Skocz do zawartości

Xiaomi TV Stick 4K, cichy dźwięk po HDMI


rob x

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązać problem cichego dźwięku po HDMI z tą przystawką? Dotyczy wielu apek (Netflix, HBO Max, YT itd).  Zanim zapytałem, poczytałem, przeprowadziłem liczne próby ustawień i wróciłem do fabrycznych, bo efektu nie było. Może ktoś podpowie, sprzedaje się tego całkiem dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Xiaomi TV Stick 4K, cichy dźwięk po HDMI

Mam TV Stick 4K i u mnie jest to samo - szczegolnie w HBO Max dzwiek jest strasznie cichy - moj soundbar mam podkrecony na maksa, a i tak glosnosc jest na styk komfortowego ogladania. Przypuszczam, że ten typ tak ma, ewentualnie można liczyć na jakieś poprawki w aktualizacjach, ale wątpię, że tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Nie wiedziałem o tym, bo podczas konfiguracji od razu sparowałem pilot z soundbarem, dlatego sterował on od początku głośnością samego soundbara. Po odłączeniu go od pilota, mogłem zmienić głośność samego Sticka. Domyślnie była ona w połowie, stąd te problemy. Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się wyjaśniło. U mnie mibox w ogóle nie potrafi sterować starym Panasoniciem, tyle co włączenie/wyłączenie miboxa po chwili włącza lub gasi telewizor (w 99/100 przypadków) także ja ustawiłem głośność telewizora, schowałem pilot od niego i wszystko idzie przez mi boxa. Trochę słaba jest na wieczór ta skokowa skala dźwięku, ale lepszego rozwiązania nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2022 o 20:27, Megi napisał:

Panowie, czy mogłabym prosić o instrukcję krok po kroku jak zwiększyć głośność samego sticka? Mam ten sam problem z dźwiękiem (stick podłączony do Tv) i niestety nie wiem jak to zrobić. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Jeśli masz włączone połączenie pilota że sprzętem zewnętrznym to wyłącz HDMI cec w opcjach mi sticka. I wtedy regulacja dźwięku sticka powinna działać pilotem od sticka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...



Przytrzymaj strzałkę do góry i naciskaj volume + i wyświetli ci się głośność samego sticka


Mistrzowska odpowiedź, za co bardzo dziękuję bo przez tydzień męczyłem się z problemem cichego dźwięku po HDMi a tu rozwiązanie okazuje się tak proste i zajmujące sekundę, teraz w ustawieniu sticka na max dźwięk jest nawet za głośny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...