Jump to content

Cichy dźwięk poprzez Bluetooth

Lukda
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Mam taki problem od samego początku. Xiaomi 11T bardzo cicho grają na Bluetooth. Z wbudowanych głośników wydobywa się mocny, piękny dźwięk, lecz po podłączeniu słuchawek, nie zależnie czy są to solidne słuchawki JBL, sprawdzone i używane wcześniej na innym smartfonie, Nigdy nie było z nimi problemu, czy to po sparowaniu z transmiterem FM, czy jakim kolwiek innym sprzęcie, głośność spada do 1/10 i nawet na 100% jest cicho, bardzo cicho, a dźwięk przytłumiony, niezależnie czy z YouTube czy tidal czy MP3 z pamięci telefonu. Czy ktoś miał tak, spotkał się i zechce podpowiedzieć co i jak można zrobić z tym problemem? Grzebałem w ustawieniach, próbowałem inne sprzęty, głośniki zewnętrzne i to samo, dźwięk Cichy, słaby, przytłumiony, gorszy 10 x niż z radia z szumiąca falą 😭😱😤

Cześć, podepnę się pod temat. Mam mi11 na oficjalnym globalu miui13 (region szwajcaria), podłączone po bt do radia w samochodzie i po kilkunastu minutach jazdy pojawia się takie powiadomienie i ścisza automatycznie muzykę do prawie połowy suwaka... Da się to jakoś wyłączyć?
Słuchawki
Głośność słuchawek była wysoka przez długi czas. Aby chronić Twój słuch, został on obniżony do zalecanego poziomu.
WIHOmDra-RhV0a2Vow8j-CmgPIAquUWJH9ZUTYPWg4JH4kxlGiYiTwOCYocl2NmN-gBDtj_NhGtSgwC5TEcmk6JyjXKNc6SWasi8ARqbpBqVNK0a3DQTZNrj2oe_t_XVuOWaoWew1Ukq8kEMBWCqamvnovwQcYACK1IOYcFNvfLL24_7dCNGEPCLtjzl3jGkQSGA5OQFIGq0tEi2Cua7w9LQlRIHBBRyCTvdK7LdhaaTxc9VruN11SxSlvEYnoO8x0uXwIsjVT0JI2jMbTd0eEr54hIJLWMBsLldEoWa_ycKkjDMHt9WdtBtKU5mqwZDc4bd7XDzK19yXGkpwFjYMs4qjiY4Yv-BF575Vjva7psgZ-wP5ata-e6gb6ivNcdBxmLhkr0BiN8SF426z5orv_JwmJnlw9KPDRpNLiQN-M427fI4eGOb6oROctX9_Dqz015ojKJh80es4NB1PScnn2XroxvZKNBYvbfpVvdH2byVpFF4JLb2iMd_yzttgTsmxuCb9CDACkxkB25Vq8iexodSYlAv2ormgpc8wYv0-JEoMccF1-87IEfcV4r1v8paYQKXlt7uAdoRZogRkVmukqT1uMj6phozoCzhYC7Udl69pCoLfJyvg7KQg1ETrV8yjVuzkB3chZZiesoIOI4vGL78_yhJ7WrnKchfBWFtCjXdC4rL7eXj3eYqX4jnuNlp434-q1SXr9TTfE6ly7tNqLiSZ76MztYgR3rlFXQ4rlriLbz_UEIX-vm7N9oWLR4=w422-h937-no?authuser=0

Edited by Uri0550

• 2 weeks later...

Miałem to samo. W opcjach programistycznych zmieniłem parametry na takie jak na screenie. Aż się wystraszyłem dźwięku po restarcie telefonu default_smile.png

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

5c9eb07c01d916261e76dde5d265c668.jpg

• 2 weeks later...

Na początku zmieniłem region na burkinafaso i bylo o wiele lepiej. Niedawno znalazłem inne rozwiązanie które działa i nie trzeba zmieniać regionu.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

A ja zrobiłem tak jak na screenie, region Szwajcaria i żadnej różnicy. A przedtem było ok. I jaki może być powód. I mimo cichego dźwięku w jednej słuchawce super cichy dźwięk, ledwo słychać, ale słychać. Wypróbowane na 3 parach słuchawek bluetooth w tym jedne drogie firmowe.

@Krzysztof 68Region Szwajcaria chyba nic nie zmienia w kwestii dźwięku z tego co kiedyś testowałem. Jak zmienie na Stany Zjednaczone, to coś daje. I ja bym właśnie odznaczył opcje w opcjach programisty "Wyłącz głośność absolutną" Jak ją zaznaczysz, to właśnie będzie cicho.

Edited by marcin19883

marcin19883 w obydwu moich telefonach czyli Xiaomi 11T Pro 5 G i Xiaomi 11lite 5G NE w opcjach programisty nie mam opcji " wylącz glosnosć absolutna " - soft najnowszy i co z tym zrobic? Mam slłuchawki bluetooth i wyglada ze nadaja sie na smietnik.

Tak tylko ze ja nie wiem gdzie znaleźć konfigurację np. moich sluchawek Lenovo. Nie wiem co jest ale to juz moj 4 zestaw sluchawek i zawsze na początku dzialaja ok a potem nagle zawsze lewa wysiada. To nie moze być przypadek. Aha i Broń Boze sluchawki nie są zabrudzone woskowina z ucha jak by ktoś pomyślal.

A sprawdzałeś za każdym razem czy masz sparowane obie słuchawki? Ja też tak miałem dwa razy i okazywało się że miałem niesparowane słuchawki. Instrukcję gdzieś n youtubie znalazłem jak to zrobić. 

W dniu 26.06.2022 o 16:12, Krzysztof 68 napisał:

marcin19883 w obydwu moich telefonach czyli Xiaomi 11T Pro 5 G i Xiaomi 11lite 5G NE w opcjach programisty nie mam opcji " wylącz glosnosć absolutna " - soft najnowszy i co z tym zrobic? Mam slłuchawki bluetooth i wyglada ze nadaja sie na smietnik.

Hmm, właśnie zaglądam w Opcje programisty i ... znikła "Wyłącz głośność absolutną"! A była, bo sprawdzałem tę wartość.

Nie sądzę, że pobyt za granicą ma tu jakiekolwiek znaczenie, ale poczekam i zerknę jak wrócę.

Co tu się odtentegowuje? 🥴

@Krzysztof 68Jeśli to wina słuchawek, to musisz zmienić na inne. Nie ma sensu trzymać się tych starych Lenovo. Czegoś tam nie obsługą, bo stary chip zapewne i tak działają jak działają. Najlepiej celować w słuchawki obsługujące bluetooth 5.2. Wtedy mamy pewność, że wszystko zadziała, bo mają jeden z nowszych chipów.

Edited by marcin19883