Skocz do zawartości

Czy istnieje możliwość wyłączenia słownika systemowego?


dstrzalkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystam na codzień ze słownika Swype ktory od ładnych paru lat sobie uaktualniam o nowe słowa. Podczas pisania sms podświetlaja mi się słówka które są dodawane do systemowego słownika.  Próbowałem wyłączyć w opcjach, ale nie widze tam takiej możliwości. Mozna dodawać języki, słowa ale nigdzie nie ma opcji usunięcia w/w słownika...

  Proszę o pomoc, jak sobie z tym problemem poradzić. Telefon to Xiaomi Mi Note Pro Miui V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystam na codzień ze słownika Swype ktory od ładnych paru lat sobie uaktualniam o nowe słowa. Podczas pisania sms podświetlaja mi się słówka które są dodawane do systemowego słownika.  Próbowałem wyłączyć w opcjach, ale nie widze tam takiej możliwości. Mozna dodawać języki, słowa ale nigdzie nie ma opcji usunięcia w/w słownika...

 

Całościowo to chyba nie ma możliwości pogonienia słownika. Pojedyncze słowa możesz usuwać przytrzymując je dłużej palcem gdy się pojawią jako sugestie. Możesz również wyłączyć sugestie zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całościowo to chyba nie ma możliwości pogonienia słownika. Pojedyncze słowa możesz usuwać przytrzymując je dłużej palcem gdy się pojawią jako sugestie. Możesz również wyłączyć sugestie zupełnie.

A jak wyłączyć te sugestie całkowicie? Chodzi o program do sms...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączyć te sugestie całkowicie? Chodzi o program do sms...

 

Choroba, Marvinka używa klawiatury Swift - tam możesz sobie po prostu ustawić, że spacja to po prostu spacja i jej przyciśnięcie nie wstawia słowa z podpowiedzi. Prawdopodobnie na Swype będzie podobnie - podpowiedzi może i będą wyświetlane, ale nie będą wskakiwały.

 

Również na tej klawiaturze możesz zaznaczyć więcej niż jeden słownik językowy do użytkowania na raz. Działa to nieco cudacznie czasami, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na Androidzie 5 nie można tego wyłączyć. Owszem mogę wybrać sprawdzanie pisowni w języku polskim czy angielskim ale albo to albo to. A np. ja piszę w dwóch jednocześnie (z użyciem SwiftKey). Po prostu w Spell Checker nie ma opcji... wyłączenia.

 

Jeśli piszę po angielsku to podkreśla... angielskie słowa i proponuje polską pisownię.

Jak chcę pisownię angielską sprawdzać to potem polski podkreśla. Google nie dało w tym miejscu wielu słowników na raz (jak robi to SwiftKey). A tym bardziej nie dało opcji wyłączenia sprawdzania pisowni ;)

 

Tu jest właśnie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, w jednym SMS piszesz w dwóch językach?

Mieszkam w UK i mam znajomych Polaków i Brytyjczyków ale jeszcze do nikogo nie pisałem w dwóch językach jednocześnie :smile:

 

Marvinka często pisze w angielskim i niemieckim na raz. Po niemiecku bo osoba docelowa to Szwab, a angielski jest wymuszony przez techniczne nazewnictwo. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...