Skocz do zawartości

Xiaomi 11 Lite 5G NE / Mi 11 LE - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.1.0.SKOCNXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 11 Lite 5G NE/Mi 11 LE (nazwa kodowa: lisa).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11LE_XM11Lite5GNE_V13.0.1.0.SKOCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu 3 razy wgrywałem wgrało sie ok ale za kazdym razem pisze pobierz aktualizacje i nie da sie tego nacisnac, a 3 razy po pol godziny czekalem az aplikacje zaczna odpowiadac i nic. Co z tym zrobic bo mi potrzebny pilnie telefon.

PXL_20220322_203452532 (FILEminimizer).jpg

PXL_20220322_203516184 (FILEminimizer).jpg

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oprogramowanie można bezpiecznie zainstalować na wersję cotygodniową bez powrotu do ustawień fabrycznych? ps. wiem, że pisze w opisie, że można przy instalacji wybrać taką opcję, ale mam pytanie do tych osób, które instalowały te wersję, czy nic się nie wysypuje w telefonie po uaktualnieniu do tej wersji?

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja przebiegła bezproblemowo. Nigdy nie bawiłem się wersjami "rozwojowymi" więc wybrałem opcje "...update_rom.bat". Niestety aplikacja systemowa aparat zamyka się zaraz po otwarciu. Wyczyszczenie danych aplikacji nie pomogło. Nie uśmiecha mi się resetowanie fona czy też wgrywanie jeszcze raz aktualizacji poprzez plik "...first_install_with_data_format.bat".

Ktoś miał taki problem? Poradził sobie?

 

Edit..

dokładam pil log, może ktoś pomoże

log_lisa_V13.0.1.0.SKOCNXM.txt

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...