Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 Lite - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.1.0.SFNMIXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 Lite (nazwa kodowa: toco).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V13.0.1.0.SFNMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nie będzie mi dane się cieszyć z nowej wersji. Mój komp cały czas nie rozpoznaje urządzenia mimo, że wszystkie sterowniki są zainstalowane.

Edycja:
Zainstalowałem sterowniki qualcomm i poszło.

Edycja 2:
Po paru godzinach użytkowania mam mieszane uczucia. Dosyć duże lagi występują i aplikacje wydaje mi się, że dłużej się ładują. Nawet te z kłódką potrafią przyciąć przy otwieraniu.
Wizualnie zbytnio się nic nie zmieniło. Trochę inne powiadomienie o połączeniu na odblokowanym telefonie.
WiFi display nadal nie działa.
Z większych zmian zauważyłem info o RAM 6GB + 1GB. Skąd ten dodatkowy giga ramu?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 12:59, Marrik napisał:

Z większych zmian zauważyłem info o RAM 6GB + 1GB. Skąd ten dodatkowy giga ramu?

Pewnie używa pamięci masowej jako RAMu w przypadku gdy się przepełnia

Poprawiono już pływające okienka czy nadal telefon jest nieużywalny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowie w końcu ktoś ogarnięty.
Od początku walczę z uruchamianiem linków YT w przeglądarce.
Do innych aplikacji pojawia się opcja wywołanego startu a tutaj nie. Gdzie można zmienić to co na screenie z wywołanym startem?
Drugi screen z przykładem jak powinno to wyglądać, aplikacja pepper otwiera linka a przeglądarka otwiera go w aplikacji.
W przypadku YT tak się nie dzieje.
Jak to obejść żeby w końcu YT otwierał się w aplikacji?1767f982591fa6049a195ab1caa82f98.jpg704bc974646db3bec383081c15f13fc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 08:08, Marrik napisał:

O jakie pływające okienka pytasz?

https://miuipolska.pl/forum/topic/57222-xiaomi-mi-note-10-lite-miui-12-polska-xiaomieu-stabilne-12540rfnmixm-android-11/?do=findComment&comment=614976

To link do mojego komentarza w wątku do 12.5.4 - dałem tam uwagę, że błąd istnieje już od dłuższego czasu (co najmniej od 12.5.1, wcześniej możliwe że też ale już nie pamiętam). W wersji 12.5.7, którą mam aktualnie, błąd dalej występuje.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marrik

Sprawdź: Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > Trzy kropki w prawym górnym rogu > Domyślne aplikacje > Otwieranie linków. Znajdź aplikację YouTube i zerknij na jej ustawienia domyślne oraz czy ma pozwolenie na otwieranie linków. W razie czego wyczyść domyślne w niej, ewentualnie w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@axelmateuss właśnie tak mam ustawione. Systemową przeglądarkę mam wyłączoną, jedynie Vivaldi używam. Czyściłam wszelkie dane z niej, domyślne z obu i nic nie pomaga.

Edycja:
Czy jest ktoś kto używa tej wersji i YT Vanced? Czy może ktoś powiedzieć czy u niego też ten problem występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem.
Utworzyłem wczoraj kopię zapasową na koncie google. Skończyło, pokazało ile co zajmuje i myślałem, że spokój.
Dziś rano wchodzę w ustawienia kopii zapasowej w google one i oczom moim ukazuje się informacja, że żadnej kopii nie ma. Tworzę drugi raz, wszystko znów ok, kopia utworzona. Teraz sprawdzam i znów informacja, że żadnej kopii nie utworzono.
Teraz nie wiem czy te kopie nie są faktycznie tworzone czy się kasują. Jak to sprawdzić. Po zalogowaniu na konto google mam tylko kopię z R4X sprzed ponad półtorej roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...