Jump to content

Nieudany powrót z Miui 13 do 12, odzyskanie danych z pamięci wewnętrznej

jaxkub
 Share

Recommended Posts

Zainstalowałem przez fastboot miui 13 stable na Mi 10T lite. Po czym postanowiłem wrócić do ostatniego stabilnego Miui 12 który miałem wcześniej zainstalowany.

Wybrałem w orangefox recovery backup z ostatnim systemem, operacja się nie udała, telefon wpada w bootloop.

Dane z partycji internal storage (wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej) są niedostępne przez recovery.

Zainstalowałem ponownie przez fastboot (wybrałem opcję upgrade) najnowsze Miui 13 które miałem wcześniej ale system dalej nie wstaję.

Co zrobić żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrzej (internal storage) ?

Rozumiem że jak wybiorę przy intstalacji przez fasboot miui 13 "first install with format data" dane z internal storage zostaną usunięte?

16 minut temu, jaxkub napisał:

Wybrałem w orangefox recovery backup z ostatnim systemem, operacja się nie udała, telefon wpada w bootloop.

Nie do końca rozumiem, jak wybrałeś, skoro pamięć wewnętrzna na Androidzie 12 jest zaszyfrowana i Orangefox jak na razie nie potrafi jej odczytać. Miałeś na karcie pamięci?

16 minut temu, jaxkub napisał:

Dane z partycji internal storage (wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej) są niedostępne przez recovery.

No to raczej oczywiste, gdy Orangefox nie może ich na Androidzie 12 odczytać.

17 minut temu, jaxkub napisał:

Co zrobić żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrzej (internal storage) ?

Jeśli nie wstaje po próbie instalacji z fastboota, to może być problem z tym...

18 minut temu, jaxkub napisał:

Rozumiem że jak wybiorę przy intstalacji przez fasboot miui 13 "first install with format data" dane z internal storage zostaną usunięte?

Tak.

Zrobiłem backup: system, boot, data na kartę pamięci bez internal storage. Tak swoją drogą to ta partycja "data" to jest folder android/data w pamięci wewnętrznej?

Zainstalowałem ponownie miui 13 z formatem danych. Jak teraz zainstalować z powrotem miui 12? Przy próbie instalacji romu miui 12 global przez fastboot wyskakuje błąd antirollback. Podobno romy xiaomi.eu nie mają zabezpieczenia antiroll? Tylko nie ma ich w wersji fastboot

@jaxkub Musisz przed uruchomieniłem fastboota z Miui 12 Global, edytować plik cmd, który uruchamiasz. Trzeba w nim usunąć kilka linijek kodu sprawdzającego soft. Nie powiem ci dokładnie co, bo nie mam pod ręką paczki z softem Global, ale ten kod jest na samej górze.

Edited by marcin19883

5 godzin temu, jaxkub napisał:

Tak swoją drogą to ta partycja "data" to jest folder android/data w pamięci wewnętrznej?

Nie, to po prostu katalog /data w głównym "drzewie" systemu, powyżej pamięci wewnętrznej.

Co do instalacji tak jak wyżej.

22 minuty temu, marcin19883 napisał:

@jaxkub Musisz przed uruchomieniłem fastboota z Miui 12 Global, edytować plik cmd, który uruchamiasz. Trzeba w nim usunąć kilka linijek kodu sprawdzającego soft. Nie powiem ci dokładnie co, bo nie mam pod ręką paczki z softem Global, ale ten kod jest na samej górze.

Dzięki za info, po zaktualizowaniu orangefox recovery do najnowszej wersji udało się zrobić format data i zainstalować miui 12 z poziomu recovery.