się modlił, aby jej nie pogorszył. 

 

Póki co liczę jedynie, że usuną lagi przy otwieraniu rejestru połączeń lub galerii zdjęć... :D:D:D 

 

Edit 04.05.2022 Czy jest jakaś wersja która nie laguje jak się wchodzi do aplikacji sms czy rejestr połaczeń, nie wspominając o galerii itp? Czy przejście na globala coś zmieni? czy po przejsciu znowu zablokuje mi bootloader w telefonie? (RN11 to najgorszy model jaki miałem z xiaomi... :| )

Edytowane przez r0bertt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis go zakupiłem.Do tej pory uzywalem 2 lata redmi note 8 pro,ale po takim czasie zachciało mi sie cos nowszego.Wybor padł na ten model.Jakbyscie mieli jakies pytania,to chetnie odpowiem.Na pewno od ósemki w kazdej kwestii jest lepszy,no i szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, port14 napisał:

Na wybranym Regionie Szwajcaria zaciaga nowa wersje stabilna316 MB     13.0.10.0. RGKEUXM .  Pakiet bezpieczenstwa  kwiecien 2022 r.

Ustawiłem na Szwajcarię i zaktualizowało mi.......ale do miui 13.0.6.Dlaczego u Ciebie do innej,a u mnie do innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, port14 napisał:

Mój R. N 11 , poprzednia moja wersja to 13.0.5.0  była również z tego samego regionu . Nie mam pojęcia dlaczego tak jest , może za parę godzin spróbuj jeszcze raz .

Moze masz rację,w każdym bądź razie,to jest nowy model i jeszcze wiele aktualizacji będziemy mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, port14 napisał:

Obyś miał rację ale... żeby niczego aktualizacjami nie zepsuli tylko naprawiali/ulepszali.

A Xiaomi jest znane z tego......ale.To 3 moj model od xiaomi.Byl mi max,byl redmi note 8 pro i były to dla mnie udane modele, zazwyczaj aktualizacje były dobre.Teraz też mam nadzieję,że bedą udane.Redmi note 8 pro,to cholernie fajny smartfon,śmiga,jak diabli,tylko baterię wymienić i będzie,jak nowy.A xiaomi mi max,choć ma 4.5 roku,to moja Kobieta z powodzeniem go używa i bardzo sobie chwali

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio ciekawy artykuł:

https://flashxiaomi.com/how-to-install-any-rom-on-xiaomi-without-unlock-bootloader-or-pc/

Czy ktoś to próbował? Zastanawiam się czy w trakcie oczekiwania na odblokowanie bootloadera nie wrzucić indonezyjskiej wersji, żeby nie musieć oglądać dialera i sms od googla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma oficjalne informacje kiedy nadejdzie android 12 dla naszych telefonów lub update.

Czy testował ktoś wersje rozwojową? Czy tam były problemy z  messenger'em 

 

xiaomi redmi note 11 pro plus:

Co do zalet naprawde dobre zdjecia w trybie 108mpx, głośniki JBL stereo naprawdę dają fajny klimat przy ogladaniu. Mega szybkie ładowanie 22-23min do pełnego ładowania od 1-3% baterii do 100% 

Co do minusów: spora wyspa aparatów, ciężki i bardzo duży telefon co sprawia, że ciężko go schować. Android 11 i kilka problemów optymalizacyjnych:

- chwilowe zwieszenia podczas odblokowania

- messenger dymki kwadratowe oraz nie działające prawidłowo

Proszę o informację kto również posiada taki problem, za wszelakie podpowiedzi i porady serdeczne dzięki.

 

Poszukuje petycji do producenta, proszę o linka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...