Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10T / Redmi K30S Ultra - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.4.0.SJDCNXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10T / Redmi K30S Ultra (nazwa kodowa: apollo).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_V13.0.4.0.SJDCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czym się objawia brak działającego twrp dla Android 12? Tym, że nie ma opcji install ZIP w tym (tylko install IMG?)

Druga opcja, czy tylko mi przestał działać tryb ciemny po aktualizacji? W opcjach ciemnego motywu w 'poszczegolne aplikacje' nie pojawia się żadna...

Pokusiłem się bo w końcu przyszła opcja z działającym aparatem, ale już mnie denerwuje brak możliwości zrootowania, bo te dymki czatu w Messenger itd ... Z magiskiem dało się przywrócić stare, a nie jakieś śmieszne kwadraty przez które co chwilę wychodzę do pulpitu jak chce odpisać 😅 - no i ogólnie jestem na świeżo po instalacji, estetycznie czuć takie odświeżenie, ale brakuje tej pełni władzy no i te ciemne motywy co mi zniknęły

😔

Telefon mi10t pro

Edytowane przez Polokk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej przez noc doszedłem do momentu działającego twrp, bez patchowanego boota, bo w sumie w samym recovery jest opcja użycia magiska Alpha do spatchowania boota - ale problem mam dalej z safetynetem bo wywala false ciągle próbowałem kilku fixow i nic. Co do recovery jeszcze to jak usunąłem zabezpieczenia ekranu itd to mogę w nim normalnie instalować zipy itd (wgrywałem normalne bootscreen z mi a nie redmi) jak ktoś pomógłby ogarnąć ten safetynet byłbym wdzięczny 😅

 

Edit: 

Dobra, nie znalazłem rozwiązania z magisk 23, pozostało używać najnowszej wersji magisk + zygisk i safetynet fix 2.2.1 i to działa.

Za to nawet lsposed teoretycznie udało się połączyć z zygiskiem, ale taki customiuizer nie widzi miui sdk. Nie wiem czy to wina Miui czy nie - tak czy inaczej root działa i safetynet jest ok.

 

Tylko dalej nie wiem czy tylko u mnie w poszczególnych aplikacjach w ciemny motyw nie pojawia się nic?

 

Screenshot_2022-04-07-09-29-12-693_com.android.settings.jpg

Edytowane przez Polokk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Polokk napisał:

Mam pytanie, czym się objawia brak działającego twrp dla Android 12? Tym, że nie ma opcji install ZIP w tym (tylko install IMG?)

Deszyfrowanie z ustawioną blokadą ekranu nie działa, co powoduje, że pliki nie wyświetlają się w normalnej strukturze typu DCIM, Download itd., tylko jakieś zaszyfrowane. Wiemy, że bez niej działa, ale nie będziemy użytkownikom kazać przy każdej aktualizacji jej wyłączać, bo potem trzeba np. karty w Google Pay dodawać na nowo.

8 godzin temu, Polokk napisał:

Druga opcja, czy tylko mi przestał działać tryb ciemny po aktualizacji? W opcjach ciemnego motywu w 'poszczegolne aplikacje' nie pojawia się żadna...

Xiaomi zarządza listą online. Moim zdaniem głupie rozwiązanie, ale nie ma na to rady. Widziałem gdzieś moduł pod Magiska, ale to nie sprawi magicznie, że wszystko będzie dało się wyłączyć/włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to już wiem z jakiego powodu w sklepie miałem zdziwienie, że mam odłączone karty w Google Play😋

Wiec wszystko się zgadza, na szczęście póki co chyba wszystko mi już działa, root i nie ma problemów z safetynetem, moduly pod lsposed na dymki czatów z messengera.

Ciemne motywy to już widocznie wina Xiaomi, znalazłem, że to nie supernowy problem, bo już w 12 miui występował, ale działały jakieś super fixy typu tryb samolotowy, a teraz nie działają w większości - trudno przeżyje.

 

Ale czy drenaż baterii się nie zwiększył? Wydaje mi się, że szybciej bateria mi zaczęła spadać podczas zwykłego oglądania YouTube w czasie przejazdu do pracy, powiedzmy, że raczej nie ma problemów z zasięgiem sieci, czy czasem dojazdu.

Nie wiem czy to może nie wina tego, że system był aktualizowany, a nie wrzucony na 'świeżo'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 10:36, Kacper Skrzypek napisał:

Deszyfrowanie z ustawioną blokadą ekranu nie działa, co powoduje, że pliki nie wyświetlają się w normalnej strukturze typu DCIM, Download itd., tylko jakieś zaszyfrowane. Wiemy, że bez niej działa, ale nie będziemy użytkownikom kazać przy każdej aktualizacji jej wyłączać, bo potem trzeba np. karty w Google Pay dodawać na nowo.

Xiaomi zarządza listą online. Moim zdaniem głupie rozwiązanie, ale nie ma na to rady. Widziałem gdzieś moduł pod Magiska, ale to nie sprawi magicznie, że wszystko będzie dało się wyłączyć/włączyć.

Dobrze ale co to znaczy "zarządza online"? Kto zarządza i jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś po stronie Xiaomi. Oni mogą za pośrednictwem swoich serwerów dodawać lub usuwać aplikacje z listy wyświetlanych w ustawieniach apek. Zmienili konfigurację pod to jakieś pół roku temu. Z tego co wiemy, obecnie są tam wyświetlane tak znaczące aplikacje jak Snapchat, Tiktok Lite, AliExpress w kilku wersjach, Shopee tak samo i Amazon Shopping... Naprawdę znaczące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ktoś po stronie Xiaomi. Oni mogą za pośrednictwem swoich serwerów dodawać lub usuwać aplikacje z listy wyświetlanych w ustawieniach apek. Zmienili konfigurację pod to jakieś pół roku temu. Z tego co wiemy, obecnie są tam wyświetlane tak znaczące aplikacje jak Snapchat, Tiktok Lite, AliExpress w kilku wersjach, Shopee tak samo i Amazon Shopping... Naprawdę znaczące...

Ok tylko dlaczego odebrano użytkownikowi możliwość ustawienia apki? Takie cda jest bielutkie i wali po oczach. Z kolei Word jest nieczytelny 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 18:10, magg napisał:

Ok tylko dlaczego odebrano użytkownikowi możliwość ustawienia apki? Takie cda jest bielutkie i wali po oczach. Z kolei Word jest nieczytelny 😕

Jak mówił Kacper jest do tego moduł pod magisk, działa u mnie z tym, że przy nowych aplikacjach trzeba go restartować - ja ostatecznie aż tak często nie instaluje rażących po oczach aplikacji

 

 

Znalazlem, ale linki do forum nie mogę wkleić.

[MIUI 13][MAGISK][ROOT] Enable dark mode on third party apps

 

Wpisując to w google pierwszy wynik to to czego szukasz 👍

 

Update'ując przy okazji, po kilku dniach używania drenowanie baterii się ustabilizowało, bez większych ingerencji z mojej strony, nawet paradoksalnie bym powiedział, że teraz trzyma jakby lepiej niż wcześniej na 12.5.

Z Rootem z magiska i zygiskiem też udało się dojść do ładu, safetynet jest ok, płatności zbliżeniowe bez zarzutu, aparat działa, a z tym modułem tryb ciemny też działa. Wszystko działa jak należy, szkoda, że ciemny motyw musiał byc naprawiany przez kogoś z zewnątrz, a Xiaomi go zepsuło, ale ogólnie działa póki co wyjątkowo bezproblemowo 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...