Jump to content

Czy istnieje możliwość wyłączenia słownika systemowego?

Recommended Posts

Witam, korzystam na codzień ze słownika Swype ktory od ładnych paru lat sobie uaktualniam o nowe słowa. Podczas pisania sms podświetlaja mi się słówka które są dodawane do systemowego słownika.  Próbowałem wyłączyć w opcjach, ale nie widze tam takiej możliwości. Mozna dodawać języki, słowa ale nigdzie nie ma opcji usunięcia w/w słownika...

Proszę o pomoc, jak sobie z tym problemem poradzić. Telefon to Xiaomi Mi Note Pro Miui V6

Witam, korzystam na codzień ze słownika Swype ktory od ładnych paru lat sobie uaktualniam o nowe słowa. Podczas pisania sms podświetlaja mi się słówka które są dodawane do systemowego słownika.  Próbowałem wyłączyć w opcjach, ale nie widze tam takiej możliwości. Mozna dodawać języki, słowa ale nigdzie nie ma opcji usunięcia w/w słownika...

Całościowo to chyba nie ma możliwości pogonienia słownika. Pojedyncze słowa możesz usuwać przytrzymując je dłużej palcem gdy się pojawią jako sugestie. Możesz również wyłączyć sugestie zupełnie.

Całościowo to chyba nie ma możliwości pogonienia słownika. Pojedyncze słowa możesz usuwać przytrzymując je dłużej palcem gdy się pojawią jako sugestie. Możesz również wyłączyć sugestie zupełnie.

A jak wyłączyć te sugestie całkowicie? Chodzi o program do sms...

Nie da się. Tak już Google zrobił.

Ja mam to samo, tzn podkreśla mi angielską pisownię bo może być tylko jeden język w systemie. A ja posługuję się dwoma. Sugeruję się przyzwyczaić.

Wysłane z MI Note Pro

• Like 1

A jak wyłączyć te sugestie całkowicie? Chodzi o program do sms...

Choroba, Marvinka używa klawiatury Swift - tam możesz sobie po prostu ustawić, że spacja to po prostu spacja i jej przyciśnięcie nie wstawia słowa z podpowiedzi. Prawdopodobnie na Swype będzie podobnie - podpowiedzi może i będą wyświetlane, ale nie będą wskakiwały.

Również na tej klawiaturze możesz zaznaczyć więcej niż jeden słownik językowy do użytkowania na raz. Działa to nieco cudacznie czasami, ale działa.

Ale na Androidzie 5 nie można tego wyłączyć. Owszem mogę wybrać sprawdzanie pisowni w języku polskim czy angielskim ale albo to albo to. A np. ja piszę w dwóch jednocześnie (z użyciem SwiftKey). Po prostu w Spell Checker nie ma opcji... wyłączenia.

Jeśli piszę po angielsku to podkreśla... angielskie słowa i proponuje polską pisownię.

Jak chcę pisownię angielską sprawdzać to potem polski podkreśla. Google nie dało w tym miejscu wielu słowników na raz (jak robi to SwiftKey). A tym bardziej nie dało opcji wyłączenia sprawdzania pisowni ;)

Tu jest właśnie ten problem.

To jak, w jednym SMS piszesz w dwóch językach?

Mieszkam w UK i mam znajomych Polaków i Brytyjczyków ale jeszcze do nikogo nie pisałem w dwóch językach jednocześnie :smile:

Marvinka często pisze w angielskim i niemieckim na raz. Po niemiecku bo osoba docelowa to Szwab, a angielski jest wymuszony przez techniczne nazewnictwo. :cool:

• 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...